Herbicidni ogledi

@ neshasba
To označava životne oblike, vreme nicanja i način razmnožavanja.

T znači da su jednogodišnje i razmnožavaju se samo semenom
T1- klijaju u jesen (ili rano u proleće) prezime i rano u proleće cvetaju i donose seme, kratke su vegetacije, korovi žita, može i u š. repi
T2- Klijaju u proleće (retko u jesen), donose seme početkom leta, najvažniji korovi žita, može i u š. repi
T3- Klijaju u proleće, donose seme na leto, korovi okopavina
T4- klijaju u proleće, donose seme krajem leta, korovi okopavina i strnjišta

G znači da su višegodišnji korovi koji se razmnožavaju i semenom i vegetativno t.j. korenom (i delovima korena)
To su svima nama dobro poznati sirak, pirevina, poponac, palamida...
Imaju i oni oznake G1, G2... što se odnosi na oblik korena ali princip je sličan

HT- dvogodišnje biljke, u prvoj godini razvijaju vegetativne organe a tek u drugoj donose seme (primer divlja mrkva)
Ovo je ukratko o tome čisto da znaš o čemu se radi, mada je dobro objašnjeno u onom spisku korova pa možeš povezati.
 
@ neshasba

sorry sto ti nisam odogovrio, nisam ni video to pitanje, tek sad vidim da ima novih poruka u ovoj temi.. Eto, Nebojsa ti je pojasnio sta su te oznake a spisak ti dosta pomaze oko toga..
 
sanbo4 je napisao(la):
Da li neko ima iskustva sa herbicidom Proponit. Uzeo sam manju kolicinu za probu u soji.


Pozdrav, od skoro sam na forumu, i sada naletim na ovaj preparat,za koji sam cula, ali bas nisam imala prilike da cujem kako se pokazao u praksi...
Kako se pokazao u soji?
 
Pozdrav,
Hteo bih da zamolim nekog, ko ima dokument (korovi sa latinskim nazivom, domacim (narodnim) nazivomi kratkim opisom...) da stavi negde na net da se može skinuti, pošto na Rapidu više nije dostupno ::pomoc:;
Slike bi isto dobro došle, ali to još nekako mogu da "isčupam" sa sajta (mada bi bilo lakše ako se i to postavi kao jedan fajl).
Hvala unapred!!!
 
Naleteh na ovo temu, vidim da nije aktivna skoro godinu dana. Sada nam se blizi prskanje na zeleno, stoga bi bilo zanimljivo ako neko ima da postavi slike ogleda iz prosle proizvodne godine :ppozdrav:
 
Dali je neko prskao soju sa GAMITOM EC na crno predhodnih godina,kakva su iskustva,znam ono sto sam procitao ali me interesuju prakticna iskustva.(dali je potrebna posle korekcija....).Znam da je opasan otrov,zanosenje na ostale parcele,nemoze sledece godine zito...
 
Nazad
Vrh