Prihranjivanje pšenice

Ja uzimam od decka iz susednog sela.Prava original.Ima belege za 30-60-90cm.Od prilike 2 zabusenja za 30cm tj. 6 zabusenja za 90cm.
 
Nzm jel ima tema za ove sonde.Ovu za vikinze sam mislim vec negde na forumu pokazao pre neku godinu,ali mnogo je tesko njom da se vade uzorci,ide u beton to stoji ali brate mili nakon sto uzorkujem vecu parcelu od nekoliko hektara,mogu da idem u ring sa Majk Tajsonom lol...Ova druga je gospodska,ali naravno u tvrda zemljista nema sanse.






 
Ja sutra bacam an, prvu prihranu 100 kg , dobice za mesec dana jos 150 i od mene dosta.Necu ureju iz razloga sto se zito nije jos izbokorilo, dok ureja pocne da deluje procice mesec dana a to je vec kasno za bokorenje.




Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Ja ću ove godine najverovatnije prvu prihranu sa An-om. Jesenas je razbacano 200 kg MAP-a i 100 kg UREA po hektaru... Oko 20-og februara planiram da idem sa 250 kg AN-a, a u drugoj prihrani sa 150 kg KAN-a...
 
Profesor Marinković u boljoj zemlji kaže upravo suprotno.Pšenica slabo razvijena i ne bacati veštak ranije jer neće moći ništa da iskoristi.Kao kad bi bebi od 3 meseca stavio u tanjir batak pa neka sito jede.
 
Profesor Marinković u boljoj zemlji kaže upravo suprotno.Pšenica slabo razvijena i ne bacati veštak ranije jer neće moći ništa da iskoristi.Kao kad bi bebi od 3 meseca stavio u tanjir batak pa neka sito jede.
Nece valjda urea da ode iz zemlje. Za kukuruz kazu treba baciti predsetveno i to nije rano a za psenicu je rano.
 
Radim ogled, pola cu baciti pola ne , pa cemo videti jel ta teorija pije vode, 2016 god sam bacio 250 an po kj odjednom oko 10-15og februara , bilo 5t/kj

Treba pitati tog profesora od cega ce se razviti ta psenica ako nema benzina, i brzi ce start imati u svakom slucaju nego gde nije baceno , a iz zemlje pobeci nece

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Nazad
Vrh