Viljamovka

Imam 3 ha vinograda,i tu ima dosta prskanja. Bitno mi je da zeznem u pocetku,oko sadnje itd.posle nema ispravke
 
U vinogradu ima mnogo manje zaštite nego u viljamovki...

Elem reko si da oćeš špalir, a parcela ti je 13 m širine, opićis ti tu 3,3 metra između redova i fergusonom ćeš moći da prođeš kroz njih, a do komšija ćeš morati ručno da radiš... Uzmeš viljamovku kalemljenu na posredniku, tj dupli kalem, i u redu 1 metar i nema greške...

A kao što ti neko od kolega reče izčitaj temu kruška, ima malo postova o razmaku sadnje...
 
Ma nije problem u dosađivanju, problem je dati nekom dobru preporuku... Teorija kaže jedno, a u praksi to baš i nemora tako da bude...
 
Viljamovka je komplikovana za zaštitu ali kad "uđeš u štos" moguća je kvalitetna zaštita, dok kod dunje je zaštita prosto nemoguća... ervinija uzima danak... retki su srećnici (mere se promilima) koji sa sadnicama nisu uneli u voćnjak erviniju i kojima uspeva da održe ne zaražen voćnjak. Ja se posle pet godina borbe polako razmišljam šta i kako dalje...
 
E sta spada u prostije? Kolebam se izmedju dunje I viljamovke iskljucivo za rakiju, volim ih podjednako al bi isao na dunju ako spada u prostije :osmeh: na 20ari povrsine vrt u selu.

Ja imam viljamovku i za nju mogu da pričam. Komplikovanost dolazi od kruškine buve, jako se teško drži pod kontrolom, a i hemija je skupa, pa nije baš jeftina poizvodnje.. Dunja je prostija za zaštitu, ali svi kažu da je problem ta ervinija...

Moj odgovor na pitanj je kruška, i ja sam opet prevagnuo u njenu korist, pa bi trebalo da sadim oko 25 ari...
 
Ja imam viljamovku i za nju mogu da pričam. Komplikovanost dolazi od kruškine buve, jako se teško drži pod kontrolom, a i hemija je skupa, pa nije baš jeftina poizvodnje.. Dunja je prostija za zaštitu, ali svi kažu da je problem ta ervinija...

Moj odgovor na pitanj je kruška, i ja sam opet prevagnuo u njenu korist, pa bi trebalo da sadim oko 25 ari...
Za buvu ti tvrdim imas problem bas zbog koriscenja insekticida, 4 -ta godina 350 mladih stabala, prodjem dva puta operem buvu sa deterdzentom za par sati i kraj
I sumpor prah preko zime koristim u zastiti stabala umesto plavog ulja, redukuje mnogo pojavu vasi u prolece
 
Za buvu ti tvrdim imas problem bas zbog koriscenja insekticida, 4 -ta godina 350 mladih stabala, prodjem dva puta operem buvu sa deterdzentom za par sati i kraj
I sumpor prah preko zime koristim u zastiti stabala umesto plavog ulja, redukuje mnogo pojavu vasi u prolece

Pa neznam da je to problem ili ne, u svakom slucaju kad se prati i na vreme deluje, može da se drži pod kontrolom...

- - - - - - - - - -

Inače stigle sadnice. Čekamo kišu da spremimo.parcelu i može sadnja:

mbub5z.jpg
 
Evo dodji i nadji kod mene cadjavice a mlad zasad u punom rastu... treba da ispratitit i drzati krosnju redjom da ima sunca
 
Neznam kako se rešava višak kalcijum karhonata,a hlorozu u kruški rešava Yara Rexolin Q 40, fertirigacijom.
 
Nazad
Vrh