Motokultivatori - opšta tema

KOlege ako neko ima nameru da prodaje dizel frezu, neku od jacih varijatni, moze da me kontaktira na pp.
Pozdrav.
 
e jbg.to mi ne vredi na dva takta.bre i na onom mom piše fhc 20 16 pa sam bio ubeđen da je isto samo da je jedna dizna manja.jbg.staviću i ja na prodaju pa da vadim pare
 
Taj tehumsen je negde oko 2,6kw sad u kojim merama je neznam jer spala je nalepnica a nebih rekao da je vise od 100ccm. ali ako su identicni ulazi i izlazi ili mozes nesto iskombinovati pokusaj prvo.
 
danas mi je stigao, ali sam ja na poslu,pa ću ga videti tek sutra.ne razumem se baš u to, ali me buni da li karburator koji je namenjen četvorotaktnoj mašini može na dvotaktnu?pretpostavljam da je tecumseh 4 takta
 
u principu nema tu mnogo razlike samo je bitno sta se trazi od karburatora. promeri otvora ulaza i izlaza i dizni. ovaj radi preko regulatora obrtaja bez obzira na komandu gasa. ali moze se preraditi zgodno na direktno. samo neznam dal ce moci da postize za tu snagu motora jer mali su precnici ulaza i izlaza ovaj je od cetvorotaktnog tehumsen motora kosacice
 
Whilst I can't say absolutely if it is the same....this design of carb' was used on the Italian licence built Tecumseh that were sold as Aspera, Tecnamotor and Tecumseh Italy. (but the USA Tecumseh, which did come into UK, whilst similar, could be different).
Lots of rotary mowers used the Italian 4 stroke engines with this design of carb' in its various types..it was also used on the 2 Stroke Aspera and Tecnamotor on Flymo etc hover mowers......


ovo mi daje nadu da može i na 2 takta.bar ovaj tako kaže na nekom od foruma

- - - - - - - - - -

izgleda da je sve isto.samo dizne da se prebace.videću sutra

- - - - - - - - - -

Motore 50-250cc, 2-4 Tempi
Applicazione Industriali

Venturi diam. 11 - 13 - 16 - 18mm
Diffusore diam. 20 - 22mm
Caratteristiche

-
- Attacco motore a flangia con interasse orizzontale 46 mm

- Attacco ingresso aria a flangia con interasse orizzontale 35 mm

bas tako.evo našao sam.sve je to isto samo su dizne drugačije
 
kazem u principu ovi najprostiji karburatori su za i 2-4 taktne motore. bitno je samo napojiti vazduhom i mesavinom u odredjenom odnosu sto je precnikom venturije ,difuzora i dizni reseno. premeris i ako je isto samo diznu prebaci i probaj. mada mislim da je ovaj slab za taj motor.
 
koliko je ccm taj tvoj motor jer mozda bi lakse bilo od motorcikla mz 125-150-250 ubaciti ili imt506 ako je slicna kubikaza a mogu se jeftino naci
 
125 koliko znam, tako da je to za 25 cm više od tecumseha, što i nije mnogo.Probaću ovaj, pa ako ne valja tražim dalje
 
Nije za ovu temu, postavio sam u "samohodne kosacice", ali odgovora nema. Uzeo rotacionu za F620, ali nije ono što sam mislio pa sam je vratio čoveku. Opet u potrazi za kosacicom. :sjasi:

SEP kosacica. Čovek kaže da je 5 KS i da je ubacio nov nož, remontovao pogon kose, postavio nove lagere, cena 300e. Da li neko ima iskustva sa ovom kosom, vaše mišljenje, cena nije velika ako je čemu ?



 
Neznam kakav je prenos kod nje, ali što se tiče motora taj je dosta problematičan i voli čupati živce. Snaga je oko 5 kW (7 konjića) i može bez problema da radi sa kosom od 100cm, ali ima par falinki. Loše mu je riješeno podmazivanje i nije za rad u brdu, a i ostatak voli praviti probleme. Dosta velika potrošnja goriva (ako upali) i stalno nešto zeza. Jeftino se može zamijeniti kineskim dizelom koji malo troši, ali i vibracije su jače pa se osjeti na rukama uveče kad dođeš kući. :)

S druge strane 300€ nije velika cifra, ako su mjenjač i pogon potpuno sređeni može se brzo isplatiti čak i da kasnije promijeniš motor.
 
Čitao sam da su ljudi i do sada imali problema sa benzinskim motorima. Brda ovde nemamo, a potrošnja i nije toliko bitna jer neće kositi mnogo. Ne mogu više mlatiti trimerom, a i dosadilo je svakodnevno oštrenje noža. 300e nije neka velika para, ako je sve na njoj ok, ofarbana je i sređena tako da nisam siguran. Gledao sam i ACME sa jednim točkom, ima solidna za 400e, ali nzm zaista šta odabrati iz nižeg cenovnog ranga.
 
Stigla prinova jos posla za malog labinca danas kupljeno montirano sutra cemo da probamo ako nadjemo negde snega,inace je 80cm sirine,imt je pravi ovo je pasovalo za 509 samo sam je kupio sa tim dodatkom za labin ,msm bivsi vlasnik je ovu frezu za sneg ili cistac kacio na malog labina pa je preradio kacenje tako da pase sve i rupe srafova,i nutevi na kardanu :



 
hvala nadam se da oce.ima povrsina sta da se cisti zivim na cosku imam 150 metara na jednu i toliko jos na drugu stranu i jos malo po dvoristu ima sta da radi samo jjos sneg fali ....ee grejanja nemam,ali kad zatreba doguram kvarcnu na 10minuta ispred motora i pali bez problema,ovaj je kipor motor ii mogu reci da sad prezadovoljan sa njim kako pali i po hladnom vremenu iz 2-3 puta uplai bez ikakvog grejanja kad je tu do minus 4-5, ali kad je preko onda mora kvarcna da radi i pali iz cuga,nego na hondi imam suntom motor iste kubikaze i konjaze,ali bogte tvoj to je pravo cudo upaliti po hladnom vremenu do nule tesko da cu ga upaliti bez grejanja, ali kad upali onda ide a sve ispod nule je uzaludno trosenje vremena i snage bez grejanja ni u snu da upali...ali i taj kad se zagreje malo nekih 10 minuta onda pali iz cuga
 
To sam za paljenje cuo da je kipor dosta bolji i otprilike je razlika u bumpi i dizni. Sve ostalo bi trebalo da je slicno. Ali retko ko to i koristi zimi i premija je i upaliti ovakav jednocilindras tako male snage bez ikakvog grejaca i sl , a mnogo je bolje i to malo ga pre paljenja zagrejati da ulje popusti jer pumpe su jako male i tesko povuku kad se zgusne ulje
 
Stigla prinova jos posla za malog labinca danas kupljeno montirano sutra cemo da probamo ako nadjemo negde snega,inace je 80cm sirine,imt je pravi ovo je pasovalo za 509 samo sam je kupio sa tim dodatkom za labin ,msm bivsi vlasnik je ovu frezu za sneg ili cistac kacio na malog labina pa je preradio kacenje tako da pase sve i rupe srafova,i nutevi na kardanu :
Cestitam na prinovi a za snijeg se nemoj sikirati bice njega jos nije kraj zime..
 
Nazad
Vrh