Prihranjivanje pšenice

Ja juče odradio prvu prihranu po analizi, 90kg Urea po kj,i pade kiša ko naručena.Ostaje još jedna prihrana polovinom marta i to je to od mene.
 
Juče po podne razbacano 225 kg/ha AN po pšenici.Pšenica srednje dobra,za ovu godinu i trenutne prilike na terenu.
Razmišljam da li za drugu prihranu AN ili KAN s obzirom da nemam problema sa kiselošću zemlje,blago je alkana 7,5-8 PH.
 
Mi krecemo pocetkom marta prvu prihranu ako dozvoli vreme,najbitnije samo da otopli malo.Psenica je jos mala,nije ni krenula u intenzivnije bokorenje,a evo ovih/narednih dana ce biti hladno vreme ako je verovati prognozama,to ce je dodatno usporiti.Mi smo svi navikli da djubrimo psenicu vremenski kao u normalnim godinama i plasimo se da ne zakasnimo sa istom,ali za vecinu nas nazalost,ovo je sve samo ne normalna godina po pitanju razvoja psenice.Ni kod nas nisu mnogi isli u prvu prihranu,vecina nije,a i ako je neko koristio ureu sad pred ovo hladno vreme i mrazeve u psenici sa 2-3 lista ,nece biti ista bas srecna.
 
Mi smo pred kisu zavrsili prvu prihranu,40kj kojih je ostalo,bacili smo An 120kg/kj,pa cemo videti razliku u odnosu na one njive gde je baceno 110kg uree
 
Tamo gde sam prihranio ureom 08.01. Po snegu tu se se vec vidi razlika,psenica je veca i bujnija,bilo je hladnog vremena,ali ipak po malo i deluje. Druga prihrana ce ici svuda 120kg An-a,pa cemo videti
 
Uradili Anlizu , preporuka na jednoj parceli 100kg po kj An San druga parcela 120kg . Dajemo 2x po 70, sutra po mrazu krecemo rano ipak je rit u pitanju. Vlazno jos dobrano. Samo jos kada bi vetar malo smanjio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad sam video da sam prosle godine prihranu uradio 11.03.ureom. Prinos je bio preko 7t. Vidim ovde da vecinom idete an-om. Da li je stvarno kasno za ureu? Obzirom da je psenica mala (2-3 lista) ne znam zasto bi bilo kasno. U sejanju sam dao ureu i izaslo je oko 38kg/ha N. Za sad ima lepu boju.
 
Postavljena je gomila linkova ka savetodavnim službama a u vezi prihrane pšenice 2018/2019.
 
Poslednja izmena:
Mi juce delovali sa 100kg San-a po kj do kraja meseca jos jedna tura i sa jesenskih 100kg Map-a to je to za ovu godinu od djubriva.
7b1fb0d4903ac72e0b6c60df8de1d44e.jpg


Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Danas bačeno 300kg/ha KAN-a,sutra nastavak ako ne bude kiše a tamo negde oko 25-og marta još 150-200kg/ha KAN-a.I da ne zaboravim KAN je mađarski i plaćen 28din/kg.
 
Nazad
Vrh