Motokultivatori - opšta tema

Jedno pitanje za ljude sa iskustvom... imam nameru da uzmem kultivator (ne za mene nego oca), razmisljao sam o Hondi F600 (ili F620 ili F700) sa vucnom frezom. Da li je ta vucna freza dobro resenje ili je bolja ona sto se montira umesto tockova?

Logicno mi je da se sa ovom vucnom lakse radi,2 tacke oslonca na zemlji, nema skidanja tockova, a opet na ovoj temi sam procitao negde da ta vucna jako usitni zemlju pa nije dobro jer se napravi kora. Opet pitanje je i dubine obrade. Dakle sta je vas savet?

Takodje jos jedna dilema, da li je imt 506 bolji od Honde F620 (ili F700), mada IMT koliko sam shvatio radi na mesavinu. Teren koji bi se radio je ravan, traktorom se uzore, pa onda ovo za pripremu.....
 
Da li neko ima ili je koristio neke male/uske kultivatore/freze od 30-40cm? Gledao sam na netu neke "Mantis" imaju Hondin motor. Deluje mi kao dobra mašina, ali jedno je tamo, a drugo u stvarnosti... Ili ako neko ima preporuku za nešto slično :ppozdrav:
 
Vecina sadasnjih frezica su kineske koje se prodaju pod imenom neke trgovinske kuce a vecina jje 0 kvalitet sem motora takoreci. Bolje ako ti treba neka mala frezica kupi hondu mio-300 ili 400 jer je bar veoma izdrzljiva a zamenskih motora koliko hoces ima jeftinih.
 
ja imam einhell. Zahvat 36 cm. Kod mene je već 4-5 godina i za nekih 400 kvadrata vrta sasvim dovoljna. Dosada bez kvarova (osim crijeva za gorivo koje je ispucalo i procurilo). Malo je problem jer je dosta nestabilna jer je uska i motor je dosta težak pa se u rahloj zemlji zakopa da ju moraš gurat. Plaćena nova nekih 200 eura
 
Pozdrav.
Imam problem sa menjacem na IMT 410, ne mogu da vratim rucicu nazada da ukljucim kardan za prikolicu. Rucica je gurnta skroz napred i mogu da je vratim nazad do na pola (neutralno) ali nmg skroz nazad.
Da li neko za do cega moze da bude ?. Svi ostali menjaci rade ok.
 
neke male/uske kultivatore/freze od 30-40cm... ima preporuku za nešto slično
Зависи за шта ти треба. Рецимо ИМТ 504. Стари модели су имали фиксне фрезе од 10 до 65 цм а нови штелујуће. Ако се одлучиш за њу тражи и гвоздени точак (он је истовремено и тег).
 
Juce ujutru orano i spremljeno.Lepo i duboko usitnjeno.
DaNas sam bio u Palanci na vasaru da vidim ima li kose za ovu azdahu.Nazalost nema kose vece od metar i 30 sto je meni bas mala. U nekoj prici sam cuo da onaj famozni reduktor ili multiprktor ubrzava frezu i da je tokom rada menjac izbacen iz brzine tj da kultiator gura freza?
I jos jedno pitanjce. Razlika oznake izmedju LS i XS 509?

264518e26b09a0bf559a16282c0af3c3.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
рече ми човек да има и коса од 1.80 али се ретко алази.

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
ма проблем је што једва има од 1.60 ,скоро све по огласима су од 1.30...
која је разлика између сх и лх?

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Што се тиче ознака нема разлике (осим годишта). Једина разлика је у мотору (10 или 12 КС - погледај плочицу). Што се редуктора тиче, без њега је фрезирање смрт (борба са јаким, тешким и брзим култиватором а слаба ефикасност). На редуктору се налазе 2 пипка која блокирају мењач иначе би се све поломило. Раде и точкови код фрезирања са редуктором и успоравају кретање иначе би је фреза отерала да мораш да је јуриш. Кад је коса у питању препоручујем ти да не купујеш док прво не пробаш код неког. Ја сам имао среће код куповине па сам за 300€ нашао погон са тегом, поклопцем, овнујском главом и старим косионим механизмом од 1,6, као и потпуно нов косиони механизам истог захвата (мале точкове сам имао од 506).
 
Што се тиче ознака нема разлике (осим годишта). Једина разлика је у мотору (10 или 12 КС - погледај плочицу). Што се редуктора тиче, без њега је фрезирање смрт (борба са јаким, тешким и брзим култиватором а слаба ефикасност). На редуктору се налазе 2 пипка која блокирају мењач иначе би се све поломило. Раде и точкови код фрезирања са редуктором и успоравају кретање иначе би је фреза отерала да мораш да је јуриш. Кад је коса у питању препоручујем ти да не купујеш док прво не пробаш код неког. Ја сам имао среће код куповине па сам за 300€ нашао погон са тегом, поклопцем, овнујском главом и старим косионим механизмом од 1,6, као и потпуно нов косиони механизам истог захвата (мале точкове сам имао од 506).
Ne znam zašto se ljudi žale na IMT 509 i frezerovanje. Ja frezerujem voćnjak sa njim (bez reduktora) i nemam nikakvih problema, samo idem iz njega, na kraju reda spustim gas, isključim blokadu i on sam u mestu okrene.
 
и у ораном се јури за њим или шлајфује. а то што ти само огребеш мало у воћњаку то је друга ствар...

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Ja frezerujem voćnjak sa njim (bez reduktora) i nemam nikakvih problema,
Предлажем ти да позајмиш редуктор да пробаш. "Само ће ти се касти".
А јел' ти се преврнуо некад код окрета на крају реда? Нису сви терени равни и земљиште истог састава као ни корови.
 
Nazad
Vrh