Motokultivatori - opšta tema

Koje vi sipate ulje u motore dizelasa konkretno imt 509 i njemu slične mašine(labin)? Ja np sipam sae 30 otkako znam za sebe i tako je otkad je kupljen, manjeno je svake sezone, a sad kad je uposlen svaki dan, menja se dva puta min.


Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ja u moj 509 sipam Nisotec SAE 15w-40, menjam jednom godišnje, mada malo radnih sati imam godišnje...
 
Vodi racuna o filteru vazduha ako je uljani jer hoce da cupa zicice i uvlaci u motor. To sam resio mrezicom od komarnika iznad saca i vise nema problema dok je nekima to sahranilo motor

Filter vazduha je uljni, sa donje strane je zicana mrezica, a sa gornje je malo redji sundjer, da li gore da stavim tu mrezicu, i koje je najbolje ulje za filter?
 
Pozdrav svim članovima. Koliko naplaćujete uslužno freziranje bašta ove godine? Prvi put počinjem da radim uslužno freziranje pa me zanima koje su realne cene. Mislio sam da naplaćujem 1000 dinara po aru. Dali je to realno?
 
Pozdrav,imam kultivator bertolini ,dobio ga u nasledstvo imam problem sa njegovom brzinom kad ide najbrze nemoze prosecnog penzionera da stigne.Interesuje me dal neko zna dal moze da se ubrza malo
 
Pozdrav,imam kultivator bertolini ,dobio ga u nasledstvo imam problem sa njegovom brzinom kad ide najbrze nemoze prosecnog penzionera da stigne.Interesuje me dal neko zna dal moze da se ubrza malo
Јел си пробао да га пребациш у 2 брзину?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
znate li nekog dobrog majstora u nisu i okolini, mislim da je nesto zaglavilo u menjacu ili diferencijalu,jer je imao dve brze ,dve spore i dva rikverca .A sad samo jednu sporu i dva rikverca
 
Razmisljam nesto da na 509 kada kosim ubacim sediste sa tockom (kao na samohodnim kosacicama figaro,odzaci,lombardini) iskoristio bh ova dva srafa (od naslonika) za drzac sedista e sad ne znam da li bi 509ka bila sposobna za rad sa kosom cesljarom i da vuce mene?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Pa ako imaš više od 400kg, neće moći 509 da te vuče..:osmeh:
Najbolje bi bilo da nađeš gotov vozićak(tako se to valda zove) od ovih talijanskih kosačica i prilagodiš na tvoju makinu..
Trebaće da ti budu ispravne blokade, da možeš da okrećeš razblokiravanjem točkova, a nogama upravljaš vozić..
Recimo ovako:
https://www.youtube.com/watch?v=COC7C3_Fj_Q
 
Poslednja izmena:
Pa ako imaš više od 400kg, neće moći 509 da te vuče..:osmeh:
Najbolje bi bilo da nađeš gotov vozićak(tako se to valda zove) od ovih talijanskih kosačica i prilagodiš na tvoju makinu..
Trebaće da ti budu ispravne blokade, da možeš da okrećeš razblokiravanjem točkova, a nogama upravljaš vozić..
Recimo ovako:
https://www.youtube.com/watch?v=COC7C3_Fj_Q
Tako sam upravo i hteo. 15og idem u palanku da vidim ima li neki vozic ili makar samo sediste sa tockom

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kakav je mio standard 300 sa tomos motorom?Jel valja čemu?Meni je potreban neki mali za svoje potrebe za bastu od 10 ari.
 
Nazad
Vrh