IPARD fondovi EU

Bojčetiću, mislim da si baš zakomplikovao tu tvoju nabavku traktora i da ideš težim putem da ne kažem teško ostvarivim
 
da li neko zna kako stoje stvari oko prikljucnih masina mene zanimaju sejalice za direktnu setvu psence
 
Prepustam tebi, ako si zainteresovan :osmeh: Repu ne seju, nije orao nikada po ugazenom niti je forsiran.:ppozdrav:
 
Prepustam tebi, ako si zainteresovan :osmeh: Repu ne seju, nije orao nikada po ugazenom niti je forsiran.:ppozdrav:
Eto bas bi nam i 4-ti falio... da nas zelja mine...
8547091105bb28a9950de041e70f8760.jpg
4e9a010d39d9ffc059b16eb679eaac39.jpg
4fdc84554f675baea983ec72168b93d5.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Oko IPARD fondova da i ja dajem svoju reč pa makar bila i nakaradna;
Mnoge agencije su se povezale sa distributerima poljoprivrednih mašina, uz normalno određeni postotak "vaših" novčanih sredstava, koje iznose od 1% do 2%, što u prevodu znači postotak koji predstavlja vrednost mašine koju vi kupujete i na taj način Vam prezentuju da ćete imati posrednika-agenciju koja Vam garantuje ovraćaj od IPARD-a, kod povraćaja sredstava vama nije potreban posrednik - veza već dobro sačinjenu dokumentaciju a koju Vam sačinjava vaš knjigovođa već on ima celokupne podatke o vašem gazdinstvu, i same te agencije su se oglasile da od "Vašeg knjigovođu" pribavite podatke a mi ćemo Vam sastavitin biznis plan i naši troškovi su 5% od vrednosti investicije koje ćete platiti na "rate" ali i u slučaju da ne dobijete povraćaj od IPARD fonda deo koji ste platili ostaje agenciji, molim Vas razmislite o svemu ovome, ako je investicija do 100.000,00 Eur-a to izlazi oko 5.000,00 eur-a , po mom mišljenju je prepuno za nas koji ulazimo u te poslove i koji smo novi, čuvajte se tih novih agencija koje su se oformile za izradu biznis planova i to baš u ovom trenutku, posavetujte se sa knjigovđama koji rade već duže vremena na ovim prostorima.
 
Koliko vidim, na tim IPARD fondovima, u početku, dok se par stotina ne opeku, biće dosta lova u mutnom na balkanski način.
 
Zar ne bi mogla da se otvori u svakoj opstini nekakva kancelarija za ipard pa ona da sredjuje papire a i zaposlile bi mlade ljude i dobro svima? Tako ja zamisljam pomoc ako uopste neko i hoce da nam pomogne:sta:
 
Zar ne bi mogla da se otvori u svakoj opstini nekakva kancelarija za ipard pa ona da sredjuje papire a i zaposlile bi mlade ljude i dobro svima? Tako ja zamisljam pomoc ako uopste neko i hoce da nam pomogne:sta:

Moglo bi kolega ,kao što bi moglo i mnogo štošta drugo, ali onda ne bi ostalo prostora za muvanje,a to nam je u krvi.
 
Zar ne bi mogla da se otvori u svakoj opstini nekakva kancelarija za ipard pa ona da sredjuje papire a i zaposlile bi mlade ljude i dobro svima? Tako ja zamisljam pomoc ako uopste neko i hoce da nam pomogne:sta:

Shvati druže da smo mi poljoprivredna gazdinstva male firme, koje jednog dana moraju da se registruju, mani se više pomoći, a šta vredi da ti neko pomogne iz Opštine, kad i taj zna da izrada takve dokumentacijena neki način košta i to tipa "dođi kod mene kući odradiću ti i sigurno dobijaš".
 
Oko IPARD fondova da i ja dajem svoju reč pa makar bila i nakaradna;
Mnoge agencije su se povezale sa distributerima poljoprivrednih mašina, uz normalno određeni postotak "vaših" novčanih sredstava, koje iznose od 1% do 2%, što u prevodu znači postotak koji predstavlja vrednost mašine koju vi kupujete i na taj način Vam prezentuju da ćete imati posrednika-agenciju koja Vam garantuje ovraćaj od IPARD-a, kod povraćaja sredstava vama nije potreban posrednik - veza već dobro sačinjenu dokumentaciju a koju Vam sačinjava vaš knjigovođa već on ima celokupne podatke o vašem gazdinstvu, i same te agencije su se oglasile da od "Vašeg knjigovođu" pribavite podatke a mi ćemo Vam sastavitin biznis plan i naši troškovi su 5% od vrednosti investicije koje ćete platiti na "rate" ali i u slučaju da ne dobijete povraćaj od IPARD fonda deo koji ste platili ostaje agenciji, molim Vas razmislite o svemu ovome, ako je investicija do 100.000,00 Eur-a to izlazi oko 5.000,00 eur-a , po mom mišljenju je prepuno za nas koji ulazimo u te poslove i koji smo novi, čuvajte se tih novih agencija koje su se oformile za izradu biznis planova i to baš u ovom trenutku, posavetujte se sa knjigovđama koji rade već duže vremena na ovim prostorima.
Ovo je prava istina imamo slučaj da iz iste firme dvojica distributera poljoprivrednih mašina (da im ne dajemo reklamu) promovišu dve agencije nezavisno jedan od drugog a zarad prodaje i svojih interesa u slučaju da je potrebno kasnije ćemo ih predstaviti na forum, velika se potraga stvorila za "naivnim" poljoprivrednicima (čitaj ovce za šišanje) u izradi dokumentacije za pristup IPARD fondu, a to što je agrosofronije naveo u svom izlaganju u potpunosti je tačno, svi bi hteli 5% a 3% pre dobijanja sredstava, ali knjigovodstvena agencija da im prikupi sve podatke izračuna dobit u narednih 5 godina i oni će ispuniti biznis plan po sistemu tabele za izračunavanje i to je to.
 
Agrosofronije pa upravo zbog mahinacija nama i treba pomoc, a mi smo vec registrovani zar ne? Mi i drzava smo tim ili bi trebali da budemo ,samo svako da radi svoj posao i sve bi bilo kao u prici :osmeh:
 
@mvpadina
Ja se slazem za sve to sto ste napisali kao i agrosofronije, ali sta nama paorima je alternativa? Ja sam svestan da postoji sansa da ne dobijem i da ce mi u tom slucaju propasti deo novaca, ali imam li izbor bolji?
Jos nikome nisam dao deo novaca, ocekujem da se pojave na trzistu ozbiljne agencije koje ce ici sa nama paorima zajedno do momenta odobravanja sredstava. Pa ako prodjemo na konkursu da zaracunaju svoj deo. Ovako davati napamet je jako velik rizik.
 
Da znam da ne smeš ali ne postoji papir na kom će pisati da ti je povrat novca zagarantovan...nema garancije za isplatu,kad ih direktno to pitaš ne mili im se da odg ali na kraju su i sami rekli nema garancije...
 
Nazad
Vrh