registracija farme

veliki pozdrav svima,imao bih nekoliko pitanja pa ko neko ima vremena i zivaca da odgovori bio bih zahvalan,znaci ja i brat radimo u tudjini,imamo veliko imanje,i na njemu farmu za 45 ttovnih telica,20mx9m,sa resetkama i sengrupom od oko 30 cisterni zapremine,moja porodica nekada je lepo zivela od toga ali vec godinama to stoji prazno,mi samo sada reslili da to pokrenemo,mnogo me interesuje koliko je komplikovano da se registruje gazdinstvo,i dali treba da se registruje za svaki vid proizvodnje posebno ili je to jedna opsta registracija:haha:?dali farme ili ti gazdinstva imaju neke pogodnosti od strane drzave:haha:veliko hvala u napred
 
Registracija farme i registracija poljoprivrednog gazdinstva nije isto. Gazdinstvo je lako registrovati, to bi trebalo da uradi svako poljoprivredno gazdinstvo u Srbiji, dok je registracija farme komplikovaniji i skuplji proces. E sada ne ne znam kako bi to islo posto vi zivite u inostranstvu
 
Hvala Pocerina,nego prijatelju kakva je razlika izmedju gazdinstva i farme,mozda zvucim prosto al ne znam nista o tome.i sta mi je potrebno da registrujem gazdinstvo:haha:?hvala puno na pomoci
 
PA gazdinstvo kada registrujes, prijavljuje svu zemlju, sve kulture koje gajis, svu stoku, znaci sveobuhvatno. A kada registrujes farmu, onda registrujes jednu proizvodnju, npr. tov junadi, farma krava ili farma svinja itd. Da registrujes gazdinstvo potrebno je da odes u Direkciju za poljoprivredu opstine kojoj pripadas i oni ce ti sve objasniti
 
Ja sam hteo registrovati farmu svinja (350-400kom) ali treba papira brdo tako da sam odustao. Da imam reg farmu imao bi pravo na drzavnu zemlju... neznam samo koliko tacno ide ha za svinje.. :ppozdrav:
 
kod nas nisu tražili mnogo papira za registraciju farme a troškovi su oko 150-200e,ali su im uslovi bili komplikovani za klasično seosko domaćinstvo gde se drži više vrsta stoke
ja sam podneo zahtev za farmu svinja i objekat je prošao ali prilaz nije jer sam trebao odvojiti poseban prilaz kroz dvorište ograđen od stambenog prostora kao da i ogradim od ostale stoke sa nemogućstvom korišćenja istog prolaza.....
 
Ja se izvinjavam,nije bas ova tema ali je slicna.Kupio sam tele pa me interesuje kako i gde mogu da ga u pasosu prevedem na moje ime.Trenutno je na imenu starog vlasnika.Ako neko zna neka napise sto pre,pozdrav!?
 
E hvala ljudi na informacijama.Slobodno nastavite sa ovom temom jer sigurno ima jos dosta ljudi kojima su ove i slicne stvari nejasne!
Pozzzzzz
 
Ja sam registrovao farmu krava pre 4-5 god onda je to išlo malo lakše ngo sad,ali je i onda trebalo dosta papira i živaca,a para oko 5-6000 hiljada za neke takse,stim da su se morali ispuniti neki min.veterinarsko-sanitarni uslovi i naravno ekološki uslovi.Sve to baš i nije tog momenta bilo ispunjeno,ali sam dobio neki rok da sve to rešim što sam i odradio.
 
Kakve imas prednosti kao registrovana farma ili kakve imas glavobolje?
 
Ako sam 3 meseca uzastopno u extra klasi imam 2 din veću cenu mleka i lakše bi došao do državne zemlje da mi treba, e da dobio sam i 300 kg kukuruza po kravi iz robnih rezervi.Glavobolja nema ako radiš sve kako treba po ps.
 
Ljudi pričao sam sa komšinicom koja poseduje oko 60 grla krupne stoke,nema ništa umatičeno i rešila da registruje farmu i kupi telad (žensku) za dalji postupak umatičenja...itd.
sledeći je problemi interesuju a i mene.
Navodno
Rekli su joj ( verovatno opštinski veterinar i min.poljop.)
1.Da može registrovati na imanju ako ima dva uluza u dvorište.
2.Da ne može registrovati na imanju već 1500 m od sela.
Na imanju može samo 20 kom po kućnom broju.

Molio bih vas za iskustva i tačne informacije ko je u pravu i da li je nešto od ovoga uopšte ispravno.
Koji je minimalni broj a koji maksimalni za registraciju farme i da li ima ograničenje koliko se grla može držati po kućnom broju(ako je to neko merilo uopšte).
Šta spada pod registrovano grlo na farmi ? Da li samo krave na muži ili i junad ,telad,bikovi...itd?
Da li ako ima registrovanu farmu može konkurisati za državnu zemlji i za koje kotegorije stoke(krave,junice,tovna junad,telad)?
 
talianu Ja sam se izborio sa papirima i uspeo sam da registrujem farmu. Moraju biti dva ulaza (jedan za hranu a drugi za stajnjak ili oseku). ja sam dobio na 250 kom svinja,a imam kapacitet do 400. Mada sad kad dodju sledeci put inspektori onda cu traziti da mi povecaju broj. To za 1500m je ne istina. :ppozdrav:
 
I meni je malo čudno da moraš biti van sela a mi smo ruralna sredina.
Ako sam te dobro razumeo "inspektori" određuju koji broj grla možeš da držiš?
 
Ja sam registrovao dok još nisu sve tako gledali,nemam ni ja 2 ulaza ,živim u glavnoj ulici i dobio sam za 50 muznih grla+ostalo,a tražio sam za ukupno 50,ali se nešto menjalo pa su to pooštrili ,a i ja sam čuo nešto za 1500m ali mislim da to važi za grad a ne za selo.
 
Moja mama danas počela da legalizuje farmu ,dao sam joj objekte na 10 god bez nahnade.Napravili ugovor i overili .
 
Nazad
Vrh