Prihranjivanje pšenice

baxter82...... Svaka cast za spot. Divno si ukonponovao aktuelne radove, pejzaz i muziku. Jos kada bi mogli da zapevamo Zavejan je put za salas moj...... gde bi nam bio kraj. A snega da fali, fali. Urea se istopila, ali ostala je na povrsini nema sta da je unese u zemlju.
 
Kod nas su bile tolike magle, da se sve rastopilo sto je pre par dana rasturano... Jutro ne da je maglovito, nego svako jutro je kao da je pala neka manja kisa.
 
Jeste i ja mislim da se nije spustilo dovoljno (ili nikako) duboko.
Inace nismo mogli cekati, po mrazu (poslednjem) je rasturan, sad ne bi moglo da se radi.
 
@Dulka
SI bio napolje?
Ja sam danas prihranjivao u jednom delu atara,u ritini.Tu u prolece je uvek trudno ici,dolje plivaju u vodi...a sada,sve suvo.
Mnogo me podseca na 2012 i nece biti dobro.
 
Kod mene nije tako kritičan tip zemljišta, tako da ću sačekati sa prihranom dok nebude sigurne najave za kišu.
 
Bećarina moš uči očin kada je normalna godina odnosno kada nema deficita padavina kao ove godine.Da je sve normalno trenutno bi ispuštali vodu iz parcela i pratili stanje.
 
@Dulka
SI bio napolje?
Ja sam danas prihranjivao u jednom delu atara,u ritini.Tu u prolece je uvek trudno ici,dolje plivaju u vodi...a sada,sve suvo.
Mnogo me podseca na 2012 i nece biti dobro.

Sve je tako kako ste napisali, uglavnom ima deficita vlage, ali su nam zita bas u tim problematicnim parcelama, a i put nije najbolji.
Na nekim njivama smo zatvorili, znaci suvo je, nije problem, samo na tim delima, pa takav je zivot, zato smo morali malo ranije delovati. Inace i mi smo planirali za danas, ali je ipak uradjeno po mrazu, pre par dana.
 
Juce popodne sam prihranjivao.
Avenue je dobio 50gk/kj MAP + 50kg/kj 3*16 + 150kg/kj urea, jer jesenas nista nije dobio.
Ingenio je dobio 100kg/kj urea, ostala mi jos jedna parcela koju moram odraditi ponedeljak-utorak.
P.S. Nocas pala kisica da rastopi.

 
Nazad
Vrh