AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Jel moze da se kupi samo nosac za TAG uredjaj novog tipa ?
NA i meni je trebao nosac kad sam promenio auto. Meni dali dzabe, kad budes u Novom Sadu idi na ovu adresu dobices bez problema. JP "Putevi Srbije" ul. Kralja Petra I 28a radno vreme: 7:30 - 15:30 Malo ih je teze naci, ulaz u zgradu nije sa glavne ulice vec sa bocne strane zgrade.
 
Ovo su samo problemi za koje sam cuo, verovatno ih ima jos. Bosch se pokazao kao daleko pouzdaniji, mada su imali i oni svoje genijalne ideje/propuste (prvo mi pada na pamet ona nesrecna VP44 pumpa)

Od Delfi sistema ubrizgavanja bezi ko djavo od krsta

Bosch VP44 je bila ranije problem, danas se popravlja bez problema. Ja sam ih popravio nekoliko komada, ni jedna se nije vratila iako mnogi tvrde da remontovanje ne moze da izdrzi duze od 1-6meseci. Neiskusni elektronicari tvrde da kalem ventila vuce vise struje jer je dotrajao. Nisu u pravu. U elektronici ne postoji habanje pa ni kod kalemova koji su uliveni kao taj. Glavni problem kod VP44 je voznja na rezervu. Svako kome je crkla, u momentu crkavanja su ocekivali da se ugase bez nafte. Njena elektronika se hladi naftom i kada ostane malo, nafta se ugreje kroz preliv i tako ugrejana ne moze da ohladi elektroniku pumpe.
U uputstvu od auta pise da ne sme da se vozi na rezervu zbog osetljive elektronike pumpe. Kada vlasniku auta to objasnis, vise mu pumpa ne crkava.
1.5 dci radi dobro 15 godina pa pocnu problemi, tako da taj sistem nije promasaj. Kod nas sirotinja pa ako ne istera 30-40 god to nije auto :osmeh: Mi smo promasaj :osmeh:
 
Interesuje me auto plac u novom sadu Di car jel imao neko iskustva na tom auto placu?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Mašina spremna za lov i atar :osmeh: samo da stignu papiri iz agencije i gas :ppozdrav:

6pPoLv9.jpg
[/IMG]
 
Predlažem ti da skineš ovaj rol bar, jer ne služi skoro ničemu(osim što izgleda 'moćno':osmeh:), a Nivi tih 40-50 kila itekako smeta.
 
Lancia lybra 1.8benzin , set kvacila 25000 i to samo valeo , zvao sam dosta trgovina auto delovima, nigde ga nema, servis mi nudi po toj ceni + ugradnja 60-80e ..
Nesto mi to jaka cena za set za benzinca.
 
Najskuplje je kad nema da se nabavi pa auto stoji... danas ima mnogo uvoznika delovima. Pogledaj na sajtu planetaauto ima online Polcar katalog. Polcar je jaka firma, samo što je lager u Mađarskoj. Čeka se 3-7 dana na isporuku. Obično im svakog petka stižu delovi iz Mađarske.
Probaj i na euro07 pa pozoveš maloprodaju Niš.
Probaj i na autodelovipanda Jagodina. Taj je do skoro prodavao delove samo za Italijanska vozila a sada ojačao.
Ja kad mi nešto treba kopam i nogama da nađem. Sitnice poručim iz Kine direktno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na Zastavu moze od Opela ili VW ali obrnuto ne, s tim da se mora malo prosiriti centralna rupa. Razlika je 2mm al da se to nategnuti. Tata vozio 10 godina Zastavu sa Opelovim felnama :osmeh:. Od FIATa pase oridjidji.
 
Od Yuga
Lada, Tristać, Polonez, Pezejac. Od starih Fijata.
Na otpadima koji rade sa sekundarnim sirovinama mislim da možeš da kupiš felnu za 300din. Sa solidnom gumom za 500.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh