Kompletan remont traktora T40

Iskreno receno ovo je teski krpez i budzevina ovo nije ni proslo pored remonta.
 
ako cemo bas u detalj onda je ovo kompletan remont.
a sve ostalo je krpaza.
 
Pa sta je tu remontovano limarija samo???? Pravi remont je nedaj boze psoao.. Motor menjac hidraulika i sve pored toga.. Limarija i instalacija na kraju... I kosta kao pola novog traktora!!!
 
Po mom misljenju ovog zetora nebi trebalo ni farbati jedino bi mu sjedalo zamjeno ili presvuko. Kod nas u bih svi preprodavci samo farbaju traktore i onda kaze remontovan. Bas sam gledao kod jednog u laktasima sto prodaje zetor rijetkost koji da nije farban.
 
Sto nema u izlogu ima u radnji. :osmeh: Ako cemo kompletirati ovo sto ja zovem remont traktora. Sto se mehanike tice menjac, diferencijal pretresen dokaz slike iz ove teme. Stozer remontovan pre 2 godine slike imaju u temi LTZ. Klip hidraulike remontovan prosle god, zaboravio uslikati. Razvodnik hidraulike odradjen sada, slike u ovoj temi. Hidro pumpa radi besprekorno, to se nema sta dirati. Da ne zaboravim dodata jedna brza spojka za kacenje hidraulike nazad, made in Italy. Da stavimo na hidrauliku tacku. Prednja vuca sve ok, izmenjao ulje, nigde ne curi, tako da ne ispunjava potrebne uslove za remont. Na motoru su zamenjeni kaisi, lezaji turbine, dihtung kartera. Na alnaseru starom zamenjene cetkice, biksne i rotor preletovan. Prosle zime dobio nov akumulator Exide 140A. Za sada toliko. Neka odradi ulozene novce pa na zimu verovatno ide puna generalna motora. Nakon toga farbanje i nova instalacija. Mozda je sporo ali tako je. Skidam kapu ko moze dati iz cuga 1500e za remont ovog traktora. Svako bi se pre odlucio da uzme jos jedan ovakav bez prednje nego da remontuje nesto sto je vec staro 40 god. Meni je mnogo vaznije da traktor bude mehanicki ispravan nego da bude ofarban i sl. Sminka je tu najmanja stavka, tako da ce doci na kraju. A razmisljam se i o ugradnji kabine sa Imr 65 na njega.

- - - - - - - - - -

Evo jos dve slike, kako rece jedan kolega, "krpeza" posle oranja. :osmeh: Time je i zavrseno sa oranjem. A kakva ume biti crna smonica za oranje u prolece to samo traktor zna, a vidi se po daskama na plugu i po gumama.





img6798-copy.jpg





img6799-copy.jpg
 
Samo naprijed! Lijepo je kad je sve tip-top, uredno i kad se sjaji, ali za traktor je ipak mehanika najbitnija.
Pored toga kabina da čovjek malo sebi ugodi i olakša, te instalacije/rasvjeta zbog bezbjednosti na putu.

Farba samo u toj mjeri da se spriječi korozija, a ako je samo malo matirala i propala dok god mašina ide nije hitno. :osmeh:
 
Izvinjavam se Vladj za informaciju o kocnicama ali nisam imao interneta vec 10 dana a komsija mi je zaglavio u bolnici i daj boze da se izvuce. Ono gadno stvorenje ima a nisam ni znao za to . A oni su radili kocnice pre 2 godine na njegovom t40. U svakom slucaju majstor je majstor i nasao resenje a sve pohvale za remont. Davno sam rekao da ovi novi delovi za ruse ko da se prave na livadi jer malo malo pa neki kurslus sa njima. Samo uvaljuju delove loseg kvaliteta
 
Nema veze druze. Posto odgovora nije bilo bacio sam se na rasturanje kocnica. Ostalo je se sve samo kazalo. Hvala u svakom slucaju. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh