Prihranjivanje pšenice

Ne mora Duet u prvoj zaštiti.Kod mene već nekoliko godina prvi put ide Presing a drugi put Duett Ultra.Presing je prošle godine odradio svoj posao u full-u 100% naravno i Duett dok Amistar nije kako sam očekivao.
 
Falkon je idealna prica u prvoj zastiti kada se ocekuje jak napad.Ima tri aktivne materije i deluje kako preventivno tako i kurativno (zaustavlja bolest nakon ostvarene zaraze a pre ispoljavanja simptoma).Za eradikativno nisam siguran mada ako se dobro secam mislim da ima i tu osobinu. Eradikativno delovanje iskorenjuje zarazu zaustavljanjem daljeg razvoja patogena nakon ispoljavanja simptoma tj. deluju fungitoksicno.

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Iskorenjuje,ko je radio sa njim prosle godine je video da kad se njiva oprska ona sva pozuti,tjs onda vidis koliko ima bolesti,Falkon je napao i zaustavio i nema daljeg sirenja...

Ufff al smo napravili :off_topic:
 
Ne bih rekao da je cenovno nekonkurentan. Po hektaru je najjeftiniji od fungicida u svojoj klasi.

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Ne bih rekao da je cenovno nekonkurentan. Po hektaru je najjeftiniji od fungicida u svojoj klasi.

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
Tako je. Baš juče sam bio kod nas u poljoapoteci. Nudi se Sekator i Falcon u paketu, izađe 3600 din/ha sve zajedno. U odnosu na ostalo vrlo povoljno... izvinjavam se za :off_topic:
 
Znaci on je u stvari fungicid, ne samo po imenu, kao neka sretstva, koja su po imenu fungicid, a fakticki fungistat.

Juh, sa vidoh da to nije ta tema vec svi idemo u :off_topic:
 
http://academy.fwi.co.uk/Courses/Ar...t/Fungicide-Management-Strobilurin-fungicides

Prvo Strobilurini su se pokazali ekstra prema lisnoj rdji i za sad nije pronadjena rezistentna rdja niti je smanjen efekat. Dok kod septorija i pepelnice to nije slucaj pa je smanjena efikasnost jos 2002. god. Amistar extra poseduje jedan strobiluron Azoksistrobin i ako se ne varam ciprokonazol tj. fung iz porodice triazola . Triazol bolje regulise pepelnicu i septoriju . Koristio sam amistar u cvetanju prosle godine jer nisam mogao uzeti nista drugo na odlozeno.Dalo se primetiti mestimicno da postoji na klasovima narandzasto crvenkasta navlaka na klasovima- Fusarium .U tom smislu nisam bio zadovoljan u odnosu na cenu od 5450 dinara za litar.Suzbio jeste ali i inace je efikasnost amistara na fusarium nesto niza (dokazano u ogledima). Po nekim mojim saznanjima od komercijalnih naziva Prosaro je za cvetanje #1 ,Duet ultra #2 pa onda ostali. Triazoli su se pokazali za cvetanje i suzbijanje fuzarijuma kao nenadmasivi. Pre svega kao najagresivniji Tebukonazol i Prohloraz . Iako je tebukonazol u laboratorijskim uslovima pokazao nizu efikasnost od Prohloraza , u poljskim uslovima je bila obrnuta situacija . Kombinovanjem ove dve aktivne materije mislim da dobijamo resenje za fuzarijum u slucaju da se ide na ciljani tretman protiv fuzarijuma ,a to je Zamir od Adame bivseg Magana.

p.s. podvlacim ovo "ciljani tretman protiv fuzarijuma".Ako se suzbijaju i druge bolesti Prosaro i Duet su najrealnija resenja.Duet cenovno ,a prosaro efektom.
Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Poslednja izmena:
Ne mora Duet u prvoj zaštiti.Kod mene već nekoliko godina prvi put ide Presing a drugi put Duett Ultra.Presing je prošle godine odradio svoj posao u full-u 100% naravno i Duett dok Amistar nije kako sam očekivao.
Koliko te izasla takava kombinacija, po jednom ha?
 
Pressing 1.400 rsd/ha a Duett Ultra 3.000 rsd/ha.Amistar oko 4.000 rsd/ha.Ne bi ga koristio ali nisam mogao da nađem ništa drugo jer je bila nestašića fungicida.
 
Kod mene se mnogo bolje pokazao.Jedan deo parcela prskan Duett-om a drugi Amistarom.Otišao u obilazak nakon nekoliko dana i umalo šlog da me strefi.Od Amistara požutela pšenica koja je bila u top kondiciji dok je ona tretirana Duett-om ostala lepa i zelena kao šuma.
 
Nazad
Vrh