registracija farme

MileV

Novajlija
Učlanjen(a)
11 Jan 2010
Poruka
3
zna li neko koji su uslovi i sta je od dokumentacije potrebno za registraciju farme muznih krava
 
zovi ministarstvo mislim da je broj ,mislim da se gospodja koja tamo radi i bavi se ovom temom zove Olivera
011 3117476
 
po nekom zakonu do 20krava neće biti potrebno da se registruje farma jer dosta ::novac:: i dokumentacije
 
uskladjuju se neki propisi sa EU zato registrujte sto pre to sto imate posle ce bit uslovi skoro pa neispunjivi za nas obicne smrtnike
olosi opet neuki nas jebu ko da smo mi danska ili holandija a ne Serbija
 
miladinović dok ne traže ništa ne treba raditi jer jako je velika i skupa ta zajebancija
 
cak naprotiv mislim da zajebancija nije skupa,uostalom ako bude zvao covek prenece nam vesti nadam se
 
skupa je i to dosta je skupa ja sam pitao prošle godine pa mi treba sto dozvola i nekoliko hiljada evra
 
Ja sam pre nekoliko dana poslao zahtev za registraciju farme svinja,koštalo me oko 10000 din. ali imao sam već odrađenu procenu uticaja na životnu sredinu i ekologe što je i najveća stavka
 
...ja sam prosle godine registrovao objekat za tov junadi. pises zahtev, platis taksu, kopija plana parcele sa nacrtanim objektom na njoj, dokaz o vlasnistvu te parcele ili ugovor o zakupu. Mislim da nista vise nije trebalo, nije bilo uopste skupo... dosle su posle inspektorke ( vet.) , pogledale i to je bilo to. Kao neke sitne prepravke su trazile, ali nista strasno
 
moja farma je registrovana za 100komada junadi i trebalo mi je samo kopija plana parcele gde se nalazi farma, taksa od 4600,00din i dva prilazna puta do farme. jedan za stoku i jedan za odvoz djubriva iz farme, hidrant sa vodom i dezbarijera. to je sve trajalo 10ak dana . inspektori pregledali i rešenje stiglo.
 
Ti verovatno hoces upotrebnu dozvolu za objekat, sto je nesto drugo. Onda treba projekat, razne dozvole i verovatno medju njima taj uticaj na sredinu,da je nazovemo zivotnom. To je skupo, ali mozes da registrujes kod ministarstva bez toga. Pozzz. Kako ubacujete ove smajlice??
 
Pa smajlici su ti u prostoru za odgovore.samo kliknes na njih.
 
goranpejcic je napisao(la):
Ti verovatno hoces upotrebnu dozvolu za objekat, sto je nesto drugo. Onda treba projekat, razne dozvole i verovatno medju njima taj uticaj na sredinu,da je nazovemo zivotnom. To je skupo, ali mozes da registrujes kod ministarstva bez toga. Pozzz. Kako ubacujete ove smajlice??
ma upotrebnu dozvolu sam dobio čim sam završio objekat,već kod nas kada hoćeš da registruješ farmu prvo izađu ekolozi iz opštinske službe pa daju mišljenje,ako je uredu onda uplatiš takse,pos.list i šalješ,ali preko 50 kom. junedi trže ti procenu uticaja na ž. sredinu
ko hoće da registruje farmu neka požuri jer uskoro stupa na snagu novi zakon pa objekti koji nemaju upotrebnu dozvolu neće moći da se registuju,da i biće skuplje​
 
mi smo registrovali farmu i sad samo placamo dodatne kontrole mleka,vode itd jos gluposti,pravili smo ogradu dezbarijere,ovo ono a na kraju samo navukli sebi na vrat brdo troskova....
 
Nazad
Vrh