Motokultivatori - opšta tema

U principu hondina kosa nije losa ali mora biti servisirana i ostra ko britva i lepo podesena. Tad brije i kosio sam krace vreme sa njom dok mi nisu zabili armaturu u travu pa sam je prebio na pola. Neznam jedino u visokoj travi kako se ponasa ali sa 50-60cm visine nema problema.
Sto se tice mkt iz Boljevca neznam sta reci jer sve novije u principu kilavije. Vise volim stariju masinu u dobrom stanju koja se dokazano dobro pokazala nego novije i skupo a posle problemi
 
Imam problem sa osječkim kultivatorom ,tomosov motor ,pali super ali neće da radi bez sauha,čim mu vratim sauh on se davi i ugasi ,šta može biti problem
 
Hvala vica022

vasovac ja sam se namucio s tim tomotorom dok mi kolega vica022 nije dao zeleno svetlo za ugradnju novog motora, kopija honde gx160.
 
Mozda i premali nivo goriva u karburatoru ili falsira vazduh. uglavnom goriva nema dovoljno po simptomima.Semerinzi su vecinom kineskog porekla i vecina ih ugradjuje ali su kratkog veka. Jos jednasitnica mze biti ako niste otvorili zastitu na lezajevima da se semerinzi brzo pojedu jer nemaju podmazivanja. Imao sam par takvih slucajeva. Redom i temeljno pregledaj sve i produvaj i dovod goriva dal nestopa gde
 
Kolege, Drugari
Imam 509 i kosu za njega ali mi fali graničnik na kardanu koji ne dozvoljava da se kosa rotira oko kardana.
Rekao bi da je taj graničnik polomljen pa ako neko ima izgled graničnika bio bi zahvalan da to napravim.
Nisam siguran da li se šrafi ili šta.. jer sam tako kupio kosu i reklo bi se da je zalomljeni komad ostao u rupi.

Još konsultacija, ako neko ima iskustva sa izradom rotacione kosačice neka podeli sa nama koji bi ju pravili :osmeh:.
Koji prenos, od koje bi rotacione traktorske valjao mehanizam tj. noževi, diskovi itd... kako bi mogla da kosi recimo detelinu i sejane trave
 
Taj granicnik je obicni suplji komad. Spoljni precnik je precnik koji vidis u kucistu prenosa, a unutrasnji je fi8.5 sa upustom za imbus glavu. Vrh je srezan u cetvrtku sirine dela koji je oko njega.
To sto je ostalo unutra je komad od vijka M8 i mozes ga polako izvaditi nekim alatom.
Ja taj granicnik uvek izbacujem i pravim resenje za vece kretanje.
 
Taj granicnik je obicni suplji komad. Spoljni precnik je precnik koji vidis u kucistu prenosa, a unutrasnji je fi8.5 sa upustom za imbus glavu. Vrh je srezan u cetvrtku sirine dela koji je oko njega.
To sto je ostalo unutra je komad od vijka M8 i mozes ga polako izvaditi nekim alatom.
Ja taj granicnik uvek izbacujem i pravim resenje za vece kretanje.
Hvala Care, dajem se na izradu!

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Uskoro bi trebalo da mi stigne IMT 509, biće malo slika kad ga dobijem. U međuvremenu, jel mi može neko reći orjentacionu težinu ovog MTK, bez priključaka.
Hvala unapred :cao:
 
Uskoro bi trebalo da mi stigne IMT 509, biće malo slika kad ga dobijem. U međuvremenu, jel mi može neko reći orjentacionu težinu ovog MTK, bez priključaka.
Hvala unapred :cao:
Može biti i lagan a i težak, samo zavisi od snage i odmornosti i koliko sam besan!
Šalim se naravno! Sumnjam da ima više od 180 kg.


Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Hvala Mikiša i Mirosti, to je to onda. Malo ću da davim po temi oko uputstava za korišćenje, održavanje i slično.
Nemam nikakvog iskustva sem sirove snage za sad :osmeh:, svaka pomoć će mi dobro doći :cao:
 
Jel se proizvode jos 509-ke?
Brat ako je kvalitet delova kao sto je bio pre, ima da se naradis sa njim. Redovno menjaj ulje u motoru (ja godisnje), normalan gas, bez turiranja i ima da sluzi 100 godina.

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Vredi li sta kosacica agria, mislim da je model
1300 sa benzin motorom, da li je moguce ubaciti na nju kipor motor dizel, kosa je neato budzena napred ne znam ni ja sta je tu vec radjeno

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
vredi li sta kosacica agria, mislim da je model
1300 sa benzin motorom, da li je moguce ubaciti na nju kipor motor dizel, kosa je neato budzena napred ne znam ni ja sta je tu vec radjeno

послато са lg-d802 уз помоћ тапатока




f5fcc77972e95b41bb9b088efb53ccb1.jpg

послато са lg-d802 уз помоћ тапатока
 
Nije bas jednostavno ugraditi Kipor motor na Agriu 1300. S jedne strane zbog samog uljnog kvacila, a sa druge strane radi specificnih amortizera i rucica.
Jedna od masina za koju bi trebalo izvrsiti izuzetno mnogo prepravki.
Ja bih radije pregledao i sredio njen izuzetno prosti i pouzdani dvotaktni motor, nego ulazio u toliko obiman posao.
To sto trosi malo vise benzina, nebi trebao biti neki narocit problem u danasnje vreme..
Inace, ta masina nema rikverc, ali kosi dosta dobro, i ja je nebih 'kvario'..
 
Nista, odustao sam od nje, nisu neke pare u pitanju ali greben napred nije kompletan, a i to sto nema rikverc mi se ne svidja, nije bas u brdu dobro to sto nema.
 
Nazad
Vrh