AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ja sam takve proletos ugradio na rasipac za djubrivo i ostale su ispravne a sad dokle ce ne zna se.Ako budes uzimao bela zica je masa a ostale ces vec pronaci.
 
Hvala Milton.
Imam jos pitanja. Zna li ko gdje se fixira torziona osovina, kod auto prikolice, u odnosu na duzinu sasije. Da li se stavlja na sredinu, iza ili ispred srednje ose, i na sta se gleda na osu tocka ili na osovinu torzije, posto svaka ima one krake pa tocak dodje unazad u odnosu na osovinu.
Isto me zanima koliki hod ima tocak na torziji gore-dole, tj koliko se torzija uvija? Da li tocak ide gore dole, u odnosu na osovinu i sasiju kao na spiralnim oprugama, ili je taj hod manj? Hvala.
 
Osovina se postavlja na srdinu sasije, odnosno tovarnog prostora koliko ja znam. Siguran sam da se gleda da dozvoljeno opterecenje na kuku automobila ne predje 75 kg. Kad postavljas gledas da osa tockova bude na sredini tovarnog prostora, a ne kacenje torzije. Za hod torzije ne bih znao. To zavisi od torzije isto kao i od spiralne ili lisnate opruge.
 
Danas mi u voznji za psr sekundi auto upali lampicu za vodu i digne temperaturu na pocetak crvenog,momentalno sam stao i hladio auto,sto u leru,sto ugasenog motora al sa kontaktom da bi ventilator radio...kad sam ga ohladio posle 5 do 10 min,naspem tecnosti i spazim da mi spalo tanko crevo sto od bloka ide ka malom hladnjaku....
E sad moje pitanje je,da li da ocekujem neku njaku sa motorom,ili mu nece biti nista,posto se tesim da sam ipak momentalno primetio? Bmw e46 je u pitanju,320d
 
To bi kao znacilo da nije odavno spalo to crevo...kontam da nisi neku vecu relaciju presao sa njim jer bez vode bi ubrzo digao preko pocetka crvenog,verovatno je sve dobro...kako drzi sad temperaturu sa vodom-jel skroz isto kao pre i ne pravi cudne zvukove?
 
Samo da pomenem da nisi pravilno "hladio " auto , tako što si ga ugasio i ostavio na kontaktu jer džaba radi ventilator kad ne kruži voda , ni na leru nije najbolje , najbolje ako skoči temperatura npr zbog kretanja u koloni ili slično ,za prvu ruku stati i držati gas na npr 1000obr . Naravno ako i dalje raste da se mora ugasiti .
 
Kako da mu kruzi voda kad je imao gubitak vode? Imao sam slican problem pre par meseci i stao sam pre nego sto je skazaljka uletela u crveno i nema nikakvih problema.
 
Sve ste u pravu, stvarno je prošlo par sekundi kako je rasla temp...morao sam da ga ugasim jer je nastavila da raste temp, hladio sam ga na kontaktu,pa upalim na kratko,pa tako u krug,dok se nije koliko toliko ohladio da mogu da otvorim čep na hladnjaku a da me ne ošuri...
Znam da ga je najbolje hladiti kako momo kaže,al nisam smeo...bojim se samo za glavu ili dihtung,a baš nisam blizu kuće,za sad radi normalno,al nisam prešao možda još 2 km do destinacije...videću i sam kad krenem u nedelju kući,al ovako pitam za mišljenje da znam šta mogu da očekujem...
Rusvaja sam ugrejao do kuvanja ko zna koliko puta(dok nisam dokučio zašto se pregreva,duha priča) pa nikad nije problema,al sam ga hladio kako momo savetuje,ovo je ipak drugačija situacija jer sam u kratkom vremenu ostao bez vode,pa je drugačije...
 
Зашто ти се рус грејо како си успео да га охладиш ? Код мене је термостат заглавио и прегрејо ми се приметио сам али касно
 
Зашто ти се рус грејо како си успео да га охладиш ? Код мене је термостат заглавио и прегрејо ми се приметио сам али касно

Prvo je imao 2kg kafe u hladnjaku,valjda predhodni gazda pokušao da zapuši hladnjak,jer sam posle video da je krpljen,pa sam i ventilator stavio plastični sa više pera,ujedao kako je vukao,al džaba,pa mi Bubu dao savet da preštelujem paljenje(bez obzira što su ga majstori čačkali ko zna koliko puta i uvek aludirali na sistem za hladjenje),sad se više ne greje, dobro vuče al malo teže ujutru upali... bar radi kako bog zapoveda...
 
Poslednja izmena:
Prvo je imao 2kg kafe u hladnjaku,valjda predhodni gazda pokušao da zapuši hladnjak,jer sam posle video da je krpljen,pa sam i ventilator stavio plastični sa više pera,ujedao kako je vukao,al džaba,pa mi Bubu dao savet da preštelujem paljenje(bez obzira što su ga majstori čačkali ko zna koliko puta i uvek aludirali na sistem za hladjenje),sad se više ne greje, dobro vuče al malo teže ujutru upali... bar radi kako bog zapoveda...
pukla ti glava motora,trazi drugu :ppozdrav:
 
Poceli bre tu kafu za sve da koriste osim za pice...jedino u dzezvu je treba stavljati:osmeh: jos jedan dan i jos jedna stvar naucena.
 
Gde ima da se kupi neka dobra kamera za snimanje voznje da moze da radi na 24V?
Ako ti nije hitno i možeš malo čekati moja preporuka je da naručiš sa aliekspresa 70mai pro. Prihvatljiva cijena, a odlične karakteristike. Napaja se sa 5V i dobijaš u paketu punjač koji se kači na utičnicu za upaljač koji radi i na 12 i na 24V.

Evo jedna recenzija, gdje se vidi kakva je kamera i kakvi su snimci danju i noću.

https://youtu.be/q38pR02BYDU
 
Nazad
Vrh