AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ja nebi uzeo Nivu ni dzaba da mi daju, isto tako ni juga nebi u dvoriste ni da mi doplate ako bi moro da ga vozim. Da nebudem odma pogresno shvacen jer je tako u zadnje vrijeme na ovom forumu imt 539 vrijedi svaku paru ili kombajn zmaj jos da ima nov.
 
Ti onda nikada nisi ni probao Nivu. Taj auto zaista nije za autoput, ali ono što može obaviti na selu, šumi ili njivi nemože odraditi ni jedan drugi jeftin(pa ni skup) auto.
Meni je to drugi auto u kući već 20 godina isključivo za rad i za mene ima vrednost kao za neke G2. U održavanje nije do sada uloženo više od 50€.
Jugo ni ja ne volim, ali bih mu ipak više verovao novom od G2 od 30 godina.
 
Pogledajte testove dzipova, ta pisljiva lada niva je uspela da se popne kuda ni jedan od ovih skupocenih izvikanih nije mogao, nije lepa, ali radi ono za sta je namenjena.

U seoskim uslovima golf nema sta da trazi pored nje.

Jedino sto joj zameram debilan motor, to od neceg drugog ubaciti i bio bi pravi terenac , trosi ko da je 150 konja a ne 70

Jest plin moze, ali opet trosi plina ko da je 150 konja :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Dosta puta iza mene je u snegu ostao patrol, pajero, l200.
Motor jeste bezveze, ali radi.
Ja sam ugradio plin isti dan kada sam je doterao, i troši koliko ga odvrnem.
Samo jednom do sada sam stavio lance na nju i to nije moralo.
U mom brdskom kraju nikakav auto nemože joj ni prismrdeti.
Kod starijeg tipa je dosta bolja limarija..
 
Ubaciti opelov c20ne , 115 ks , zupcasti ako prezubi ne moze mu nista biti i samo gas , taj motor biras za 100-200e , Niva bi popizdela sa njim :) i manje bi trosila :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Ja sam nekada hteo da ubacim od Fiata124, 115konja, ali tih motora više nema od kada su turci prestali proizvodnju.
Za taj opel neznam, verovatno je dobar. Jeli to karburator ili ajnšpric?
Treba mi dobar benzinac koji može da je vuče uzbrdo trećom, jer tako savlađuje sneg i led.
Mrtav motor(čitaj dizel iz G2), tu nema šta da traži. To može da ide samo po ravnom.
 
Prox ide komplet odozdo sa body 950 i 930 e sad za kvalitet neznam
950 je dobra a 930 nikako,to je obicno sr..e

- - - - - - - - - -

Dosta puta iza mene je u snegu ostao patrol, pajero, l200.
Motor jeste bezveze, ali radi.
Ja sam ugradio plin isti dan kada sam je doterao, i troši koliko ga odvrnem.
Samo jednom do sada sam stavio lance na nju i to nije moralo.
U mom brdskom kraju nikakav auto nemože joj ni prismrdeti.
Kod starijeg tipa je dosta bolja limarija..
Kolega ako dozvoljavas da prokomentarisem,dali ti to hoces da kazes da je lada niva bolji terenac od patrola,pajera,l200?
Dali si ti vozio ove terence?
 
Da, vozio sam sva tri.
Sa L200 sam išao u Nemačku nekoliko puta.
Za brda za koja meni treba auto, niva je upotrebljiviji terenac od gorepobrojanih.
Imao sam negde sliku gde se u mokrom snegu pajero(dugi doduše) odvozao u kanal, ja sam pored izašao opušteno.
Patrol sa širokim gumama je skoro neupotrebljiv po snegu i našim usponima.
Činjenica je da ta Niva takva kakva jeste jedina završava posao u tim uslovima.
Nije ni zanemarljivo da je može održavati i prosečan domaćin, za razliku od preskupih japanaca.
Nekidan kupljen hladnjak za L200 za tričavih 28000 din.
Jedna guma za svaki gorenavedeni košta kao 4 za nivu..
Itd, itd..
 
- - - - - - - - - -

Bas zbog motora sam i rekao . Nekazem da nisu dobre na terenu al sta vrijedi kad je motor krs. Niva i yugo staju svakodno. Najbolje im je sajlu za slepanje ni ne skidati. Niva je dobra u blatu ili snijegu al ako se ne ugasi.
 
Grešiš 'jarane'.
Mene Niva nije izdala za 20 godina.
Doduše, nisam je vozio po autoputu, nego za seoske nsmene. Kod mene su uglavnom izvađena zadnja sedišta, radi prevoza svega i svačega.
 
Ja sam nekada hteo da ubacim od Fiata124, 115konja, ali tih motora više nema od kada su turci prestali proizvodnju.
Za taj opel neznam, verovatno je dobar. Jeli to karburator ili ajnšpric?
Treba mi dobar benzinac koji može da je vuče uzbrdo trećom, jer tako savlađuje sneg i led.
Mrtav motor(čitaj dizel iz G2), tu nema šta da traži. To može da ide samo po ravnom.
c20ne je 2.0 multipoint , 115 ks , ima rupe u klipovima pa ne mogu klipovi stici ventile ako prezubi, zlo od motora , prelaze jako puno i sto je najbitnije ne kvari se


Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Te Body zaštite ne traju dugo ,bolje idi sa Epoxy 3M ili Mipa to su mnogo kvalitetnije.Ako čistiš mehaničkim putem koroziju pređi sa nekim konvertorom korozije pa osnovna u dva premaza onda protekcija.
 
c20ne je 2.0 multipoint , 115 ks , ima rupe u klipovima pa ne mogu klipovi stici ventile ako prezubi, zlo od motora , prelaze jako puno i sto je najbitnije ne kvari se


Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
moj omiljeni motor :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

.
Nekidan kupljen hladnjak za L200 za tričavih 28000 din.
Jedna guma za svaki gorenavedeni košta kao 4 za nivu..
Itd, itd..
Guma za l200 je od 35.000 po komadu pa na vise ali traju oko 120.000-180.000km a cela niva se raspe na 50.000km.Tako da ta 2 auta je glupo porediti.L 200 nigde nije stao a nosim sa njim i teret od 1000kg u gepeku vode za prskalicu:ppozdrav:
 
moj omiljeni motor :ppozdrav:

- - - - - - - - - -


Guma za l200 je od 35.000 po komadu pa na vise ali traju oko 120.000-180.000km a cela niva se raspe na 50.000km.Tako da ta 2 auta je glupo porediti.L 200 nigde nije stao a nosim sa njim i teret od 1000kg u gepeku vode za prskalicu:ppozdrav:

Išao sam sa L200 nekoliko puta u Nemačku i uvek pozadi doneo paletu od jedne tone. Ide sa njom kao i prazan, ne oseća. Ima šasiju, svaka kugla ima mazalicu i može trajati dugo. Udoban je za duga puta i dugačak.To su prednosti.
Mane:
Na autoputu ako se vozi brže od 110/sat troši 13-15 lit/100km. Na zadnjoj klupi nema mesta za odrasle, moraš sedeti ukoso. Nama su gume izdržavale oko 2 godine ili oko 60000km. Neznam kako tebi izdrže 180000 i koliko puta si ih do sada menjao.
To je u osnovi kamionet za ravnicu. U brdu i za uske seoske puteve ne funkcioniše. Njegovi široki točkovi se klizaju po snegu kao skije. Probaj ga malo u brdu pa ćeš videti.
Ne kažem da je Niva bolja od njega generalno, nego je bolja za brdske puteve(i to sigurno)..
 
Citao sam pre par godina poredjenje cena luksuznih vozila kod nas i u SAD. Radilo se o X5 i ML. Cene i jednog i drugog u u SAD su bile znatno nize. Toliko nize da je za cenu jednog kod nas tamo moguce kupiti skoro pa dva komada. Tu se lepo vidi koliko oni deru, narocito premijum brendovi.

Sto se nive tice i motora za nju bas taj c20ne sam ja naso u jednoj. Mislim da za nju nista bolje ne treba. E, sad jeste ona za nase seoske kozje staze dobra, ali kunu se ljudi da ima i bolje. Ovde kod mene svi koji su probali samuraja su uglavnom i presli na njega i njega ne menjaju. S tim sto su delovi za njega skuplji, ali opet manja potrosnja pa mu dodje na isto.
 
Ja se uopste ne ljutim na tebe, jer ocigledno imam najmanje dvostruko tvoje godine, pa sam, jelte, mozda nesto i vise naucio.
Ako ne zelis moje iskustvo, ti onda strpljivo sam pokupi, nemam nista protiv.
Sto bi rekli: misljenja su kao guzice - svi ih imaju..:osmeh:
btw, ja bih ipak radije vozio novog juga, nego golfa od 30godina, ali to je moje licno misljenje-nista obavezujuce.
To sto sam rekao da ce za 10.godina elektroautomobili preovladati prerano je da me demantujes, sacekaj da vidimo..:osmeh: Dali bi neko verovao pre 10-tak godina da ce smartfoni sa displejimapreovladati i da ce ih vecina moci kupiti?
Pazi ja sam na početku 20-ih studnet zavešne god od oktobra mašinskog fakulteta tako da nisam bas laik. Ovo za ele automobile ti kazem jer to kažu ljudi koji su on nas dva, bez ljutnje svetlosnu godinu. Evo samo jedan primer reicmo Banat teško oranje koliko jedan Rus npr 820 potrosi po jutru hektru nebitno? Zamilis npr nekim čudom ele Rusa kako ore, koliko bi struje potrošio na to? Mislis da ta struja dolazi iz neba? Koliko nuklearnih elektrana treba da se napravi da bi se sve to proizvelo? Zamisli od jednom nestane Sus motor, mislis da ne bi bilo zagadjenja od silinih elektrana i ostalih sto mi i ne znamo? Evo primer da saobracaj zagadjuje oko 12% od ukupnog zagadjenja ove planete, spram industrije to je bizaran procenat, itd itd. Drago mi je sto se ne ljutiš, svako dobro :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh