Prihranjivanje pšenice

slike.php
[/url][/IMG]

Cini mi se da je ovo slika sa foruma, od clana Kiraj.
 
Azot gura u zelenu masu nista u bokorenje,ako kojim slucajem bude povoljna Jesen Urea napravi problem,jedan drugi Element je zaduzen za bokorenje,zato se i koriste mesana djubriva gde svega ima dovoljno za do Zime,izbalansirano...
 
Hmm..fosfor je za generativne organe ...poenta bokorenja i jeste vegetativna masa.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Данас крећем у прву прихрану 100КГ АмоСулфана по кј и друга прихрана ће исто бити АС...Мислим да ћу после растурања вештака поваљати жито глатким ваљком...
 
Ja sam u ponedeljak razbacao oko 625kg uree na 2,5 ha. Juče ujutru pala neka sitna kišica i popodne mi otac javio da se urea ne vidi (istopila). Jesenas pre setve dao isto uree (oko 38kg N/ha). Videću kako će dalje da napreduje i da li će kasnije trebati još nešto da dodajem (AN ili KAN).
 
Negde sam procitao da psenici slabo treba kalijuma, cak i kukuruzu a da vape za fosforom i azotom....kod suncokreta je drugacije malo
 
Druga prihrana u toku, 100kg/kj an, gde je predhodno bačena ista količina takodje ana. Odmah i valjanje glatkim valjkom a posle najavljene kiše odoh da spremam za jare kulture.... A u ku...
d7625caf6456db5b93310691921e4af3.jpg
eb0aca8b85956508f3e46ffd7a836bea.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da li je neko radio N-min analizu zemlje da bi video koliko azota da "baci" na pšenicu ili krkate odokativno?
 
Mi smo radili. Predusevi soja, psenica i suncokret.. na sojistima treba 112 kg N po ha. Na psenici 91, a na suncokretistu 66kgN po ha.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Druga prihrana u toku, 100kg/kj an, gde je predhodno bačena ista količina takodje ana. Odmah i valjanje glatkim valjkom a posle najavljene kiše odoh da spremam za jare kulture.... A u ku...
d7625caf6456db5b93310691921e4af3.jpg
eb0aca8b85956508f3e46ffd7a836bea.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Samo ti cackaj telefon :D sto bi kazo ovde jedan žabaljac “jel imas taj telefon na guranje”

Al neka, neka i lenija rodi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno je i iscepi u normalnim godinama. Mislim da je razlog ovakve analize proslogodisnja susa.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh