Prihranjivanje pšenice

Na prve dve slike je lepa pšenica ali je na ovoj trećoj dosta lošija:ppozdrav:
 
neznam kod vas ali kod mene se zgodno ispadala i sad javljaju i za sutra i za uskrs da ce padati, ali i temp idu ispod nule, sto i nije bas dobro ali na to i nemozemo utijecati tako dasta bog dragi da.... ali sve u svemu se trgla dobrano ..... biti ce ::novac:: he he he he he........
 
Ja bih rekao da tu samo doobra kiša fali,jer i prva prihrana (kod mene) dobila 15l/m2 u tri rate,ja ću drugu prihranu kad završimo setvu,za oko 2 nedelje,a pre sigurne kiše
 
Ja sam vec 2 prihrane obavio dobra kisa fali samo,spremam se da rastopim 25 kg ureae po kj pa kad budem prskao sa fungicidom onda ide 3 i zadnja prihrana.Do sad je baceno 200 kg an po kj.Rec je o Euclide sorti navodno on podnosi vecu kolicinu azota bez poleganja.Videcemo kako ce ispasti
 
Nije baš "bilo kako", bitno je rasporediti hranu po dubini zemljišta , a to se može postići samo zaoravanjem , eventualno tanjiranjem sa teškom tanjiračom.
 
A šta ko ne ore , kako će on zaorati?
Vidim na slici da čovek ima plug obrtač , zaključio sam da će da ore . Uostalom, jedina mašina koja prevrće,meša i drobi zemljište je plug.... kao alternativni sistem sam naveo tanjiranje ...jer ono delimično pomera i drobi i meša zemljište. Postoje još sistema ali oni su naučna fantastika za Srbiju.
 
Nazad
Vrh