AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Sa prednje strane ima cep....odvrne se i uvrne sraf duzine 7cm koji ima 5cm ostrugano na 7mm a ostalo je navoj 12x1,25.... i eto faze za famozne konusne radilice..
neki dan sam strugao taj alat mehanicaru jednom..
 
Kod tih fordova je problem staviti motor u fazu jer na bregastoj nema oznaku a remenica je konusna bez kajle.To kad se stavi kako treba on uvek pali kao mina.Naravno,to jako malo majstora zna da podesi.:ppozdrav:

Zupcenje endure jeste komplikovano ali ne bas toliko.

Bregasta na 9 "sati" treba da bude u fazi sa punpom na 12 "sati" i to je cela filozofija,veca je muka zameniti karter na tom motoru.
 
Nisam. Sto? Moguce da je neudoban jer cujem da se svuda hvali njegova stabilnost i upravljivost.

Nije on nešto preterano neudoban, ali nije udoban kao Astra G recimo (mada ni one nisu udobne kao stariji Opeli), o Meganu da i ne govorimo. Za upravljivost se ne slažem, meni dosta težak auto za vožnju, treba ga dosta voziti da bi stekao naviku. Vozio sam TDCI, on ima 115 konja, imam utisak da se stalno otima. Lepo vuče i ubrzava, ali ako uđeš malo oštrije u krivinu, izbacuje te iz sedišta, dok si u Meganu npr. zakovan za sedište, ma kako ušao u krivinu. O udobnosti Francuza da i ne pričamo, Ford mu nije ni do kolena. Pre nekako sam sa Meganom malo brže prešao preko ležećeg, da nisam čuo, ne bih ni znao da sam ga prešao. :osmeh: Sa Fokusom i Astrom malo drugačija priča.
 
Nije on nešto preterano neudoban, ali nije udoban kao Astra G recimo (mada ni one nisu udobne kao stariji Opeli), o Meganu da i ne govorimo. Za upravljivost se ne slažem, meni dosta težak auto za vožnju, treba ga dosta voziti da bi stekao naviku. Vozio sam TDCI, on ima 115 konja, imam utisak da se stalno otima. Lepo vuče i ubrzava, ali ako uđeš malo oštrije u krivinu, izbacuje te iz sedišta, dok si u Meganu npr. zakovan za sedište, ma kako ušao u krivinu. O udobnosti Francuza da i ne pričamo, Ford mu nije ni do kolena. Pre nekako sam sa Meganom malo brže prešao preko ležećeg, da nisam čuo, ne bih ni znao da sam ga prešao. :osmeh: Sa Fokusom i Astrom malo drugačija priča.
Kilavo sediš zato te iscima iz sedišta ,Focus je oštar ,takav mu karakter ,nije za tebe zato vozi te kilave i ne pametuj puno:osmeh:
 
Ford je go*no, da prostiš, zato ga u mojoj kući i vozi žena, kad ga udari, da ti nije žao. :osmeh: Malo bolji od bicikla, čisto da ne pokisneš. :osmeh: Doduše, kakva mu je limarija, brzo će početi i da prokišnjava.

- - - - - - - - - -

E da si probao lagunu kolko je to još bolji od megana.

Nisam imao prilike. I Megana sam slučajno uzeo, ukazala se dobra prilika, nisam se pokajao.
 
Honda civic 2003 1.7ctdi, Isuzu motor, prekjuce upali lampicu za alternator, odem do najblizeg elektricara sa ocem posto je njegov auto...Dok smo stigli do tamo (2km) upali i ABS i SRS lampice, majstor odmah kaze alternator otisao, oko 100eura popravka, mozda i vise posto je u pitanju Hitachi...Ajde reko da ga vratim kuci pa da se raspitamo jos kad djavola servo otkaza, ne moze da se vozi...Ostavimo ga tu, kazem majstoru izmeri mu bar koliko puni, izmeri oko 8v...Uradio juce , zamenio regler, nosac dioda, obradio rotor cena 12000 dinara...Nesto gledao po netu polovni alternatori od 30-100eura, sve nesto imam osecaj da je malko skupo naplatio majstor, ako je neko radio alternator od opela sa 1.7 motorom nek prenese misljenje posto su to isti motori...
 
To je normalna cena,ako je menjao frajlauf remenicu,ona je oko 50evra,lezajevi,verovatno regler,ili diode.i jos ruke zaracunaj,pa izadje da nije puno ni naplatio.
 
Nije menjao remenicu ni lezajeve, rekao je samo nosac dioda i regler i obrada rotora, nije mi ni pokazao kutije od novih delova...nije mi toliko problem 100 eura vec sto nisam siguran sta je uopste uradio i sta je ugradio, ostaje samo da mu verujem
 
I ja sam radio alternator na isuzu 1.7 motoru,doduse malo starijem 2000 god. i to sto si ti menjao me je kostalo 6000 cini mi se( bilo je pre 2 godine)
 
Ja sam takođe radio alternator na Libri JTD i remont koštao 12.500 rsd sa rukama.Samo remenica beše 60 e a polovan se mogao uzeti do maks 70 e ali mačka u džaku.
 
Које моторну уље, тј. градацију препоручујете за старије дизелаше који имају потрошњу уља, и на колико хиљада км треба да се мења уље. Ако може одг. на та два питања. Ауто прешао 660.000 км.
 
Obično se pojača broj više. Recimo ako je sad u motoru 15W-40 i troši ga probaš sa 20W-50, mada to nije trajno rješenje jer onda nema kvalitetnog podmazivanja sklopova kako to fabrika predviđa. Ja uvijek mijenjam na desetak hiljada, čak i ako je preporuka da se mijenja na 15 ili 20. Nije veliki trošak, a mnogo pomaže da mašina doživi tako tih 500+ hiljada. :)
 
Ja sam takođe radio alternator na Libri JTD i remont koštao 12.500 rsd sa rukama.Samo remenica beše 60 e a polovan se mogao uzeti do maks 70 e ali mačka u džaku.
Meni nije menjao remenicu tako da mislim da je malko preskupo naplatio , ne znam koje su cene nosaca dioda i reglera za Hitachi alternator ne mogu na netu da nadjem, pretpostavljam da je ruku racunao 50 eura...

- - - - - - - - - -

Које моторну уље, тј. градацију препоручујете за старије дизелаше који имају потрошњу уља, и на колико хиљада км треба да се мења уље. Ако може одг. на та два питања. Ауто прешао 660.000 км.
660.000km? Jel nije greska u kucanju?
 
Meni nije menjao remenicu tako da mislim da je malko preskupo naplatio , ne znam koje su cene nosaca dioda i reglera za Hitachi alternator ne mogu na netu da nadjem, pretpostavljam da je ruku racunao 50 eura...

- - - - - - - - - -


660.000km? Jel nije greska u kucanju?
Sto bi bila greska? Koliko automobila po srbiji je preslo i vise a da vlasnici pojma nemaju.Drugar kupio renault scenic , iz CH , nije spustana kilometraza 300 000 na satu . Ljudi jos folije sve nisu skinute sa njega . Oterali ga kod lokalnog limara koji se bavi i preprodajom da vidimo oce moci na osnovu stanja da pogodi pravu kilometrazu . On je zakljucio da preko 50000 nije presao sigurno .Zabezeknuo se covek kad je video na satu 300000.
Pogledajte samo mobile.de 2-3 god stari po 400 000 na satu , taj dodje u srbiju spusti se na 100 0000 i onda kod nas predje jos 300-400000


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa moraju i majstori nešto da zarade. Delovi za remont anlasera na Kadetu, npr, su malo jače od 10 evra, nek su i 15, a majstor naplati 45 evra delove i ruke. I to je cena za mene, jer smo komšije. :osmeh:
 
Znam da motori mogu dosta da predju, 200-300000 nije retkost, ali 600 000....pitanje je da li je ta kilometraza bez otvaranja motora, sto je apsolutno nemoguce, ili je radjena generalna, a ako jeste onda krece , po meni, novo brojanje...
 
Sta je cudno?moj citroen na satu ima 500000 .pali ,ulje menjam na 10000,nesto vise od pola litre fali,menjana samo pvp i dizne,i to zbog moje greske.motor nikad nije otvaran,
 
Poslednja izmena:
1fcqxv.jpg


Ovaj je 90% zivota bio na otvorenom putu,ovo je bilo ore neke 4 godine sad je verovatno okrenuo milion :osmeh:
 
Nazad
Vrh