IPARD fondovi EU

Usao je i kolega vajska. Neznam sta ima novo kod njega, al cuo sam da su i njemu kopali po oranju.
 
@Tesla pa nije bas tako, delimicno si u pravu, kad sve sracunam (takse, povrat, skuplji traktori bar 10% zbog iparda i gomila papirologije, pdv (nisam u sistemu), dobije se nekih 40-45% od ukupne investicije sa pdvom. Zivce nisam racunao u kalkulaciju :)

Opet cu reci, jako puno, da ne kazem sve, ti zavisi od referentne cene koju ce staviti. Sto nas opet vraca na donji deo mog vidjenja cele stvari u prvom izlaganju...

Meni je traktor bio neophodan zbog proizvodnje, pa bih ga uzeo i bez iparda, sto je pitanje koje svako treba sebi da postavi pre nego sto bilo sta krene. Ukoliko neko zeli da nabavi novu mehanizaciju samo zato sto ce ispasti "povoljno", neka zaobidje ovo u sirokom luku.
 
Kod nas su bukvalno kopali po oranju, da bi videli šta je bio predhodni usev, a GPS-om su nalazili parcele.
Referentna cena, je kod komšija bila 500€ po KW snage traktora.
@Cliff, svaka čast na hrabrosti za ulazak u ovo "kolo", ali mislim da si negde omašio računicu, ili si možda konkurisao za jeftinijeg Dajca bez elektronike
Računica za 5110G, cena 49000€+PDV(tier4), povrat oko 25000€ sa sve povratom za agenciju, a ukupna cena sa agencijom i PDV-om oko 63000€, znači ukupno košta oko 38000€ i mnooogo glavobolje.
Bez IPARD-a cena 54000€ sa PDV-om (euro 3 motor), tako ispada, da je popust samo 30%.
Na skuplji model sa više opreme, povrat se ne uvećava, tako da je procenat još manji.
Ko je pdv-u, taj procenat povrata bude još manji, zbog one stavke na samom dnu ispod formulara, IPARD konkursa.
 
Nije još dobila, tek su potpisali ugovor, prvo treba da ga kupi, posle dok joj odobre plaćanje povrata, pa tek onda dok legnu parice. A sin će da vozi, samo nisam siguran da je to po propisu IPARD-a.

- - - - - - - - - -

Inače da je sin konkurisao, nebi prošao, zbog bodova.

- - - - - - - - - -

Koliko se vidi na spisku, polovina je konkurisala na nekog od članova gazdinstva.
 
70% registrovano na zene,majke I cerke,inace nemam nista protiv toga ako ce to dovesti do poboljsanja stanja u doticnom gazdinstvu.

Послато са C9 уз помоћ Тапатока
 
Doticna gospodja je bila pored mene kad smo potpisivali.
Dosla je jedva na stakama i doveli su je unuk i cerka, fina bakica. Pretpostavljam da se taj momak bavi poljoprivredom, ali iz nekog razloga nije mogao da konkurise.
No, nije moje da komentarisem, ali se postavlja jedno pitanje koje znaju oni koji su malo pazljivije iscitali konkurs i usli u problematiku:

U konkursu postoji jedan deo koji glasi: vestacki uslovi proizvodnje.

To je predvidjeno da eleminise sve one koji muljaju: sa zemljom, sa prebacivanjem gazdinstava i zemlje izmedju clanova porodice (pogotovo prisutno u stocarstvu), menjanju prebivalista, sve vrste muljacina sa drzavnom zemljom, a ima ih kolko hoces, itd...
Ako ona nije eliminisana u tom segmentu, postavlja se pitanje za koga je onda to predvidjeno.


@tesla Odgovorio sam ti na private.
 
Zbog raznih mahinacija, fihtivnih gazdinctava više nego onih pravih što ce icključivo bave poljoprivredom.
 
@Cliff, nema poruke :sta:

- - - - - - - - - -

Ta baka ima barem tih 15 bodova, i tako je ušla preko crte, a ja da sam konkurisao, imao bi 0-bodova, kao i svi ispod 229 na rang listi, i tu sa priča završava !!!
 
Brat je prošao sa 15 bodova.Bar je sredio dvorište cakum pakum za dolazak komisije ako ništa drugo. :haha: Bilo je ne možeš proći a sada je problem ne možeš ništa naći kada je sve sklonjeno. :haha:
 
I ja sam prosao sa 15bodova.Ja sam 197.Sto mislis da bi imao nula(0) bodova @Tesla?Ja mislim da su svi sa spiska prosli.Nigde nepise do koliko bodova se prolazi.
 
Rangiranje se vrši prvo po bodovima, a zatim po redosledu kada je ko predao, i svaki konkurs ima ograničena sredstva, i neće baš svi sa spiska proći u prvom krugu, a onda sledi ponovo konkurisanje za drugi krug, pa ako i tu neprođe, u treći, četvrti,...
A što se tiče bodova, stariji sam od 40, ne živim u ruralnom delu, ne bavim se organskom proizvodnjom, kasno je da se upišem u poljoprivrednu školu, i nikako, ali baš nikako, ne planiram da promenim pol :haha:.
 
E ovako i moj drug prosao, njemu su pun povracaj priznali znaci 65 posto, dobio 5 miliona povrata zajedno sa agencijom,
 
Druga kontrola gleda da li je oprema stavljena u funkciju, odnosno da li se poklapaju bojevi motora i šasije sa onim što je uneto u garantni list. Kada se govori o stavljanju u funkciju treba voditi računa o sledećem, broj radnih sati pre preuzimanja traktora vodititi računa, nulti servis odrađen ne odrađen, da li ima vidljivih oštećenja znatnih u smislu postojanja korozije pošto su se dešavale takve stvari, vidljivost brojeva vezano za generalije na traktoru itd uopšteno to je to po potrebi upaliti i dokazati da je traktor ispravan tj u voznom stanju.
 
Nazad
Vrh