IPARD fondovi EU

Cilj im je da nas uniste nas seljake srpske i to im ide od ruke jer to znaju najbolje.

Izvini ali nisam shvatio na koga mislis, na EU ili na nasu vlast?

Moje razmisljanje:

- EU odredi novce za pomoc srpskoj poljoprivredi i kaze dobicete ove pare kad podnesete zahtev i pod ovim uslovima
- nasa vlast podnese zahtev ali ne ispuni zadate uslove (poznato srpsko APP-ako prodje prodje)

nagradno pitanje od 180 miliona evra:

ko je ovde dobar a ko los? i ko tu koga za.ebava i unistava?


koji smo mi ljudi, oce neko da nam pomogne ali nije okrunjeno i onda mi to necemo i naljutimo se na njih i jos vicemo kako nas oni unistavaju... wtf? gde je tu zdrav razum kad smo ga pogubili?
 
Izvini ali nisam shvatio na koga mislis, na EU ili na nasu vlast?

Moje razmisljanje:

- EU odredi novce za pomoc srpskoj poljoprivredi i kaze dobicete ove pare kad podnesete zahtev i pod ovim uslovima
- nasa vlast podnese zahtev ali ne ispuni zadate uslove (poznato srpsko APP-ako prodje prodje)

nagradno pitanje od 180 miliona evra:

ko je ovde dobar a ko los? i ko tu koga za.ebava i unistava?
Oni a nasi slusaju ,kad Angela prdne ovi nasi oma trce da mirisu,tako su ioni predhodni.
 
Oni a nasi slusaju ,kad Angela prdne ovi nasi oma trce da mirisu,tako su ioni predhodni.

Aha, dakle ti mislis da se oni (EU) u stvari pretvaraju da hoce da pomognu seljake u srbiji kad im daju pare, ali u stvari tako oni unistavaju poljoprivrednike? Izvini ali ne mogu razumno i logicki da povezem kako pomoc u stvari znaci unistavanje? Da li bi me prosvetlio?

Ponesto sam naucio u zivotu, jedna od tih stvari je i da vecina stvari koje smatramo da su uradjene zlonamerno u stvari znaci da je neko nesposoban/lenj/glup... ali nije imao zlu nameru, ovo akonto nase nesposobne do bola vlasti.

P.S. sva sreca da "braca" rusi nemaju nikakvu nameru da nam pomognu (osim sto nam pomazu da imamo najskuplju naftu za oranje i da nas oslobode Vojvodjanske nafte za koju placaju koncesiju manje nego sto to moraju majcici rusiji), bar nas nece unistiti pomocu.

pa sad mi je jasno

ko pomaze taj unistava

ko pljacka taj pomaze
Dzordz Orvel ™ novogovor ®
kuku lele nama sa ovakvim razmisljanjem
 
Poslednja izmena:
Koliko je novaca potrebno za zarade tih stotinu i koliko već činovnika koje treba zaposliti za stalno u državnoj službi ?

Treba više za njihove zarade dati nego što se novca može dobiti !!!

To se kaže: yebo ćar vajdu, ili skuplja pita nego tepsija, a može i u Solunu somun dinar, a do Soluna sto somuna.

Nego, gde je tebi na profilu mesto prebivališta, a ?
 
Aha, dakle ti mislis da se oni (EU) u stvari pretvaraju da hoce da pomognu seljake u srbiji kad im daju pare, ali u stvari tako oni unistavaju poljoprivrednike? Izvini ali ne mogu razumno i logicki da povezem kako pomoc u stvari znaci unistavanje? Da li bi me prosvetlio?

Ponesto sam naucio u zivotu, jedna od tih stvari je i da vecina stvari koje smatramo da su uradjene zlonamerno u stvari znaci da je neko nesposoban/lenj/glup... ali nije imao zlu nameru, ovo akonto nase nesposobne do bola vlasti.

P.S. sva sreca da "braca" rusi nemaju nikakvu nameru da nam pomognu (osim sto nam pomazu da imamo najskuplju naftu za oranje i da nas oslobode Vojvodjanske nafte za koju placaju koncesiju manje nego sto to moraju majcici rusiji), bar nas nece unistiti pomocu.

pa sad mi je jasno

ko pomaze taj unistava

ko pljacka taj pomaze
Dzordz Orvel ™ novogovor ®
Oni su nam pomogli i sa uranijumom da se oslobodimo slobe (po njihovom razmisljanju).
I sad ti mene prosvetli,ako ne volim eu onu koja me zatrpala bombama za moje dobro i to koje su svim konvencijama ljutskih prava zabranjene,zasto treba da volim ruse koji nisu ni penisom mrdnuli dok su nas masakrirali ovi koje ti volis ili volis samo njine novce?
 
Koliko je novaca potrebno za zarade tih stotinu i koliko već činovnika koje treba zaposliti za stalno u državnoj službi?

Srbija ima nekih 30.000 drzavnih cinovnika viska, koji dolaze na posao da piju kafu i dangube (pitaj me kako znam) i za to primaju platu, ova vlast nije bila u stanju da te cinovnike prebaci na nova radna mesta i tako ispuni uslove za pomoc poljoprivrednicima.
Imam utisak da ih te pare ne zanimaju jer su pod strogom kontrolom da bi stigle kome su namenjene, a kad nemogu da ih ukradu onda im i ne trebaju.
 
Oni su nam pomogli i sa uranijumom da se oslobodimo slobe (po njihovom razmisljanju).
I sad ti mene prosvetli,ako ne volim eu onu koja me zatrpala bombama za moje dobro i to koje su svim konvencijama ljutskih prava zabranjene,zasto treba da volim ruse koji nisu ni penisom mrdnuli dok su nas masakrirali ovi koje ti volis ili volis samo njine novce?

I sad ti mene prosvetli, kakve ovo veze ima sa naslovom teme "IPA fondovi EU". Mislim ono ako te ne zanima konkurisanje za novac kod IPA fondova EU, molim te preskoči temu. Iskreno ovde ljude ne zanima ni da li ti voliš EU ili Ruse i da ih nevoliš, njih zanimaju konkretne stvari vezane za IPA fondove.

Srbija ima nekih 30.000 drzavnih cinovnika viska, koji dolaze na posao da piju kafu i dangube (pitaj me kako znam) i za to primaju platu, ova vlast nije bila u stanju da te cinovnike prebaci na nova radna mesta i tako ispuni uslove za pomoc poljoprivrednicima.
Imam utisak da ih te pare ne zanimaju jer su pod strogom kontrolom da bi stigle kome su namenjene, a kad nemogu da ih ukradu onda im i ne trebaju.

Ovo je isto totalno nevezano za temu, molim da nepišete više offtopic.
 
Oni su nam pomogli i sa uranijumom da se oslobodimo slobe (po njihovom razmisljanju).
I sad ti mene prosvetli,ako ne volim eu onu koja me zatrpala bombama za moje dobro i to koje su svim konvencijama ljutskih prava zabranjene,zasto treba da volim ruse koji nisu ni penisom mrdnuli dok su nas masakrirali ovi koje ti volis ili volis samo njine novce?

Upotreba osiromasenog uranijuma nije zabranjena ni po jednoj konvenciji, pogledaj pod legal status in weapons, sa druge strane kasetne bombe koje su bacali jesu po nekim, ali USA nije potpisnik te konvencije kao uostalom sto nije ni Srbija, izmedju ostalih, kao sto na primer, Srbija nije potpisnik konvencije o nagaznim minama itd... kad nesto neces da potpises, jer i sam nameravas da to upotrebis u ratu imas li prava da se ljutis kad se to oruzije upotrebi protiv tebe?

A najludje je da osiromaseni uranijum nisu upotrebljavali nigde na teritoriji Srbije vec iskljucivo na Kosovu gde su tukli sa njime oklopna vozila, tako da su u stvari "uterali" albancima...

A da li ce srpska poljoprivreda i seljaci preziveti u konkurenciji EU kad postanemo clanica EU (voleli ili ne preko 60% gradjana Srbije zeli biti u EU) zavisi kako cemo iskoristiti sredstva EU da razvijemo nasu poljoprivredu u vremenu pregovora (koji su u toku).

Dakle kako cemo i ti i ja kao poljoprivredni proizvodjaci ziveti za par godina kad Srbija bude u EU zavisi kako se snadje nasa vlast i mi sa njom SADA.
 
@ trtmrt

Možda upotreba osirumašenog uranijuma nije zabranjena, ali je pisanje offtopica ovde na forumu zabranjeno. Lepo sam zamolio da se držite teme, pa kako vidim da to nije pomoglo ostaje da zapretim isključenjem sa foruma ko bude pisao nevezano za temu.
 
revizori nisu ovaj put došli u akreditaciju već u proveru stanja, znači ma kako revizija bili (ili ne bila) uspešna revizori ima još da dolaze pre nego što počne podela novca.

Ovo napisah 13. juna i, na žalost, bejah u pravu.
Revizori su u suštini dolazili u proveru stanja a ne u akreditacionu misiju...Sredstva još uvek nisu izgubljena samo se prolongira njihovo povlačenje i korišćenje.
Kada sam rekao da je ovo nešto najbolje što se moglo dogoditi IPARD sistemu u Srbije, mislio sam na to da je najzad ovo pitanje isplivalo na površinu i da će se sada morati zaista poraditi na akreditaciji...kod nas na Balkanu se, obično, ništa ne promeni dok"ne ošinemo nosom o ledinu".
Ono o čemu stalno govorim je činjenica da ma kako lepo zvučala cifra od 175 miliona evra bespovratnih sredstava, to je cifra za 7 godina i ona APSOLUTNO NIJE DOVOLJNA da popravi stanje u poljoprivredi i ruralnom razvoju...niko nama neće pomoći dok ne pomognemo prvo sami sebi...Potrebno je iz domaćeg budžeta izdvojiti sredstva i to ne samo za subvencije (primer Slovenije govori da visoke subvencije nisu dale najbolje rezultate jer im je opao nivo samodovoljnosti u proizvodnji hrane) već i kroz uređenje sistema, tržišta, uređenje institucija, otvaranje novih tržišta, okretanja domaćih potrošača ka domaćoj robi itd.
Isto tako za standard i uslove života ljudi na selu nije odgvorno isključivo ministarstvo nadležno za poljoprivredu već i infrastruktura, zdravstvo, školstvo, policija (sve učestalije krađe po selima i atarima)...dakle selo i poljoprivrednici moraju postati prioritet Vlade Republike Srbije.
 
http://www.politika.rs/scc/clanak/364445/Da-li-je-izgubljen-novac-iz-fondova-za-poljoprivredu

Da ne lepim ceo pamflet ovde, dovoljan je link.

I šta tu nama kaže ministarka, šta nama treba za tu lovu ?


Предочено нам је које услове још морамо да испунимо како бисмо могли да конкуришемо за тај новац. Међу захтевима су да запослимо још чиновника у Управи за аграрна плаћања, изменимо Закон о пољопривреди и руралном развоју и зграду седишта Управе прилагодимо потребним стандардима.

Da se zaposle EuRopski propagatori i kerberi od kojih normalan čovek neće smeti zucnuti bilo šta protiv EuRopstva. A koliko tih kerbera treba ?

„У каснијој фази, до уласка у ЕУ, Управа ће морати да има више од 1.200 људи"
навела је Јоксимовићева


Auuu ybt... 1.200 kerbera, nema zaebancije sa njima brale...

A šta i u kom smeru treba menjati Zakon o Poljzem to nije rekla.

A nije objasnila ni kako to treba prilagoditi zgradu standardima.

Verujem da na ulazu treba postaviti "AntiEuRopski slobodnomisleći ljudi" detektore, kako se ne bi slučajno desilo da se neko prošvercuje i okoristi sredstvima EuRopske unije koja nama želi samo dobro. Ili ne daj Bože da razvije svoje domaćinstvo njihovim parama (koje će oni svakako oteti, ili su već oteli, od nas samih), a da ostane rusofil ili još gore, častan patriota i suverenista.


P.S.

Evo odgovora u vezi izmena Zakona o Poljzem:

Како сазнајемо, замера нам се и то што још нисмо изменили Закон о пољопривреди и руралном развоју и то у делу који се односи на инспекцијски надзор, тако што би се запосленима Управе за аграрна плаћања дале веће надлежности – практично статус службених лица.


Da, da, kerberi moraju biti jaki... Mislim da trebaju dužiti i vatreno oružje.


A ovo dole ne bih komentarisao... jedino me interesuje koliko su od tada, u ovu glupost, para skrkali.

Када је „Политика” пре више од две године писала о томе зашто Србија не користи претприступне ИПАРД подстицаје у Министарству пољопривреде су нам рекли да на акредитацији раде од 2010. године и да су на то потрошили 10 милиона евра.

У међувремену је Управа за аграрна плаћања док је на челу министарства био Душан Петровић, некадашњи функционер ДС пребачена у Шабац и тек 2014. враћена у Београд.


http://www.politika.rs/scc/clanak/364398/Uz-tantalove-muke-do-evropske-pomoci-za-poljoprivredu



 
Poslednja izmena:
IPARD u sektoru živinarstva: Dozvoljena ulaganja i specifični kriterijumi -- izvor poljosfera.rs

Sredstva iz IPARD-a moguće je uložiti i u sektor živinarstva.
O kojim dozvoljenim ulaganjima i specifičnim kriterijumima u sektoru živinarstva je reč saznajemo od Roberta Širtova DVM sci.
[h=2]Dozvoljena ulaganja u sektoru živinarstva[/h]Dozvoljena ulaganja se odnose na sledeće:



  • izgradnju i (ili) rekonstrukciju i (ili) opremanje objekata za držanje pernatih životinja (tov pilića, uzgoj nosilja) uključujući opremu za sprečavanje širenja bolesti ptica.
  • ulaganje u izgradnju i (ili) rekonstrukciju skladišnih kapaciteta za stajsko đubrivo ukuljučujući opremu za rukovanje i korišćenje stajskim đubrivom.
  • ulaganja u izgradnju i (ili) rekonstrukciju i (ili) opremanje građevina za obradu otpadnih voda, propratnih energetskih objekata, uključujući uređaje za obradu otpadnih voda i opremu za sprečavanje zagađivanja vazduha.
  • ulaganja u izgradnju i (ili) opremanje postrojenja za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora na farmi.
  • ulaganja u kupovinu poljoprivredne mehanizacije (uključujući traktore) i opreme.
  • ulaganja koja su neophodna za usklađivanje sa IPPC Direktivom (2008/1/EC).
[h=3]Specifični kriterijumi za sektor živinarstva [/h]Da bi ostvario pravo na napred navedena ulaganja korisnik mora imati na kraju ulaganja:

a) kapacitet za držanje:

  • najmanje 5.000, a najviše 40.000 pilića završne težine, koji se uzgajaju za proizvodnju mesa, ukoliko se ulaganje odnosi na držanje pilića, ili
  • najmanje 5.000, a najviše 15.000 nosilja teških linija, ukoliko se ulaganje odnosi na držanje nosilja teških linija, ili
  • najmanje 5.000, a najviše 40.000 pilića koji se uzgajaju za proizvodnju mesa i najmanje 5.000, a najviše 15.000 nosilja, ukoliko ulaže u obe kategorije proizvodnje.
b) najmanji broj životinja kategorije koja je predmet ulaganja, i to:

  • 5.000, ukoliko se ulaganje odnosi na držanje pilića koji se uzgajaju za proizvodnju mesa ili

...
 
Dosao sam malopre sa predavanja,koje je organizovala opstina,i donosim malo tuznih vesti.Tesko ce biti doci to tih fondova sitnijim gazdinstvima.Kako nam je tamo receno pcelari ne mogiu dobiti nista na osnovu pcela.Za traktore i mehanizaciju ,sta nas najvise interesuje,tesko.... Navodno ce nosioc gazdinstva koje konkurise morati imati strucnu spremu(skolu) vezanu za poljoprivredu,ili morati pohadjati kurs,ili kupiti diplomu:osmeh:...Za traktore i mehanizaciju je stavljeno samo 20% od vrednosti sume konkurisanja (ako naprimer konkurisete za susaru i silos u vrednosti 100.000e imate pravo samo na 20% od te sume t.j 20.000evra za nabavku mehanizacije).Kako smo shvatili direktna davanja za mehanizaciju nece biti jer bi onda sva sredstva bila utrosena za mehanizaciju,posto znaju u kakvom je stanju. Nadam se da je predavac pogresio,ali cucemo vec u sledeci utorak
Koga jos nesto zanima neka pita da ne pisem o svemu.
 
Novosti sa danasnjeg predavanja su da smo umalo svi napustili predavanje kada smo culi za podele gazdinstva. Naime ako zazivi ipard gazdinstva iznad 2ha ratarstvo,0.5 ha povrtarstvo,500 m2 plastenici,i ako dobro mislim 2 ha vocnjaka,moci ce samo da konkurisu u ipard fond, a ako imaju manje od navedenih povrsina onda konkurisu kod nase drzave.
 
Što bi rekao Kesić... budale

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Najava za predavanje

Seminar IPARD fond – konkurisanje za bespovratna sredstva za poljoprivredu

Organizator: Content Management

[h=4]Kome su sredstva namenjena[/h] Bespovratna sredstva dodeljivaće se za sledeće oblasti:
1. Proizvodnja mesa, mleka, voća, povrća i useva
2. Prerada mesa, mleka, voća i povrća
3. Organska proizvodnja
4. Sprovođenje strategija lokalnog razvoja
5. Diversifikacija aktivnosti u ruralnim sredinama (ruralni turizam)
6. Tehnička pomoć stručnjaka
[h=4]Predavač[/h] Predavač na seminaru je agroekonomista Slobodan Teofanov, prvi pregovarač Srbije za IPARD I kao rukovodilac Upravljačkog tela za ruralni razvoj.
[h=4]Mesto i vreme održavanja[/h] Mesto održavanja seminara: Poslovni inkubator, Vojvođanskih brigada 28, 21000 Novi Sad.
Vreme održavanja seminara: 06. (četvrtak) aprila 2017, od 17 do 21h.

Za one koji žele da se prijave neka vide detaljnije podatke na linku ispod.

http://www.tehnologijahrane.com/sem...anje-za-bespovratna-sredstva-za-poljoprivredu
 
Komplikovano. I još kad vidim da se boduje, odmah čovek da odustane. Pa više bodova ako žena vodi gazdinstvo , pa više ako si mladji, pa ko zna šta još. Zabole glava.
 
Prvi konkurs za IPARD sredstva u drugoj nedelji decembra - Za poljomehanizaciju i prerađivačku industriju 40 mil EUR -- izvor ekapija.com

Ministar poljoprivrede Branislav Nedimović najavio je da će u drugoj nedelji decembra biti raspisan prvi konkurs za sredstva pretpristupnih fondova Evropske unije za ruralni razvoj (IPARD).

- Prvi konkurs odnosiće se na dodelu sredstava za traktore i mehanizaciju, a u februaru ili martu naredne godine trebalo bi da bude raspisan konkurs za prerađivačku industriju - kazao je Nedimović i dodao da će ukupno na raspolaganju biti 40 mil EUR, od 175 mil EUR koliko je Srbiji omogućeno u prvom ciklusu pomoći iz Evrope.

On je dodao da je Srbija 16. oktobra predala aplikaciju Evropskoj komisiji, čiji će predstavnici doći od 20. do 24. novembra u Beograd u kontrolu, nakon čega bi Srbija trebalo da dobije odobrenje da novac povlači iz fondova.

... link

Evo nekih, opet, najava iz ministarstva poljoprivrede.
 
Ipard karabanana

Problem IPARD fondova je taj što su potrebni ljudi na terenu koji će raditi sa interesnim grupama tj. poljoprivrednicima ali i formirati lagove, lokalne aktivacione grupe, zatim kreditna podrška poljoprivrednicima u smislu formiranja razvojne banke.
Pored toga prvi konkursi će biti totalno promašena priča jer će novi kadrovi morati da se obučavaju odnosno da se uče pa će verovatno biti i kašnjenja prilikom obrade zahteva ocene biznis planova itd. Oni koji znaju već neke igrače i koji već znaju kako će izgledati konkurs i imaju nekog u Upravi će konkurisati i sigurno dobiti sredstva ali mislim da će se to odnositi uglavnom na pravna lica. Sada Vi vidite koliko će se isplatiti Vama a koliko firmama koje ulaze u ovu priču. Naime prvo se dostvlja profaktura sa rokom važenja od 90 dana na kojoj se posebno izražava poreska osnovica i stopa poreza jer IPARD sredstva se refundiraju u iznosu od 50 -70 % od realizovane investicije, normalno onaj ko je u sistemu PDV-a ima pravo i na povrat PDV-a tako da će njihov povrat sredstva bii i veći.

Objektivno i profaktura se može uvećati u dogovoru sa dobavljačem a u opravdane troškove realizovane investicije su troškovi konsultantskih usluga oko 5% od relizovane investicije. Lično sam trebao da budem konsultant IPARDa ali više ne želim da budem promoter Ministarstva poljoprivrede i da ja nosim doboš a da ga neko drugi udara i da onda diže galamu kako je uspeo u programu.
Navodno će konsultanti biti savetodavci poljoprivrednih savetodavnih službi ali mislim da oni to neće raditi valjano a nebih ni ja jer za 40. 000 dinara plate koja kasni niko ne želi da se upušta u problematiku, pravnu, finasijsku, administrativnu, biotehnološku i da na kraju bude odgovoran poljoprivredniku za to što neko nije dobio podsticaje.
U suštini stručni konsultant višestruko zaradi svoju platu i isplati se poljoprivredniku problem je što će neuki činovnici ,adminstrativni radnici, voditi IPARD. Medjutim za to su najodogovorniji:direktor Žarko Radat, pomoćnik direktora za kontrolu na licu mesta i načelnik sektora za kontrolu na licu mesta ali i oni koje će odobravati projekte.
 
Nazad
Vrh