Prihranjivanje pšenice

Svašta sam čuo i probo, al map u februaru za održavanje kondicije njive nikad neću probati...
 
Ne samo MAP nego i NPK 3*16 polovinom februara.
Jesenas nisam stigao pre setve da razbacim, radile se ozbiljnije povrsine sa ovom pojutricom mogu kako hocu.
 
Onda bi trebalo posebno ispratiti ovu njivu pšenice gde je u februaru bačeno i jesenje i prolećno i videti kakav je prinos u odnosu na ostale pšenice.Možda se može dobiti neki lep pokazatelj za budučnost.Predlažem da mlade fakultetski obrazovane snage to objave uz nadzor Minđušara.
 
Bez obzira i da je 5 ari, ali tako nešto da napišeš, čudi me... Ipak si učio neke stvari pa treba da znaš... ali dobro, ako eksperimentišeš, sa te pojutrice, možda se izvuku neka nova znanja...
 
Ne daj se da te zezaju ovi amateri.. i Ja kao strucnjak sam sve odjednom juce odradio 3x15 + urea+amosulfan sve ukupno nesto manje od 100 kg (pocepani dzakovi uglavnom) parcela zadnja setva neki bivsi vocnjak .Setva zadnjeg dana oktobra predusev psenica ...ama bas se ne jedim zbog komentara ostalih.....:ppozdrav:
 
Pa rekao je da odrzava u kondiciji,ostace za sledeci usev,ispariti nece.
Dobro je sto si je pihranio,vidis da zelene polako,sad je sini mamuzama ::namigivanje::
 
Juce sam prihranio 1.5h psenice bacio sam sam 300kg ureje i za dva meseca bice jos 400kan i to mu je od mene.Nego neznam sta ce biti sa ovom psenicom koja je pocrvenela od mraza?nadam se da ce se opraviti.
 
Nazad
Vrh