Motokultivatori - opšta tema

Pozdrav za sve ,mozda nije mesto za ovo pitanje ali ja se izvinjavam .
Imam problem sa mtk Labin Progres od 14 ks dizel-problem mi je sto su sada na njemu gume 15ce a meni trebaju 12 ce gume za freziranje.
Danas sam zvao par ljudi koji drze delove za njih ali nemaju felne sa gumama za pomenuti model tj :jedan ima 8 i 10 ali tip mi kaze da je to za mali labin i da neodgovaraju za mene ,pa bi vas zamolio ako znate nekoga ko ima felne 12 za mtk neka mi javi na pp gde moze da se nabave felne ili gume sa felnama?
Hvala unapred
 
Pozdrav za sve ,mozda nije mesto za ovo pitanje ali ja se izvinjavam .
Imam problem sa mtk Labin Progres od 14 ks dizel-problem mi je sto su sada na njemu gume 15ce a meni trebaju 12 ce gume za freziranje.
Danas sam zvao par ljudi koji drze delove za njih ali nemaju felne sa gumama za pomenuti model tj :jedan ima 8 i 10 ali tip mi kaze da je to za mali labin i da neodgovaraju za mene ,pa bi vas zamolio ako znate nekoga ko ima felne 12 za mtk neka mi javi na pp gde moze da se nabave felne ili gume sa felnama?
Hvala unapred
Bile na kupindo neke skoro sam video. Pogledaj dal ih ima jos uvek. Moze i za goldoni 14ks iste su.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Evo mene opet... :)

Krenuo sam u avanturu pravljenja roto kose za Mondiala... Htedoh da proverim da li je neko pakovao nesto tog tipa i da li imate nekih predloga na sta obratiti paznju (sta nikako ne raditi)?
Diff 3,9:1 (zavarih trkace)
Zahvat kose ~71cm
Leteca dva noza

Pozdrav!
 
Nikada mi nece biti jasno, zbog cega iskljucivo snimke oko poljoprivrede obavezno ide neka *urceva muzika, da ne mozes da cujes ni rad motora niti masine! Da li nas smatraju teletabisima koji samo bulje u ekran otvore usta i tako gledaju u njega??!!! Odlicna zamisao svidja mi se, samo mi nije jasno cemu ta muzika!
 
Ma zamisao sto se tice rotacione je odlicna, svaka cast, ali muzika je stvarno bezveze. TO je isto kao da ja stavim oglas da prodajem kola postavim zvucnike otkacim do kraja i upalim motor na autu i kazem vidi kako sapce :osmeh:, pa ti sad ajd cuj motor.
 
@Jugi: :haha:

@Djordje: Hvala na predlogu, ovo videh pre par meseci...
Ono sto sam zamislio je malo drugacije i da kazem jednostavnije. Trava mi ne treba, pa kapiram da će je ova moja naprava sitniti poput trimera. Kosenje planiram da radim rikvercom, bice tu par pomocnih tockova radi oslonca jer je ovaj diferencijal malčice težak...

5x5ont.jpg



Pozdrav!
 
Ovo je tek postavljeno - prislonjeno na mašinu da vidite zamisao, ima tu još posla dibidus; ram za celu konstrukciju, nosač mašine, dodatni točkovi, oklop, pozicionirati to sve itd... :sta:
P.S. Da, biće ručno izradjeno
 
Dobar dan kolege ,posto sam posejao ove godine oko lanac ipo deteline,a oko 2500din su mi trazili da pograbiljaju jedno kosenje,resio sam da improvizujem malo...i nadam se da mi je uspelo,ovako je izgledalo u fazi pravljenja,tj kada je 90 % bilo gotovo samo sam jos na sve to dodao sediste i to je to od prilike :osmeh: probavao sma na ''suvo'' razcerupao sma jednu bali i razbacao po dvoristu i krenuoo da grabuljam ii bogami ja sam zadovoljan,videcemo kako ce se pokazati kad ga pustimo u pogon

 
samo izgleda tesko,jeste da malo zagrebe kad krene alii posle ide bez problema,i naravno gas..ali me je ceo projekat izasao dosta povoljno nasao sam sunce za traktor u dosta losem stanju za 4500din,i od 4 tocka sam ukombinovao 2 kompletna,i ram presekao na pola,imas sam kuci difenncijal od lade i piramidu od starog spartaca..i sve sam to uklopio da valja e sad videcmeo za dalje kako ce se pokazati nadam se najboljem,sve je tesko oko 150kg.nista vise diferencijal oko 50 kg sa tockovima,i pola sunca sa piramidom oko 80 kg,i jos ruda i neke sitnice oko 150kg izadje sve plus vozac,ali tezina vozaca ide na korist masine iiiii vozi miskoo
 
Dobra stvar ti je ovo. obavezno snimi i okaci video da vidimo kako ce biti......:osmeh:
I ja imam detelinu jedno 5 ari, pa cu to kositi mojom 506-icom.
I posle u prikolicu itd...

Moj komsija terao 7 dzaka jecma iz njive male sa IMT 506 sa tegovima, nije osetila...

- - - - - - - - - -



Za bastu,voce,ratarske kulture na malim povrsinama, ovo je vrlo korisna stvar... :osmeh:
 
Eto konstruktivnog zapazanja! Terao bih je rikvercom na 8' tockovima, invertitor nemam. Problematicno bi bilo resiti upravljanje ukoliko je teram kao std frezu, kacenje masine i kose bi trebalo resiti poput prikolice u tom slucaju pa eventualno sedeti iznad kose jer je dosta dugacka.

Imacu mogucnost da menjam zahvat noza (jednostavno zamenim nosac nozeva sa manjim zahvatom), da li bih time resio eventualno zagusenje? To mi je veoma bitno jer planiram da mlatim i vislju travu...

Slika nozeva sa nosacem u prilogu:

kec1uq.jpg
 
Nazad
Vrh