Kobra

Zoran0230

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
1 Jan 2010
Poruka
14.073
Lokacija
Kikinda
Da li neko ima "KOBRU" za čišćenje klipova i da li se može nešto napraviti da bi bilo jeftinije slično tome.
 
Ja utovaram kukuruz direkno iz prikolice u cardak i nema nikakvih problema.
Za kobru mislim da je skupa i nepotrebna.
 
Zoran0230 je napisao(la):
A šta sa svilom i ljuštikama ipak berač ne može sve da očisti?
I ja radim isto kao Case Ih . Pa ništa sa tom svilom i ljuštikom, ne smeta to kukuruzu ako je ambar na dobrom mestu(vetrometini), kad kruniš to sve proguta krunjač , a ta svila i ljuštika bude posle natovareno na prikolicu sa tuluzom(koji koristim isključivo za centralno grejanje, pa mi nije bitno da li čista roba ili ima ljuštike). Jedino ako planiraš da prodaješ tuluz/šapuriku, onda kupci znaju da zanovetaju...
 
imam ja tu kobru kako ti kazes(kod nas je komusaljka) radili smo mozda samo dve sezone sa njom jeste da sve ocisti ali okruni kukuruza bas dosta svaka prikolica 100kg minimalno i bas zbog toga smo odustali da radimo sa njom.
 
Nije kobra isto ko komušaljka, kobra je mašina koja se sastoji iz vodoravnog levatora u koji se kipuje prikolica(npr zmajevka), a taj levator nosi kukuruz u komušaljku, a iz komušaljke ima mali levator koji se penje u visinu i koji baca dalje u veliki levator(koji je samostalan i nije deo kobre). Na stranici 84 u temi kukuruz 2009 ima par reči o kobri...
 
Čini mi se da je proizvođač iz Ade, nekada je davao oglas sa slikom u Poljoprivredniku, sad neznam da li se i dalje tamo reklamira jer ne uzimam te novine. :cao:
 
Ovo je reklama za kobru i ostale proizvode iz novog poljoprivrednika

24vlclj.jpg
 
Mislim da je iz Uzdina-izgleda da je dobra stvar samo je skupa.Ne znam da li bi to i komušaljke mogle da odrade s tim da sam tovariš kukuruz.
 
ja sam video kako deda i baba sami istovaraju zmajevku deda polako kipuje u kobru a baba kod komušaljke vrača neoljuščene klipove i da vidiš kako ide :cao:
 
ali to nije lose imati samo kipujes u elevator i odma u cardak ali neznam kakav je sistem ciscenja
i dali bi bilo jeftinije naraviti ili kupiti
 
Ja berem sa kolegom koji ima Šenpetera i tu ima posla.Uvek imaš nekog krtoga a kobra još i sama istovara kukuruz(najviše zbog ove zadnje stavke)
 
Farmer II je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
A šta sa svilom i ljuštikama ipak berač ne može sve da očisti?
I ja radim isto kao Case Ih . Pa ništa sa tom svilom i ljuštikom, ne smeta to kukuruzu ako je ambar na dobrom mestu(vetrometini), kad kruniš to sve proguta krunjač , a ta svila i ljuštika bude posle natovareno na prikolicu sa tuluzom(koji koristim isključivo za centralno grejanje, pa mi nije bitno da li čista roba ili ima ljuštike). Jedino ako planiraš da prodaješ tuluz/šapuriku, onda kupci znaju da zanovetaju...
Farmer II
svaka ti je na mestu,potpuno se slazem
u temi kako istovarate klip sam stavio slike i evo ovde cu opet
Neznam koliko kosta kobra i komusaljka ali ko nije " gadljiv na cupav kukuruz" evo opcije radnog stola sirine prikolice i lopatama direktno u cardak
znn3aa.jpg

3ag5l.jpg

2r4nzlv.jpg
 
dobro radi ali dok su mu dobre komusaljke vidi se na snimku gde kida klip svaki u ljustiki to kod zmaja retko da se desi ::lose::
 
Nazad
Vrh