Prihranjivanje pšenice

Pitanje je moze li zemlja u Rekovcu da iznese taj prinos,nije to Macva i Srem,ali Zeljko verovatno bolje znaj svoju zemlju.
 
Malo racunao.
~120 N kg/kj, ~210 N kg/ha, na jesen (MAP + Urea), I. prihr. Urea, II. prihr. SAN. Nismo koristili u tolikoj meri do sada, sad cemo da vidimo - mozemo reci, malo experimentisemo.
 
Moze u Rekovcu i preko 8th u to sam ubedjen. Moj najbolji prinos je bio oko 8t 2008godine i to je u pitanju sorta Pobeda. Ovde ljudi uglavnom imaju prinose od 1.5-3t h. nije u pitanju zemljiste jer imamo veoma kvalitetno zemljiste za psenicu, nemozes ocekivati prinos preko 5t ako ne uneses bar 120kg azota.Godinama unazad praktikujem dve prihrane Kanom jedna sada jedna kada je psenica u intezivnom porastu znaci nekih 20dana pred klasanje jer u tom periodu na nasim njivama vidimo gde su slabe tacke a uvek ih ima i tada se to popravi.Ureju sam bacio rano ali je retko bacam jer je zemljiste kiselo tako da je Kan zakon kod mene i garant kvaliteta. predsetveno nisam nista bacio, njiva koju radim nije moja vec od mog tasta i dobro je jaka,godinama se unosi mnogo npk i ureje a ja sada nisam hteo nista namerno.zaorao sam ostatke kukuruza i psenica je bila ok sve do pojave mrazeva ali i sada je ok.Do kraja vegetacije mora da dobije svu kolicinu azota + prskanje fungicidom jer za sada ima potencijal a bez azota to je prosto nemoguce.
 
U petak bacili 134 kg an-a po kj,i kisa je pala..od mene za ovu godinu dosta..prinos nek bude kakav mora..
 
I ja od sledece godine planiram ureu samo u zaoravanje ,a prolecna prihrana da ide sa san-om ili an-om u kolicini od 400-500kg h
 
Pa to je Petre lepa količina đubriva.Što bi rekla moja pokojna baba,laka joj crne zemlja,ako imaš unuče ti razbaci,ako nemaš,ćuti,!Nit ćeš ti propasti,nit će se onaj obogatiti.
 
Pa to je Petre lepa količina đubriva.Što bi rekla moja pokojna baba,laka joj crne zemlja,ako imaš unuče ti razbaci,ako nemaš,ćuti,!Nit ćeš ti propasti,nit će se onaj obogatiti.
Cika Aco za vrhunske prinose se mora vrhunski i obhoditi prema psenici....Evo ove godine uzeo da probam seme iz proslogodisnjeg ogleda,kazu elita seme,ja bacim 270kg ha,ono macuga,niklo 70-80%,sad razmisljam da l da drljam ili da je ostavim:ppozdrav:Sreca sto nije velika povrsina u pitanju:haha:
 
Tako i ja jesenas.Čitao kako Minđušar i još neki na forumu hvale Sofru,posejem i sad je osrednja,ima i boljih.A hteo da budem opet mačvanski rekorder,kad ono prc.Jedina mi je nada da mi se njiva malo smanji pa da skoči prinos.:haha:
 
I kod mene Sofru los,...Kod mene ce sledece godine na 80% povrsina koje budu pod psenicom ici Avenue, a ostalo verovatno Modern za probu:ppozdrav:
 
Bas sam hteo da napisem da je Sobred bio u pitanju, pa covek pobrkao... a u medjuvremenu ste sve rascistili...
 
Nazad
Vrh