AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Imamo B5.5 i B6 1.9 TDI, prvi 101 ks, drugi 104 ks ni na jednom ni na drugom ne baca ulje na cep i nije uopste normalno da baca dok je motor dobar i ne trosi ulja.
Kad smo pazarili B5.5 vodio sam svog dugogodisnjeg majsora koji uglavnom radi samo VW da pogleda motor.
Prvo je ostavio da se ugreje motor a potom je izvukao crevo od iberlaufa i konstatovao da nije bacao ulje i nije dimio osim blagog bacanja gasnih para.
Isto sam uradio i jesenas kad smo pazarili i B6 i ne trose uopste ulja.
Jos samo da dodam da jesenas pre kupovine, naisao sam na istim motorima gde je prskalo ulja na sve strane prilikom skidanja selne sa jednog kraja od tog iberlauf creva.
A cep gde se sipa ulje kad sam ga odvrnuo nije stajao na mestu uz blago skakutanje vec ga izbacio skroz i ujedno prskao ulja.
 
Tako je ,kod tih motora je to tako i uverio sam se to i lično kod kupovine jednog B.5.5 ,mada ne vozim takav auto isto pravilo važi i za tddi , tdci motore.Za hdi i jtd ne znam a i nije bilo reči o njima.
 
Bese ona prica pre par strana kako je audi pocinkovan i ne moze da istruli. Juce gledali jedan 90 quattro za drugara i ispod rezervnog tocka istruleo. Bukvalno supalj. Zagledali okolo i vidi se da nije udaran, ali se verovatno sakupljala vlaga od vlaznog rezervnog tocka i istruleo.
 
Imam jednog drugara, za njega je opel najbolji auto...
Ali sta da se radi, svi imamo razlicita misljenja...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pa ne fali im ništa Opel sasvim korektan auto i cenovno pristupačan .Sad će opet neko se naći pametan da spominje njihovu limariju ili dizele kako im motori nisu baš nešto bla bla...
 
Za VW dvokolice Opel je limuzina.
Е на ово мора реплика,ако мислиш већ на старије волксвагене и опеле,нпр 2 још иду у пуној снази а опели су иструлели пре 20 година и исечени.А о новим аутима,упоредити нпр пасат 6 и инсигниуу је у крајњу руку смјешно.
 
Vecita rasprava oko VW i opela, za mene ni jedan od njih nije nesto... aa VW posedujem dva...
Tako da, kao sto rekoh, svi imamo razlicita misljena...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Ni za mene nisu nesto,samo kazem da je za isti novac Opel mnogo bolji izbor (bar po meni)
 
Ne kazem da je VW los, ali ga nesto ne simpatisem. Iskreno smatram da je precenjen auto. mentalitet nam je takav da je VW Bog Otac medju automobilima za koji ne smes da kazes ruznu rec, u suprotnom si sektas :haha::haha:. Audi je klasa vise. Opet sve je stvar ukusa. Ne znam sta bih kupio ali znam sta ne bih :ppozdrav:.
 
Е на ово мора реплика,ако мислиш већ на старије волксвагене и опеле,нпр 2 још иду у пуној снази а опели су иструлели пре 20 година и исечени.А о новим аутима,упоредити нпр пасат 6 и инсигниуу је у крајњу руку смјешно.
jeste smesno,insignija je vasionski brod za pasata:ppozdrav:
 
Ne kazem da je VW los, ali ga nesto ne simpatisem. Iskreno smatram da je precenjen auto. mentalitet nam je takav da je VW Bog Otac medju automobilima za koji ne smes da kazes ruznu rec, u suprotnom si sektas . Audi je klasa vise. Opet sve je stvar ukusa. Ne znam sta bih kupio ali znam sta ne bih :ppozdrav:.
Da ali ni Audi nije omiljen Opelovcima, valjda zato sto je u srodstvu sa VW...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kad se vec spominje VW i cuveni G II da napisem skorasnje iskustvo. Ko je pratio sta se pisalo predhodnih strana zna da hocu da zamenim mucenog jugica za nesto drugo. Da se koristi za njivu, vocnjak, sumu, i raznorazne terete. Tako ti dodjem ja i do "neunistivog" golfa na preporuku mnogih pa reko daj da pogledam jedan navodno odlican primerak. Odem tamo i on limarijski stvarno dobar, sem na dva mesta sto je malo potkoruzio. Motor mastan, gume lose, dimi kao lokomotiva na dodavanje gasa, a 1.6 benzinac i kocnice lose, a ostalo nije lose. Kaze vlasnik mrtav ladan 700 evra i ni evro manje. Ja razmisljam dal da mu ponudim 500, a on mi tvrdi kako mu neki tu davao 700. Reko zovi ga odma nek ti donese 700 evra, kad se on naljuti ko dete i nece da razgovara. Okrenemo se i odemo. Aj da pogledamo jos jedan kad situacija jos gora. Njemu limarija losa na vise mesta, a ponosni vlasnik spusti cenu na 750 i kaze ne isplati mu se za manje. Reko nista, ajmo kuci. Dodjemo kuci i kazem sam sebi bem te Aco budalo kad si uopste iso da gledas te krbulje. Ja sam ludji od njih.
 
Za 700eur možeš da kupiš pristojan i očuvan auto ti gnojfovi su svi redom satrani samo ih još vredi turiri pod dobru presu .
 
Nazad
Vrh