Motokultivatori - opšta tema

Nesto unutra oko lamela ili poluga svasta moze biti.
 
Ti da se upises u ginisa sa tom 506:bravo:
Ja danas kupio jednu kao neispravnu treba mi za sablon za tarup i kao neispravnu cu je i prodati kasnije,tako mi najbojle odgovara za zivce nevolim je organski.
Covek kaze bez zivaca sam osto a majstor sam samo zato je prodajem pre cu rucno kopati.:haha:
 
Каже мој теча то је машина која је из пакла изашла

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Imt 506 je dobra masina samo sto puno trosi....a problemi oko motora su samo zbog ne odrzavanja.losih delova i losih majstora
nude mi stalno delove za 506...kinezi ce nas unistiti.....recimo elektonsko paljenje novo oko 2000din... naravno kinesko i onda namontiras coveku za 3 dana crkne i eto.. gde moze da valja kad je recimo samo bobina dobra oko 2000,pa elektonika original oko 4000
.ili karburatori ...karburator kineski je oko 3000 pa gde moze da valja...samo komplet za remont je preko 2500din..a original bing preko 8000din
dakle kineski jeftini delovi,ako uspe da odradi sezonu da ga okujes sa zlatom
 
Do sada, nisam cuo zadovoljnog korisnika. Najgore je jos kada doneses odluku da je "skroz sredis", pa puknes pare, a problemi i dalje prisutni, pa nit da je prodajes, niti da je vise popravljas.
 
Sve zavisi,na primer ova moja nije kisla nikada,ulje menjano,slavinu za gorivo sam dobio original,svecicu zamenio i evo radi kao satic :ppozdrav:
Karburator je Bing,nikada pregrejana ili slicno.
Mada svecicu i slavinu sam menjao 2014 god.
 
Ja skoro sam kupio potrcka malog za uskoredno frezovanje za bastu i radi zasad dobro .koliko para toliko muzike a sebe ce odraditi brzo jer za 70 eur bolje nema a motor od kosacice tehumsen u originalu

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Evo je svabski kinez
22a28d508b27c228b49b4346ea71caaf.jpg


Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Kako neki kažu, ta mašina dok stoji u garaži preko noći smišlja kako da te zajebe ujutro. :osmeh:

Ja, povodom frezice 506..
Neuništiva mašina!!!
Ja je posedujem...uh...negde s'kraja sedamdesetih...moram sutra proveriti tačan datum ...a imam i knjižicu ,koja je došla uz garanciju, a u njoj sve objašnjeno i delovi i sklopovi...Nekad je takva knjižica dolazila uz fiću ,tristaća i kasnije keca...ne znam danas...
Ta freza mi jeste pojela nekoliko godina života-garant- što zbog iznenadnih kvarova, što zbog drmusanja i ostalih njenih podviga...Nekada sam je kleo i psovao joj i oca i mater , ko da je živo biće...a bilo je i momenata kad sam molio...imao sam utisak da me razume...LUD li sam šta li...verovali ili ne , ali tako je ...svašta smo zajedno prošli...
U početku je bila i oračica i freza i kopačica i prevozno sredstvo ..za sve ...Promenjeno nekoliko stublina ,klipova i karburatora... o motičicama da ne pričam, ja mislim oko desetak kompleta...naravno menjali se samo noževi...nekad naletiš na neke loše pa moraš iduće godine opet, a bilo je i da sam sa jednim komšijom pravio sam od feder-platna---on je savijao jer je imao kovačku vatru, a ja sam vario...da pucale su na tom mestu , ali i one su terale najmanje dve sezone...
Jedno vreme je obrađivala po dva hektara kukuruza i to dva friziranja tokom sezone kao priprema za okopavinu, nekad smo sadili šećernu repu , pa i to sam frizirao , a i drugima uslužno...za vinograd da ne pričam... ona je u njemu od pre sadnje , a on je sađen 83-će...e ove godine nisam frizirao, suviše je vlage ali sam tri puta okopao već...juče vidim vinograd u travi ko da nisam ni ušao...Obrađivala je njivu za paprikui pre i posle i za vreme roda od 2004 do 2010...i mnogo drugih poslova...koloko se samo sena i slame preterala, te šumske zemlje...tinje peska...
Menjač ne radi već godinama...menjam brzine samo kad je ugašena...doduše služi samo za friziranje , a i to sve ređe...Elektronika namontirana negde devedesetih...tada me to koštalo osamdeset maraka, ali vredi svaku paru..i više nemam problema sa federom i sajlom za paljenje...
Sada mora, ali znači MORA da upali iz drugog puta...ako joj je dobar dovod goriva i sl. za one koji je imaju , znaju o čemu pričam...
Ove kasnije što su se pojavile na tržištu pod istom markom, nisu ni prinešene...žalim samo što nisam kupio original motor - nemački- koji mi je neko nudio ali jako davno...
No, još sam u snazi da se rvem sa njom..ove sezone sam sadio krompir sa njom ali tri reda sa ogrtačem pa pola sata odmora...a ona...ona ništa... prokletinja...
 
Vosi ovoj su zanitovani nozevi i najmanji razmak je 35cm.moglo bi se samo jos prosiriti na oko 45cm eventualno.Mislim da je polozila ispit za oko 10.5 radnih sati 20 ari karfiola je isfrezovala bez greske
a49e18636dd739951aa4f43b5cd1d2c5.jpg
1c62498eb0a57055b7e19956d0c0cab5.jpg


Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav ljudi,imam kultivator 506 i u zadnje vreme je poceo da mi izbacuje ulje kroz filter vazduha,znaci gde uvlaci vazduh tu mi izbacuje ulje.Zna li neko u cemu je problem?Hvala

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh