AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Jel nabtehnickom prolazi to da je u farovima led sijalica. Posto led farove skidaju na traktorima i kombajnima.
 
Ja sam registrovao skoro auto, prolazi i prljav auto. Ne prolaze razlicite gume, ne prolaze lose kocnice. Sve u svemu nista specijalno nisu trazili mi. A ja skockao auto kao da ide za prodaju:haha:
 
Evo patim se sa sa RAKETOM Marengo1,9jtd
Letos mi pukne pk remen na drumu, nadjem drugi strpam i vozim, a već 40_50 000km mi škripu remen i prošli i ovaj pre par dana, razbijem Karter, sreća skontam odma tako da je bez posledica, a sad mi pukne remen i otkine spaner ,
Remenica sa kvacilom na alternatoru nova, remenica radilice dumper nova, na klimi potpuno ispravna još sad ne koristim klimu,
Servo pumpa ok
Roler ok
Misterija jedino je spaner bio lošiji
Tesno sve jedva sam izvrnuo zalomljeni šraf od španera,
Raketa je kod mene 10g i stvarno služi ko magarac , presla je oko 650 000km slabo se održava, uvek se pretovara po 750-80kg tovarim
Eto vreme je i amortizere da ubacim nove
I turbo je lošiji jede ulje
A žao mi da je prodam uvek pali i na strasnom minusu ide tegli vuče i valja mi za posao delovi su smesna cena a retko se kvari
Amortizeri sa oprugama polovni 8-9000din
Turbo komplet polovan 7000din
Kožni enterijer 10000din
Možda je bolje da uložim 200_300e i teram dok god ide?

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Kožni enterijer nikako.Zimi 'ladno a leti peče.Jedino što ne moraš da brineš oko prljanja jer se lako obriše i gas.
 
Zimi grejaci, leti klima dovede u pristojno stanje za 1min,a i sad imas folije sa 10% zatamljenja koje imaju ogromnu UV i toplotnu zastitu tako da i ceo dan na suncu i sasvim pristojno.

E sad recimo kratko sam vozio e36 coupe koji je imao kozu zimi sam stavljao jastuce da ne zebe guza :haha: A leti kao u tiganju da se vozis :osmeh:
 
ne prolaze lose kocnice.
To i ne treba da prođe.

- - - - - - - - - -

Evo patim se sa sa RAKETOM Marengo1,9jtd
Letos mi pukne pk remen na drumu, nadjem drugi strpam i vozim, a već 40_50 000km mi škripu remen i prošli i ovaj pre par dana, razbijem Karter, sreća skontam odma tako da je bez posledica, a sad mi pukne remen i otkine spaner ,
Remenica sa kvacilom na alternatoru nova, remenica radilice dumper nova, na klimi potpuno ispravna još sad ne koristim klimu,
Servo pumpa ok
Roler ok
Misterija jedino je spaner bio lošiji
Tesno sve jedva sam izvrnuo zalomljeni šraf od španera,
Raketa je kod mene 10g i stvarno služi ko magarac , presla je oko 650 000km slabo se održava, uvek se pretovara po 750-80kg tovarim
Eto vreme je i amortizere da ubacim nove
I turbo je lošiji jede ulje
A žao mi da je prodam uvek pali i na strasnom minusu ide tegli vuče i valja mi za posao delovi su smesna cena a retko se kvari
Amortizeri sa oprugama polovni 8-9000din
Turbo komplet polovan 7000din
Kožni enterijer 10000din
Možda je bolje da uložim 200_300e i teram dok god ide?

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Ja bih to zadržao, oduvek mi se sviđao taj auto.
 
Ima li neko od kolega Hondu Accord 2.0 benzin 2009-2010 godiste? Planiram da menjam auto, a ova Honda mi se bas dopala pa me interesuje ima li neko iskustva sa njom i ono glavno sto me muci, kakva joj je potrosnja? Pricaju ljudi kako trosi i po 10 L al nikako da cujem pravu informaciju od nekog ko je poseduje...
 
Honda je uvek imala najbolje benzince i to na svetu najbolje ( mislim da su i sad najjaci), do pre 6-7 godina nije znala da napravi zglavnog dizela( koji bi mogao ostalim dobrim dizelima da parira), stavljala je isuzu

32432ddb0ce848ef22b8ec1b55592bc4.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Ma benzinac me zanima, dizel sve i da je najbolji na svetu ne bih uzeo zbog j.....g poreza na luksuz. Ako je to realan podatak, tih 7,4L, onda to nije strašno. I sa 8,5L prosečne potrošnje bi bio zadovoljan...
 
Ima li ko Ladu Nivu ? Sa kojim motorom gledati ? Hvala unapred.



Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ladu nivu treba izbegavati skroz
Imao sam par komada u firmi
Bilo je i nova koje su terane samo po drumu i 1 covek vozio
Niva je krš rdja čim je kupiš, kardani i čuda uvek klepeću, onda ruska elektronika, zatim multipoint plinski uredjaj, boca obicno nazad iza diferencijala, pa auspuh ide ispod suvozaca uvek puca i lako ga zapeti po ataru,sedišta pucaju!
Bravice od vrata pucaju
A motor 1,7 nabijen nemožes prići ničem, a sam po sebi loš
Ako nepaziš odma lamela zasmrdi, ako nemaš kramponjare tesko ide po blatu
A cena dobre lade ubica 4_6000e
Za te novce uzmeš Pajero 1 ili samuraj ili neku drugu mrcinu tipa Cherokee itd

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
A potrošnja ide od 10_11 na drumu oko 70_80km/h do verovali ili ne 38l plina po ataru kad je muka
Imao sam UAZ 469 sa motorom Rakovica M34 iz tamnića to je bio dzip za sve pare
Malo tezak volan i drnda , spor oko 80_90km/h ali sa 15l nafte uz masnu banderu nema prepreke
Defendera 110 sam imao službenog to nije za igru skupo održavanje do bola
E sad kakvi su Patrol i ostali kosooki starci tipa Trooper, landcruiser vozio sam ali nisam fasovao

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Sto se tice hondinog 2.0 benzinca ima ga kolega u CRV. Potrosnja mu kaze 9-10 litara benzina i kad je ugradio plin isto trosi i plin. Akord bi trebao mozda i nesto manje da trosi. Inace su to izuzetna vozila.

Sto se tice nive ima mnogo problema, ali kome je ona losa nece samuraj da ga usreci sigurno. Bolji izbor bi bio vitara.
 
Kožni enterijer nikako.Zimi 'ladno a leti peče.Jedino što ne moraš da brineš oko prljanja jer se lako obriše i gas.

Uffff,a ja imao golf cabrio mk1 sa crnim kožnim sedištima...ostaviš krov otvoren i automatski dobiješ prepečenu kobasicu sa tvrdo kuvanim jajima...
Elem bmw E46 2.0d 150ks,kad posle nekog vremena lagane vožnje rešim da obiđem nekog pa ga malko pretisnem zdravo jako zadimi(crni dim) na audpuh,ostane oblak iza mene,i ako nastavim da ga stiskam ne primetim ništa...
Auto se po mojom poimanjem lepo ponaša,lepo pali,bez dima,ne troši ulje i tome slično...ide ko nevreme al troši puno nafte jebo oca svoga...
 
Nazad
Vrh