Viljamovka

Pošađene... Najviše ima viljamovke, ime nešto malo santa marije, karmen, abate i kaluđerke.

2ymdqc5.jpg


212xw5i.jpg
 
meni sutra stize 40 komada viljamovke pa cemo ih saditi u rupe koje sam izbusio a ostale prazne kasno se setio da ih ipak popunim valjda im nece nista smetati
 
Inače, pošto mi je zafalili 20 kom, odem u Maradik selo koje je 2 km od mene, da uzmem kod jednog rasadničara još 20 kom vilje, kad i on ima isto na BA 29 bez posrednika, i kaže da do sada nije imao nikakvih problema što se tiče pucanja kalema...
 
Poslednja izmena:
Kako god... Samo sam hteo da napišem i poleli sa drugima ono što sam čuo... A kako će biti videćemo...
 
100 ljudi 100 cudi nevredi da se svadjate.Shale pitao si za savet ljudi ti rekli i sada terajte kako ko hoce sto se raspravljate trajace u nedogled
 
I ja sam posadio bas pre ove kise i skratio sam ih na 80cm i skinuo sam prevremene grane, da li sam trebao da ih ostavim?
 
Ako ih ne prati odgovarajuci korenov sustem ili nemas kpk, bolje ih ukloni, ako imas sve ovo,
to ti je skoro kao knip po ceni pruta, i ne treba ih uklanjati.

Vocar amater
Jel skracujes sadnice nakon sadnje?
 
Jasno da su sadnice skuplje, jer te grane imaju odlican ugao grananja i ne treba povijanje. Samo vode, da se biljka ne muci, a ako biljka ima prevremene grane i ako su uredno vadjene moraju imati koren, jer da nemaju ne bi pustala bocno garnanje.
 
posadio juce ujutru,posle podne skratio i poprskao danas pada kisa po meni dealno sta vi kazete
 
Nazad
Vrh