AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Pa ja mislim da i alfa ima isti sistem zagrevanja,.
Aco,da li ti je tada klima,tj.grejanje ukljuceno ili iskljuceno?verovatno imas automatsku klimu.
 
Isti auto, isto godiste, motor, oprema ...
Jedan se zagreje posle 4-5km voznje, drugom treba 15-ak km, radi se o Fabiji 3-4g stara sa 1.6TDI 55kw.
 
Kod mene je 1.6 benzinac i imam digitalnu automatsku klimu. Ovo je treca zima kako je kod mene i predhodne dve zime je grejala kao furuna. Ko redovno prati temu verovatno se seca da sam pisao kako odma greje i brzo postize radnu temperaturu. Desava se recimo da upalim i pojacam ventilator da mi razledi stakla i onda prebacim na automatski rezim i ona mi odma smanji ventilaciju na najsporije. Stakla naravno nisu razledjena i u kolima hladno i ne bi trebalo da smanji, a smanji.
 
Ne vidim sta drugo moze biti sem termostata...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Verovatno imas el grejac,proverida nije crkao...obicno iz njega crava idu direktno prema radijatoru u kabini..
 
Najlakse mi je da proverim termostat, ali kad postigne temperaturu drzi je na 90 i ne mrda. Zbog toga mislim da nije problem do njega. Za taj grejac se i ja razmisljam, ali ne znam gde je. Kao sto vec napisah nekad sve normalno i brzo zagreje, a nekad zeza. Ranije mi tako bilo recimo -10 upalim kola i odma ona sama pojaca ventilator i usmerava ventilaciju gde treba i za cas odmrzne stakla i zagreje. Sad nekad oce nekad ne.
 
isprati lepo creva koja idu prema kabini,mora tamo da bude negde,ako je elektricni nije veci od 10x15cm,barem kod mene je takav na autu,a ovaj sto radi na dizel,je dosta veci.
 
Al se placa porez na luksuz na auto preko 30 godina.Gledam neku mecu w124 E250?

Al zna neko kolika je registracija?
 
Porez na luksuz se ne placa za vozila starija od 20 godina. A sto se registracije tice, imas online kalkulatore na internetu, uneses podatke o vozilu i vidis cenu registracije.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Kod mene je 1.6 benzinac i imam digitalnu automatsku klimu. Ovo je treca zima kako je kod mene i predhodne dve zime je grejala kao furuna. Ko redovno prati temu verovatno se seca da sam pisao kako odma greje i brzo postize radnu temperaturu. Desava se recimo da upalim i pojacam ventilator da mi razledi stakla i onda prebacim na automatski rezim i ona mi odma smanji ventilaciju na najsporije. Stakla naravno nisu razledjena i u kolima hladno i ne bi trebalo da smanji, a smanji.

Jel pali kompresor u auto modu?
 
Hvala T110, proucicu.
Placa se porez na luksuz za sve automobile sa motorima preko 2000 kubika. Olaksavajuca okolnost je ta sto vozila starija od 20 godina imaju popust od 80%.

Sad vidim da je ono fabricko upustvo za upotrebu, a to vec imam i prelistavao sam ga.
 
Pa to je onda do, koristi max defrost dok ne postigne radnu inace ce uvek da bude hladno, tako je i kod mene :osmeh: ja auto mod ni ne koristim, zadam mu temperaturu, a uvek mi spuste prozor bar minimalno zbog cigara tako da bude taman, jedino zameram svima sto ne stavljaju bocne vetrobrane na svaki moguci auto :haha:
 
O tome se radi da nije uvek hladno. Znaci nekad je za cas toplo i radna temperatura brze se postigne, a nekad je hladno i sporo je postigne.
 
Nazad
Vrh