AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ko ti to kaze Sinisa? Ja sam izvrtao moj C 360 koji ima Mehanika Orasje kabinu i izdrzala kabina uz manja uvijanja i evo fala Bogu i dalje kuckam na forumu. U slicnim situacijama su mnogi ostajali na licu mesta. Te kabine su ugradjivane i na IMT i IMR. Tako da kabina u vecini slucajeva i kod njih dovoljno stiti vozaca.
 
Naravno da me pogledao pa zato i kazem fala Bogu. Proso sam bez ogrebotine. U svakom slucaju, veruj mi da su bolje nego da uopste nema kabine.
 
Meni na 539 kabina je dugmetara sto zovu. Arma Bac proizvodjac. To je losa kabina jako cevi ne znam da li su od 1mm debljine. Prskao sam lesnike i grana zapne, bukvalno se ram spoj vrata/sofersajbna smaknuo za 1cm unutra, a staklo nije puklo:sta: Plastelin materijal.
 
Imao je ovde covek taj problem sa G II. Kilaza iz saobracajne i iz neke njihove baze podataka se ne poklapa. Ovi sa tehnickog slali upit u agenciju za bezbednost saobracaja sta da rade. Iz agencije dobili odgovor da taj auto sa tom kilazom ne postoji. Posto im nisu izricito zabranili da ga puste na tehnickom oni ga lepo puste tako bez ikakve prepravke. Ovo je ovde Srbija ipak.
 
I treba da traze ram i kabinu, pre neki dan covek u selu poginuo ,izvrnuo se u kanal ,nije imao kabinu, da je imao mozda bi preziveo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)

Slazem se da treba da ima neku zastitu. Zao mi je ipak coveka sto se vidi da nema sredstva da to sebi priusti. Dao bi mu za dz 40x50 cevke da izvari to... sigurno bi i zato trazili atest.
 
To je najveci problem sto traze nesto, a ne pitaju da li imas sredstva. Niti hoce da omoguce ljudima da nekako to jednostavno rese vec sve komplikuju. Imam utisak da se kod nas svaki zakon vec godinama ne donosi da bi nam bilo bolje i lakse vec samo da nam zakomplikuju zivot, uzmu pare i na kraju uniste.
 
To su sve uslovi EU, moramo da igramo kako oni sviraju, prvo nam namecu njihove zakone ne uzimajuci u obzir nas standard zivota... "ovo je tek pocetak ledenog brega"
Bice toga jos, ali polako, samo ne znam kad' ce doci na red plate i standard zivota..
Odosmo u off u ovoj temi, licno se izvinjavam, nadam se da nije neki prob.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
To su sve uslovi EU,
Jesu, da, kako da ne. Prošle godine sam bio u Švedskoj, pitam čoveka koliko kod njih važe saobraćajne tablice, kaže - kad ih jednom staviš na kola, na njima su dok ne odu na otpad. Toliko o zahtevima EU. To ove naše **greška hoće da namaknu pare. Nije im sigurno EU tražila da sklone Y sa tablica.
 
To garant jos vise ima da uvode prepreke kao npr ako nemas katalizator placas vecu taksu... tesko ima da se izborimo.

Cujem preko prijatelja da je policajac na motoru dobio konopac kada je terorisao ljude na putu do njive.
 
Danas sam tenički obavio bukvalno za 10min.Gume zadnje dve lošije al prolazi, ne treba ni table menjati iako ima zadnja dva slova žž saobraćajna ističe 2023god. Jedino se slika auto i to je jedino što su radili i kočniće malo njakali.Kuka je upisana i zavedena od strane amss-a (nema veze jel euro ili ne) i kad to imate mogu da vas povuku, vozi se tako i nema skidanja,ništa nije onako kako se priča o tom novom zakonu...Nemam nikakvu vezu ni poznanstva otišao sam da vidim kako i šta i sve sredio vrzo brzo.
 
Ma to je individualno od servisa do servisa...

Ja sam zimus terao moj na tehnicki pre svih ovih zakona i na prvom tehnickom me smarali sto nisam skinuo ona dva nosaca poprecna iz gepeka gde je bila boca od plina (inace plin uredno odjavljen), ja im se zahvalim, odem na drugo mesto, sve cool jos se majstor i sam zeza kako imam dobro zadnje učvršćenje i nikom nista... Zavrsio sve i teraj dalje...

Kasnije sam i izvadio sam jer su mi smetale zarad transporta, ali mislim da je samo to kako je ko nasadjen taj dan. Mogu roman da napisem ovde cega sam se sve nagledao i naslusao za ono par dana kada sam isao da vadim plin i skupljam papire i dokumenta da odjavljujem sve...
 
I ja juče odradio tehnički kao i prethodnih godina bez problema.Slikali,gledali,terali na valjke i gotovo.Jedino je umesto 2.000 tehnički sada 3.500 rsd.
 
Nazad
Vrh