AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Imam u ponudi ford focus 3 vrata,2003god,tdci 100ks,prodaje ga covek 8 godina vlasnik (prijatelj) potpuno ispravan,daje mi garanciju 5 god na auto,nove gume,klima radi,1500e trazi,mogu isplatiti za godinu dana,registrovan do oktobra. dali se isplati uzimati? kakva su iskustva sa fordom?

Тдци има Делфи систем убризгавања и електро инјекторе комон реил мотор у две верзије од 100кс и 115кс,док тдди је обичан пумпа дизна од 90кс.Тдци осетљивији на лоше гориво и дизне хоће да страдају док тдди нема проблема са њима али код њега је проблематична пумпа.Остало сасвим солидно,мали потрошач,нема неких изражених мана.Лимарију добро прегледај да није ударан и фарбан.Тај модел је еуро 3 и нема пдф ,има егр који је јако једноставно затворити (ако се има потребе) физички ,а софтверски не.
 
- Šta se još osim kineskog zida vidi sa meseca?
- Fordov otpad.

Fokus 1.8 tdci ne bih poželeo ni najgorem neprijatelju.
 
Dizne kao i svaki dizel... to sad i nije postala mana jer svi imaju te dizne i moraju se remontovati posle vecih km.
 
Ovaj je 100ks,jbm li ga,uzecu ga ako mi ne bude odgovarao prodam ga i gotovo,sutra mozda i odem po njega. Ima drugar karavana,auto ide vise po njivama nego po putu i zadovoljan je sa njim,pa da probamo i forda :D
 
Види се то одма кад су дизне код њега,пали лампицу грејача и баци се у сејф мод.Задими јако код паљења,и не ради лепо али и то кад се деси иде и даље и неће те нигде оставити...
 
Taj delfi je toliki krs da mi uopste nije jasno koji normalan proizvodjac bira njih kao dobavljaca s obzirom na istoriju losih dizajna:
-90ih, dok su se jos zvali Lucas izmislili su rotacionu elelektronsku pumpu "EPIC". Ugradjivana je na neke Renoe i Fordove, kao i na Mercedes 220D. Curenje i kvar elektronike su prakticno garantovana stvar svakih 80-150 hiljada km, a zahteva specijalnu opremu za remont, pa sam remont kosta boga oca.
-Komon rejl pumpa u Renou 1.5 dci je imala naviku da se raspadne i posalje opiljke dalje u sistem, sto pritom unistava i dizne
-Komon rejl dizne u Mercedesu 250 CDI od 2009. do 2011. su takodje redovno stradale, toliko je negativno uticalo na reputaciju da je Mercedes poceo u garanciji da menja komplet sistem Bosch-ovim
Ovo su samo problemi za koje sam cuo, verovatno ih ima jos. Bosch se pokazao kao daleko pouzdaniji, mada su imali i oni svoje genijalne ideje/propuste (prvo mi pada na pamet ona nesrecna VP44 pumpa)

Od Delfi sistema ubrizgavanja bezi ko djavo od krsta
 
Onaj ko ga kupi novog ni ne doceka 150k km, tako da je Lucas pumpa sasvim logican i ekonomski isplativ izbor.Pa nije ovo 20 vek kad se stvari kupuju da traju i da ostanu kao stavka u testamentu.Lucas pumpa se ne raspada, vec nejni lezajevi koji mogu da posalju opiljke dalje u sistem, ali to se ne desava preko noci.

Focus je za 1500e skroz korektna kupovina, cak sta vise odlicna.
 
Danas sam u ostavio auto u servisu da bi zamenili prednje opruge, jer su greskom prethodne bile za benzinca a kod mene je dizel motor. golf4 tdi
Kada sam dosao da preuzmem auto majstor mi rece da mi je volan blago okrernut na levu stranu i da moram raditi reglazu. Auto nigde ne vuce ni na kocenju ni na ubrzanju, ni pri velikoj brzini, ide kao po sinama sto bi rekli, ali volan na pravcu stoji blago ulevo. Auto sam kupio jos jesenas ali ga tek juce registrovao i presao samo 10-ak km po gradu.
Majstor mi kaze i tvrdi da je volan sigurno tako stajao i pre, odnosno da se nije nista poremetilo zamenom opruga. Ja nazalost ne znam jer sam malo presao sa njim i to malo po gradu, ali smatram da bih valjda primetio da je bio ukrivo.
Zanima me da li je moguce da je do tog poremecaja doslo usled zamene opruga ?
Prednji kraj je sad visociji za sigurno 5-6 cm. Auto nije nikada havarisan
Da napisem resenje situacije, mozda ce nekad nekome biti od koristi.
Danas otisao na zakazano centriranje (reglazu) trapa i posle zavrsenog podesavanja volan je dosao u ispravan polozaj.
 
Види се то одма кад су дизне код њега,пали лампицу грејача и баци се у сејф мод.Задими јако код паљења,и не ради лепо али и то кад се деси иде и даље и неће те нигде оставити...
Kad se upali lampica grejača, nakon nekoliko sekundi, auto se ugasi. Ne baš prijatna stvar u nekim situacijama.
 
Лампица може да заблинка и због сензора брегасте и много других ствари,не мора да се гаси. Кад се гаси и дими ко локомотива онда је проблем убризгавање које је скроз капитулирало.
 
Ja cekam da stigne Tigar UHP pa da probam, nije mi tesko zrtvovacu se.Ne znam sta ih koci Agrohim ima samo dve na stanju u celoj Srbiji.
 
T110 koje dimenzije tebi trebaju za auto? izgleda da samo od 17-19 proizvode ako sam lepo procitao a znam da goodyear,pirelli i ostali te `ultra` ili performance gume ne proizvode za manje felne...
 
Imaju veliki brzinski index...taman jedna pista da se zatvori pa da se to testira:osmeh: salim se,ali kontam trebalo bi da su dobre iako stvarno nemam pojma.
 
Nazad
Vrh