IPARD fondovi EU

Ovaj momak je odustao jer su mu banuli kuci kao kontrola, i rekli mu da je bolje da odustane ako mu se samo jedna parcela rezlikuje u setvenoj strukturi od realnog stanja.
Znaci ako odustane, sve ok, a ako ne odustane, proverice mu sve njive, i ako na jednoj recimo u tezoru pise da je psenica a u stvarnosti je kukuruz, po sluzbenoj duznosti ne samo da ostaje bez traktora, vec ga bacaju u pasivan status. Znaci nisu mu dali ni jedan dan vremena da to ispavi, vec sad za odmah, pa zagrizi ako smes..
 
O kakvom vremenu pricas kolega, jasno ko dobar dan, ono sto si napisao u setvenoj stukturi to mora i biti posejano.
Sve je to trebalo znati kristalno jasno od pre podnosenja zahteva.
Kao drugo nisu mu banuli vec je bio obavesten par dana u napred da dolaze.
Kad ljudi padnu na tako sitne fore onda i ne zasluzuju biti u ovoj igri.
 
Nije bila obaveza da se ide u trezor i da se obnavlja registracija gazdinstva. Samim tim, mnogi nisu prijavili promene da ne bi ponovo morali da popunjavaju papirologiju. Normalno je to sto su dosli, ali bi mi isto bilo normalno da su mu dali neki kratak rok da to ispravi. To je i njima bilo u interesu da prikazu kako ipak ljudi dobijaju ipard podsticaje i kako su ipak dostupni, pogotovo za ljude koji su spremni sami da isfinansiraju recimo traktor od 60.000e u ovom slucaju.
 
Gresis. Moralo se ici u trezor i prijaviti svaku promenu u setvenoj stukturi.
Ako zbog popunjavanja papirologije neko to nije ucinio, opet isti odgovor mozes dobiti. Sta je trazio u Ipardu kad tamo jos vise se trazi!

Kao prvo ljudi iz agencije ako je to neka agencija, nisu trebali da se upute u igru sa njim jer iz starta je cinio gresku.
Agencije ima svakakvih, pa do onih kojima je u interesu samo novac.
Pisao si da tek prilikom prve komisije ( kontrole) je odustao jer su mu tako preporucili. A kao mogli su da mu daju vreme za ispravku. I tu gresis. Da ispravi u gazdinstvu ono sto je vec bilo prijavljeno, odnosno prijavio da nema promene a posle se ispostavi da ih ima. Pa kako da ispravi i da promeni setvenu strukturu sada, kada u pravilniku pise do kojeg datuma moze se promeniti odnosno ispraviti prijavljena setvena struktura.
Dakle vise ne moze.
Ako bi i prosli ovi iz prve komisije preko ovakvog cina, sta bi bilo kasnije kad jos 2 komisije izlaze.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je kod vas, ja sam ovog proleca pri obnovi registracije napisao drugaciju setvenu strukturu i pri predavanju dokumentacije radnicame vrati da prepisem staru
Znaci oni su me unapred difalifikovali a ja ubedjen da sam ispravno registrovan predam zahtev....
 
Mozes menjati setvenu tokom citave godine. Ja odem u ovo doba pa napakujem za narednu i onda pri obnovi registracije prepise se samo stanje koje je i aktuelno zapravo.
 
Moze se menjati tokom citave godine setvena struktura.Ako je neko diskvalifikovan za IPARD zbog toga,neka pripremi pravilno papire za 2019.To bi trebalo vec sada da uradi,jer je moguce da tu meru objave vec pocetkom godine.
Mislim da do septembra mora da se izvrsi promena da bi dobiji onu bedinju,po ha biljne proizvidnje, po novom prijavljenom stanju.

Bojeticu jesi li ti konkurisao za neku subvenciju za novi traktor?

- - - - - - - - - -

Sto se tice IPARD-a,ne uzdajte se ni u kakve agencije,sve sami morate odraditi,oni su samo tu da uzmu %..Ako nekome od clanova foruma zatreba neka pomoc po pitanju nekog pojasnjenja i sl. moze mi se obratiti na pp za savet,naravno besplatno.
 
Mozes menjati setvenu tokom citave godine. Ja odem u ovo doba pa napakujem za narednu i onda pri obnovi registracije prepise se samo stanje koje je i aktuelno zapravo.
Pa moze se menjati setvena struktura za iducu godinu, dakle u napred, za narednu godinu, ali nikako ne mozes menjati u toku godine ono sto si prijavio prilikom obnove registracije u prolece za tekucu godinu.
@ Montoya
To sto su ti vratili je suludo i neobjasnjvo. Pa na kakav nacin bi osigurao useve kad veze nemaju posejane parcele sa onim prijavljenim u trezoru kao setvena struktura?!
 
Vracali su i kod mene. Tj isao sam u trezor da prijavim promene i rekli mi da nema potrebe to da radim da se i ja i oni ne bi bavili administracijom. Naravno da bi promene bile evidentirane da sam ja insistirao na tome. To im je duznost.
Pogotovo je problem taj sto su usitnjene parcele pa ni sam Bog ne zna vise gde je sta. Ja imam, evo sad bas proveravam/gledam, tacno 22 parcele na 6ha zemlje.
16 parcela su mi manje od 50 ari tj pola hektara/1KJ
 
Montoyo tebra, mnogo mi ti neš ne razmišljaš oko vrednih stvari u zadnje vreme... NIje ti to dobro sinak, nikako nije dobro.

Saglasan sa Peetom u ovoj raspravi sa vrha strane.
 
Kako su oni u ovo doba godine mogli utvrditi pravo stanje, ako su parcele uzorane?
Ovo oko setvene strukture ako bi krenuli redom da proveravaju, skoro svakom bi našli da se neke parcele ne slažu, i bilo bi gazdinstava u pasivu samo tako. Opravdano bi bilo da su subvencije za svaku kulturu posebno, i subvencije različite, pa da je došlo do zloupotrebe, ovako ne vidim zloupotrebu, a oni uvid oko zasejanih površine ne baziranju po setvenuj strukturi iz trezora. Mozda nekad, kada su subvencije bile do 100ha, sad retko ko i da prijavljuje vece površine od 20ha u trezoru.
 
Moze se menjati tokom citave godine setvena struktura.Ako je neko diskvalifikovan za IPARD zbog toga,neka pripremi pravilno papire za 2019.To bi trebalo vec sada da uradi,jer je moguce da tu meru objave vec pocetkom godine.
Mislim da do septembra mora da se izvrsi promena da bi dobiji onu bedinju,po ha biljne proizvidnje, po novom prijavljenom stanju.

Bojeticu jesi li ti konkurisao za neku subvenciju za novi traktor?

- - - - - - - - - -

Sto se tice IPARD-a,ne uzdajte se ni u kakve agencije,sve sami morate odraditi,oni su samo tu da uzmu %..Ako nekome od clanova foruma zatreba neka pomoc po pitanju nekog pojasnjenja i sl. moze mi se obratiti na pp za savet,naravno besplatno.

Nisam konkurisao. Hteo sam Armatrac 1054e+ od 102ks medjutim onda su uveli da treba euro 5 motor tada sam odustao jer necu Common rail motor i traktor koji kosta 50.000e.
 
Prosle godine je bio dobar republicki konkurs za vocarske\povrtarske traktore,odobrili su preko 2 000 traktora.Kriterijumi zaista nisu bili visoki,samo aktivno gazdinstvo i upisana odredjena povrsina pod kulturom.Nazalost,to je bilo samo prosle godine.
 
Nazad
Vrh