registracija farme

Aj napiši ukratko šta vam je potrebno za legalizaciju?
Kakav objekat,pomoćni objekat..broj grla..itd?
 
stajnjak moras drzati 50 metara od stoke,a objekti moraju imati pojilice ventilaciju (moze i prozori a moze i ventilator. Imas opciju za resetke a imas i za slamu (zavisi kakve imas objekte. Isto gledaju i na rasvetu (prirodna ili vestacka). Kod mene su merili objekte pa na osnovu kvadrata oni odrede broj. moze ti napisati u resenje 50+ (to kad imas pomocne objekte ). sve zavisi od kvadrata. Isto se meri i koliko je stajnjak od komsije dali se ne zale... itd.. :ppozdrav:
 
Kako 50 m od stoke kad je plac širine 27m sa 100m a svi objekti su mi nazad,mora biti sve jedna celina tako da ne mogu biti krave i telad na sve strane u dvorištu što sam i ja rešio,mora biti prostorija za laktofriz,stajnjak mora biti na betonu sa zidom okolo i septička jama vodonepropusna za osoku koja se cedi iz tog stajnjaka,to je bitno zbog zagadjivanja podzemnih voda i ako to nije rešeno inspektor za ekologiju neće da podpiše.Ako farma nije u sklopu kuće mora imati i prostoriju za kupanje tj. kupatilo i prostoriju za veterinara,to ne pišem napamet nego sve su to meni tražili još su me bili odbili jel su tražili da radim procenu uticaja na životnu sredinu koja je onda koštala oko 200000 hiljada, pa sam se žalio i onda je prošlo:osmeh:.:ppozdrav:ipak sam ja na selu.
 
Ja sam bio započeo .legalizovao sam objekta stanbenu zgradu (salaš) i pomoćni objekat ovčarnik,to je bilo pre tri godine trebala je da izađe sanitarna inspektorica ali nije mogla zbog vremenski uslova.Tako da sam je to bio zapustio posle kada sam hteo nisam mogao da napravim dogovot sa tatom itako da sam im sad prepustio da rade sami.Nedostaje ograda sa dva ulaza ,30 metara tvdrdog puta,des barijera i papirologija a broj grla ima i više nego dovoljan .
 
A jel zna neki koji je limit grla tj na osnovu čega odobre broj grla.Shvatam ja da je najbitniji objekat verovatno i drugi uslovi zavise koji broj grla ćeš dobiti.
 
Kako 50 m od stoke kad je plac širine 27m sa 100m a svi objekti su mi nazad,mora biti sve jedna celina tako da ne mogu biti krave i telad na sve strane u dvorištu što sam i ja rešio,mora biti prostorija za laktofriz,stajnjak mora biti na betonu sa zidom okolo i septička jama vodonepropusna za osoku koja se cedi iz tog stajnjaka,to je bitno zbog zagadjivanja podzemnih voda i ako to nije rešeno inspektor za ekologiju neće da podpiše.Ako farma nije u sklopu kuće mora imati i prostoriju za kupanje tj. kupatilo i prostoriju za veterinara,to ne pišem napamet nego sve su to meni tražili još su me bili odbili jel su tražili da radim procenu uticaja na životnu sredinu koja je onda koštala oko 200000 hiljada, pa sam se žalio i onda je prošlo:osmeh:.:ppozdrav:ipak sam ja na selu.

Ja ti kazem kako je meni receno Stajnjak mora biti od stoke 50 metara! ja cu sad montirati prednju kasiku na traktor i odma cim ocistim ispod svinja odma prikolica i njiva...
 
Razmisljam da registrujem farmu za tov junadi do 40 komada,koje su prednosti a koje mane ako imas registrovanu farmu, molim svako ko ima registrovanu farmu da iznese svoj utisak.
 
Nazad
Vrh