AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Izbjegavajte V6 dizele u VW i Audi. Ekstremno su skupi za održavanje. Veliki servis je od 800KM pa na više, zavisi od dijelova koje ugrađuješ, mnogo naplaćuju i ruke jer se mora rasklopiti pola auta dok se zamijeni remenje i španeri (imao priliku da gledam). Svi imaju plivajući zamajac (sem ako ej automatik) koji ej takođe strašno skup. Troše mnogo ali i idu dobro. Onaj od 150KS je ponajgori, onaj od 180KS je ponajbolji -zadnja verzija u kojoj su riješili brdo problema koje su imale slabije varijante. Jako su jeftini u oglasima upravo iz navedenih razloga i svi su prešli zilion kilometara, niko na Zapadu nije kupovao takvo auto da ga drnda 15 hiljada godišnje - sve su to krstarice za duge relacije na autoputevima + kod nas na Balkan nije došao nijedan da nema bar stvarnih 350-400 hiljada. Spolja možda i dođu u relativno dobrom stanju (ali sigurno zapušteni - treba raditi veliki servis) ali ovdje slabo ko ima para da održava takve mašine kako treba i onda ide na oglase po vrlo primamljivoj cijeni kada krenu skupi problemi. Imam dvojicu kolega koji su junački naje*ali sa takvim motorima (150KS u Passatu i 180KS u Audiju A6) tako da sve pričam što sam direktno čuo od njih i vidio svojim očima.

Prijateljski savjet - zaobiđi V6TDI u širokom luku.

Ako baš hoćeš auto sa velikom kubikažom, bolje idi na 2.4 V6 ili 2.8 V6 benzinca, jesu rastrošni ali su to jako jednostavni motori (nisu baš česti). 3.0 benzinca izbjegavaj u širokom luku, vrlo nezgodan motor za održavanje. DObar izbor jakog auta iz VAG grupacije bi bio 1.8T (150KS i jači), jednostavan motor koji jako dobro podnosi plin i nije posebno skup za održavanje + registracija nije velika. 2.0FSI isto nije loš ali tu zaboravi na ugradnju plina + traži kvalitetno gorivo ali zato ide kao blesav (dosta troši). Izbjegavaj TFSI motore, posebno 1.4TFSI i posebno ako je cijena upadljivo povoljna - imaju veoma ozbiljnu fabričku grešku na razvodnom lancu zbog koje je VW imao ogroman problem svojevremeno.
 
Hvala Zombie,baš sam naletio na oglasu na tog Passata 5 sa tim 2.5 dizel motorom po dosta povoljnoj cijeni,auto izvana i unutra izgleda ok,pa reko ajd da pitam kakav je ovaj motor.Ali valjda nisu svi ti V6 TDI motori toliko loši,a benzinca ne bih gledao.
 
Hvala Zombie,baš sam naletio na oglasu na tog Passata 5 sa tim 2.5 dizel motorom po dosta povoljnoj cijeni,auto izvana i unutra izgleda ok,pa reko ajd da pitam kakav je ovaj motor.Ali valjda nisu svi ti V6 TDI motori toliko loši,a benzinca ne bih gledao.
I ja sam se raspitivao o tom motoru, nikakve pohvale i nista lepo o njemu nisam cuo... imas 1.9tdi 130ks, u istom autu, sasvim dobro ide, nije zahtevan, ni odrzavanje nije problem...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je u audiju V6 od 114 kv al ja ti nemogu o njemu puno rec zato sto sam samo sa njim preso dosad 4 hiljade.Al da ide...ide...al i trosi
Колико ти троши? Јел мануалац или аутоматик?
Мој ти је потрошња од одличних 7 (нарихташ темпомат на 2,5к обртаја на отвореном) до 13 зими у селу. Аутоматик.
А ови што реже на ове моторе, реже на 110kw и на неодржаване моторе. Ја већ три године терам таквог али од 114kw и одржавам по пс-у као и претходни власник. А да сам хтео да се возим у југу купио бих га.
Највећа бољка су 4 пара рамена......сваке 2 године мењати и ни не треба гледати. А да треба расклопити предњи крај, треба, посао од пола дана за 2 уиграна мајстора, кад год хоћеш велики сервис да радиш.
Што се мене тиче, да налетим опет на таквог А6, узео бих га.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Poslednja izmena:
Те канте не возамо
Нема ни довољно кила да шлепа

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nije ni red da ga mucim u stare dane:osmeh: treba jos 20-setak godina da traje::namigivanje:: sto je interesantno taj 1.9 tdi neki smatraju za najboljim dizel motorom ili bar mnogo dobrim,negde citao da vw dobio 1 nagradu za neki motor ne znam dali za ekonomcnost ili sta vec ali pobedio konkurenciju...ne briljiraju uvek ali nekad i corava kokoska ubode zrno.
 
Pumpa dizna motori, su po teoretskim postavkama najbolji dizel motori. Nije to nova ideja, taj princip se koristi preko 50 godina na brodskim motorima, američkim kamionima itd..
VW ga je morao izbaciti iz upotrebe jer nije mogao efikasno da reši DPF filter i nije mogao ispuniti euro 5 i više.
Ja ću ga voziti dok god mogu, jer je zaista najbolji motor koji sam imao. Lepo se i cipuje i preko 170 konja.
 
Pumpa dizna motori, su po teoretskim postavkama najbolji dizel motori. Nije to nova ideja, taj princip se koristi preko 50 godina na brodskim motorima, američkim kamionima itd..
VW ga je morao izbaciti iz upotrebe jer nije mogao efikasno da reši DPF filter i nije mogao ispuniti euro 5 i više.
Ja ću ga voziti dok god mogu, jer je zaista najbolji motor koji sam imao. Lepo se i cipuje i preko 170 konja.
Jel to fabricki 130ks?
Ne razumem se u slovne oznake...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ovaj je presao min.380.000km.To se moze primetiti i po rucici menjaca i volanu vide se tragovi.

Ja imam b5 98` prvi sam vlasnik 380.000km ima predjenih pali na pola kjuca kao sto ti kazes.Nikad nikakve probleme nisam imao sa njim, hvala bogu,da su dobri motori jesu nemam rjeci,pogotovo mi ovog ganjamo samo tako ide po atarskim putevima kao dzip, a nema sta nismo vozili u njega.

Ja bih ti preporucio da nadjes nekog u nemacku pa da ga doteras platis prevoz 400-500e ali znas da imas pravu kilometrazu.
 
Bio sam da vidim ovaj auto,za koji sam i pitao za misljenje.
https://www.polovniautomobili.com/a...OfcesvVdq_a3tvaDUNEH9ZobaSyyRikElA8mIfpUPfpS0
Dosta to losije izgleda uzivo nego na slikama i motor,mislim da je losiji,mada ga nisam detaljno zagledao.Prvo paljenje mi se nije svidelo,dosta je verglao,ja znam da ti tdi kad je motor puska,pali na pola kljuca.
Spusten je na 2500.
И опет се понављам......јел се ти зајебаваш или стварно од њих хоћеш да купиш ауто???
+ тај има минимум минимума 450к у три точка пређено.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Да да....пази да ти не поверујем

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Колико ти троши? Јел мануалац или аутоматик?
Мој ти је потрошња од одличних 7 (нарихташ темпомат на 2,5к обртаја на отвореном) до 13 зими у селу. Аутоматик.
А ови што реже на ове моторе, реже на 110kw и на неодржаване моторе. Ја већ три године терам таквог али од 114kw и одржавам по пс-у као и претходни власник. А да сам хтео да се возим у југу купио бих га.
Највећа бољка су 4 пара рамена......сваке 2 године мењати и ни не треба гледати. А да треба расклопити предњи крај, треба, посао од пола дана за 2 уиграна мајстора, кад год хоћеш велики сервис да радиш.
Што се мене тиче, да налетим опет на таквог А6, узео бих га.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

Danas sam bas isao u Banjaluku i na displeju pokaze prosjecnu potrosnju od 6 litar al ja imam malo makadama i dosta gradske voznje i tu mi je velika potrosnja
 
Ja na moj kad sam prvi put skinuo crevo sa egr-a sve je uredno izgledalo,samo prebrisao sa krpom natopljenom(ali iscedjenom) odmascivacom i sve extra - sija unutra,razradjivao malo vakum turbine i polugu naspricao sa wd nece mu skoditi,map senzor sprejom za kocnice bez acetona,maf senzor skidao i njega isto,usisao kuciste filtera vazduha i njega zamenio(ima smisla posle ciscenja maf),pogledao vakum creva da nije neko lose mozda sam jos nesto ali sam zaboravio...jedino izduvnu granu nisam skidao ali sumljam da je zacepljena.Trazi odrzavanje da bi bio u dobroj formi.
 
Kad se vec spominju te velike kilometraze da napisem i ja koju. Skoro moj dobar drug imao neki sastanak sa nekim komercijalistom iz Loznice. Taj doso bas sa pasatom, ali b6. Ne znam da li je 1.9 ili 2.0 dizel. Gledamo ovako auto, on bre kao koska. Kaze ovaj da je 2010 godiste, ako sam dobro zapamtio. Stariji sigurno nije. Uglavnom sam se ja bas iznenadio kad sam cuo da je preso 600 000 km. Ej, 600 000. Za nas tako mlad auto sa tom kilometrazom. Naravno kupljen je kod nas, nije neki polovnjak iz uvoza. Kad kod nas takva kola nabijaju takve kilometraze, a pritom odlicno izgledaju, onda za ove iz uvoza mozemo samo da nagadjamo.
 
Razgovaramo ja i drug posle o tome jer je i nama bilo cudno. Onda dodjemo do proste racunice. On je tad u jednom danu doso ovamo i vratio se nazad za LO. To je vec nesto vise od 900km. Samo jedan dan. Zbog posla cesto putuje pa ti sracunaj da li je teorija ili mozda istina ziva.
 
Nazad
Vrh