Herbicidni ogledi

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
9.525
Lokacija
Srbobran
Za suzbijanje korova u usevima, na tržištu postoji mnoštvo preparata. U zavisnosti od gajene kulture, prisutnog korova, vremena primene, uzrasta i gajene biljke i korova, predviđenih kultura za naredne godine (i još mnogo drugih faktora...), odabiraju se različiti herbicidi i njihove kombinacije. Primenjene doze i sastavi tih kombinacija su predmet interesovanja i poljoprivrednika i stručnjaka pa se učinak pojedinih kombinacija proverava u herbicidnim ogledima.
Jedne takve herbicidne oglede u 2007. je fotografski dokumentovao član Bubiša. Međutim, njegov komp. se nešto uzjogunio ovih dana :udri: :udri:, pa sam te njegove slike ja okačio na net.
Evo nekoliko slika da se vidi o čemu se radi, a koga interesuje može videti sve (76 kombinacija) na linku
http://community.webshots.com/album/562092906cyvzJR?vhost=community









 
E dobro je, bubiši sam objasnio gde je problem, dukej odlično urađeno, po PS-u!
 
Evo još jedan mali prilog vezan uz herbicide,
uz svaki herbicid dolazi uputstvo za upotrebu na kojem se, između ostalog, nalazi i spektar delovanja tog herbicida, odnosno koje korove dobro suzbija, koje lošije ili na koje uopšte ne deluje.
Ti korovi su, u uputstvima, predstavljeni svojim narodnim i latinskim imenima. Međutim u različitim krajevima se pojedini korovi različito nazivaju a latinska imena su, uglavnom, poznata samo stručnjacima.
Zbog toga, evo slika korova sa svojim latinskim nazivima, (pa da i paori progovore latinski :D ).
Dakle, opet nekoliko slika za primer a ostalo (71 korov) na linku
http://community.webshots.com/album/562101094qGSuRp?vhost=community











 
Svaka čast Dukej,odlično odrađeno.ni ja ne bi bolje.
Komp će pod hitno na opravku :udri: :udri: :udri:
Mislim da je ovo prava tema jer informacija o herbicidima nikad dosta.Svake godine se uvode novi i teže je za praćenje.
Ovde je na jednom mestu pa može dobro da se proučava i odabere najjeftinija i nejefikasnija kombinacija.
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Pa najbolje bi bilo da se ovde povede opšta diskusija o herbicidima, a za neke specificnosti bilo da je u pitanju poseban preparat ili posebna vrsta korova, nebi bilo loše da se otvaraju zasebne teme sa jasnim naslovima. Jer je oblast jako široka i brzo će se nakupiti veća količina informacija, pa najbolje u startu da se dobro organizuje. :D
 
Da li neko ima iskustva sa herbicidom Proponit. Uzeo sam manju kolicinu za probu u soji.
 
mladen je napisao(la):
nikad cuo nisam procitaj koja je aktivna materija pa nam javi
Propizohlor. Prema uputstvu namenjen je za kukuruz, secernu repu i suncokret, a na slici je jos predstavljena i soja. Kazu da je na nasem trzistu nov, a u Madjarskoj se dobro pokazao. Koristi se za tretiranje pre nicanja, a navodno moze dugo da ceka do kise.
 
ne bi bilo loše da pored ovih latinskih naziva stoje i narodni. Ja jesam učio latinski :udri: al' sam malo naučio
 
A ja bi voleo da mogu sve slike da downloadujem ali na tom sajtu nemos skidati slike vec samo ako platis!
 
Sad sam u gužvi sa setvom, ali za par dana pokušaću da te slike zapakujem i podignem na Rapidshare.
 
Ja sam skinuo. Hvala Igore ::svaka cast::
Ako bi se neko nahvatio posla mogli bi oko ove kolekcije formirati fini know how. Za početak domaći nazivi. Može se dodati za najljuće čime ih ništiti (praktična iskustva) i tome slično...
 
Hvala Igore! ::svaka cast::
Samo još jedno pojašnjenje: šta znači T2, T4, G2 pored naziva :sta:(možda je glupo al ja ne znam)
 
rubus caesius-obicna kupina, da li je to ono sto se kod mene zove ostruga ima male sitne bodlje a kad sazri plod koji se jede male crne bobice lice na kupinu ili borovnicu. iz mog iskustva vrlo tesko se unistava hemijom osim mozda totalom probao sam starane , plus i oni urade isti posao kao i lantamul koji je mnogo jeftiniji zaustave porast dok kukuruz ne ojaca i izraste ako znate neko delotvornije sredstvo molim preporuku . mnogo vise verujem coveku koji je nesto isprobao u praksi nego ,strucnjaku, koji cita sa etikete a u stvari mi zavlaci ruku u dzep
 
I drugi preparati preko lista ne mogu nesto konkretnije uraditi divljoj kupini.[cambio,monosan herbi,lontrel100,pikogal]Mozda...maska,ledjna prskalica i total.
cukaneca je napisao(la):
rubus caesius-obicna kupina, da li je to ono sto se kod mene zove ostruga ima male sitne bodlje a kad sazri plod koji se jede male crne bobice lice na kupinu ili borovnicu. iz mog iskustva vrlo tesko se unistava hemijom osim mozda totalom probao sam starane , plus i oni urade isti posao kao i lantamul koji je mnogo jeftiniji zaustave porast dok kukuruz ne ojaca i izraste ako znate neko delotvornije sredstvo molim preporuku . mnogo vise verujem coveku koji je nesto isprobao u praksi nego ,strucnjaku, koji cita sa etikete a u stvari mi zavlaci ruku u dzep
 
Nazad
Vrh