AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Imam od Primere motor1,6 cat oznake motora GA 16ds tu mu je zazor na toplom motoru usisni od 0,32-0,4mm a izduvni 0,37-0,45mm. I imam od nisan Sani 1,6 16v kat ista je oznaka motora i isti zazor. To imam od tih 1,6 motora . Komp mi je pokvaren gde imam stotine podataka ali srecom i jednu knjigu iz koje bar nesto ima
 
Hvala puno i tebi i vica022. Nadam se da ce se nekom jos javiti. Rasklopio sam motor i nigde ne mogu da nadjem taj podatak. Od majstora kod mene nema pomoci.
 
Pozdrav zemljak,
U Autodati stoji da je vrednost zazora usisnog i izduvnog ventila 0.3mm za topao motor.
Imas neka dva tipa tog motora(valjda karb i ubrizgavanje) i za oba je isti zazor..
 
Nasteluj za 0,05 vise ili gornju vrednost pa kad zagrejes motor na 50-60 stepeni ostavis jedno 5 minuta da se ujednace temperature pa proveri. Najbitnije je da nije mnoogo niza vrednost od te da neizgori sic i ventil
 
Ljudi kakvo misljenje imate i da li poznajete kog ko ima daciju sandero stepvej (stepwey) ? Kakav je sto se tice delova, hteo bi da pazarim jednog takvog zato sto su kod mene putevi nedaj boze nikom...a on ima visinu i kako sam cuo mali potrosac i da je malo bucniji?
 
Ma kupi duster..pa da ides u pravi offroad..ja sam za njega cuo samo reci hvale..generalno su dacije ispale prave rage od auta..vozao sam ih nalo,meni se ne svidjaju jer sam fan nemackih vozila,ali skidam kapu daciji..za male pare da se vozis i ne mislis..
 
Ma skup mi je daster...ovaj je dosta jeftiniji...lepi su spolja a iznutra jes da su siromasni ali meni nije to bitno...a ovaj sandero za 5000€ moze da se nadje sa pristojnom kilometrozaom i u dobrom stanju...
 
Ma skup mi je daster...ovaj je dosta jeftiniji...lepi su spolja a iznutra jes da su siromasni ali meni nije to bitno...a ovaj sandero za 5000€ moze da se nadje sa pristojnom kilometrozaom i u dobrom stanju...
I ja merkam neki sandero, kod mene u selu vetrinari ga voze već par godina, maksimalno ga izrabljuju i ne izlaze iz njega i služi ih odlično, benzinac 1,2, kažu da nije ni neki potrošač. Visok je i komforan, jedino što nije preterano lep. Mislim da je bolje kupiti neki očuvan sandero sa pristojnom kilometražom nego uzeti neku grobinu iz uvoza koji je lupan i prešao ko zna koliko.
 
Imajte na umu da opravka zapadnog auta koji je izrabljen kada dodje na zamenu kvacilo, kocnice, veliki servis itd, kosta prilicno. Da ne govorim ako je udaren pa neki deo ostao u disbalansu. Uvek dajem prednost za nov auto ili ako polovan onda auto sa kojim ste upoznati i imate neku sigurnost da je poznata mu istorija.
Sandero ima i u varijanti 0,9TCE sa LPG fabrickim. Sto je odlicna kupovina ko prelazi vecu kilometrazu. Da se rauzmemo ipak je to jako siromasan auto po svemu, ali sta god drugo uzeli vec cifra ce preci 10.000e
 
Danas baš pričam sa poznanikom, kupio je Sandero Stepway 0,9 tce 2015 godine , platio je 9400 evra, 5000 evra je na beskamatni kredit. On je prezadovoljan . Naravno koliko para toliko i muzike ali ipak je nov auto.
 
Ja vozim i Logana (2004.god) i Sandero (2009.), oba 1.4mpi i generalno zadovoljan s njima. Jeftini dijelovi i puno toga se može sam napraviti jer nema puno elektronike. Jedino je na Loganu malo počela limarija hrđat (rubovi blatobrana zadnji), ali 13. mu je godina.
 
I ja vozim Logana 2005. godište 1.4 sa plinom. Izuzetno ekonomičan, potrošnja do 7,5 litara. Mane su mu limarija i što cena brzo pada kao polovnjaku. Rđa i gde ne možete da zamislite. Idealan za atar jer je dosta visok. Od opreme ima isto što i Jugo plus jedan vazdušni jastuk. Da biram auto opet, za atar bi ga uzeo a za svaki dan i put do posla i nazad oko 60 km nikad više Dačiju.
 
Na mojoj fijesti se desava nesto veoma cudno... prije nekoiko dana pocelo je nesto da "skripi" cini mi se u desnom tocku, tacno kao da su u pitanju neke gumice kao da deru, ali nema trika da mogu da otkrijem o cemu se radi...
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh