Motokultivatori - opšta tema

Bilo koje motorno ulje .Mislim da je sae 30 u vecini slucajeva ali i 15w40 moze jer ono samo lepi prasinu za sebe .Nemoj samo preterati sa kolicinom ,mora imati reper dokle se sipa
 
Pošto sam početnik sa plastenicima, ukupno 300m2, sada plaćam usluge oranja i frezovanja, da li je kultivator od 8ks dovoljan za oranje i frezovanje? Vidim ovaj što mi radi ima od 14ks Labin i kaže da je tako velik uzeo zbog transporta. Pošto ja neću koristiti u transportu, da li je 8ks dovoljno za frezovanje i oranje?
 
naravno da je dovoljan ,ja imam malog labina 8 ks i radim dva plastnika od 320 kvadrata,i plus imam jos oko 2000 kvadrata na otvorenom i plus jos usluge... sasvim je dovoljno i previse,i jos kosim sa njim...
 
Za tu povrsinu mozes i rucno uraditi takoreci. Sasvim je dovoljan od 8ks dizel zbog oranja samo mada ja sa hondom mnogo dublje isfrezujem nego ces ti bilo kojim uzorati..Mislim da ti honda F600-620 sasvim pogodovala i za mnogo vece parcele da radis a ima i vucni frezer za nju.Dizeli su ekonomicniji ali ako se ima posla za zaposliti.Tu tvoju postojecu hondu samo da nabacis kinez benzinac bilo bi ti dovoljno i sa 2 para motika da uradis frezovanje samo tako.Ugradis GX 160 motor i samo pevas
 
Pa ne znam... Rođak mi kaže da ako već planiram da kupujem da uzmem bar 11ks. Ako bi već kupovao onda bi gledao da uzmem da mogu i koju uslugu da odradim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Labina imas od 8ks i 10ks i mnogo redju seriju sa 12,5ks.Od IMT imas 8 i 10ks a tako i strani su vecinom od te priblizno snage ali to su motokultivatori.E sad moras razmisliti koje sve usluge zelis raditi jer imaju razlike u radu koji je bolji za sta. Oranje sa 8ks je skoro nemoguce ako je tvrdja zemlja i uopste su to muke sa bilo kojim i treba dosta iskustva nastelovati plug. Za freziranje je labin laksi za posao i malo bolje odradjuje posao kao i sa voznjom prikolicom .Ali imt je robusniji po pitanju dugovecnosti i cene delova koje su dosta manje. Tako da treba porazmisliti sta bi odgovaralo za poslove koji se hoce raditi i kolicinu posla koju ce odraditi ali u svakom slucaju uzmi dizela i neces pogresiti
 
Da vam budem iskren razmišljao sam o dva proizvođača, Labin Progres i Goldoni:

http://goldoni.rs/proizvod/twist-9ds/ - 9ks - 2700€
http://goldoni.rs/proizvod/twist-9ds/ - 11ks - 3700€

http://www.saptovicdoo.rs/products.php?proID=10&catID=9 - 8ks - 2850€
http://www.saptovicdoo.rs/products.php?proID=7&catID=9 - 12ks - 3275€

w7c45l.jpg
 
Gledajte stvarnu snagu po Din normama a ne po starim sae normama.DMB motori su licencno radjeni i karakteristike su iste a uporedo su ubacivani u labina kao i lombardini motori. u imt je dmb motor isti. sadasnji su ili turske proizvodnje ili italijanske u lombardiniju i ima ih razlicite snage. Stari motori su snage 6LD 360 -5,5kw ili 7,5ks, veci 3LD450 je 7,3kw-10ks i najveci 3DM515 9,2kw-12,5ks

- - - - - - - - - -

Pre bih ti preporucio stariju seriju labina ako vec njih hoces jer su sigurno izdrzljiviji od novih bar po recima onih koji ih imaju
 
neznam dali hoces novu masinu da kupis ili polovnu???prvo krenimo odatle,sta bi da radis sa njom,i onda tek za izbor modela, moj neki savet.ako kupujes novu racunaj na to da ces samo masinu dobiti bez prikljucaka,svaki prikljucak je jos plus par stotina evra......e sad za freziranje,i oranje i kosenje ja koristim malog labina ,skinut benzinski motor stavljen nov dizel pre nekoliko godina i radi bez problema sa malom kolicinom nafte,sta ceo dan da frezira 5 litara nafte pff to je smesno za to koju povrsinu on uradi...ali kvalitetno odradi,jedino sto on moze do nekih 20 cm da frezira,freza nemoze dublje.....ali motor okrece bez problema ali pravi prasinu....sto je i potrebno za plastenik...e sad prvo odluci koja ce ti biti primarna delatno ,a koja sekundarna,da ti masina zadovoljava sve potrebe primarne delatnosti,a za sekundarne delatnosti ces morati da radis sa njim pa kakv je takav je.. iz iskustva govorim pozz
 
Primarno su plastenici i jutro zemlje na otvorenom. Kupujem novo. Ne razumem se u masine i nemam bas vremena da budem i majstor pored redovnog posla i plastenika. Bojim se da ovaj od 8ks neće moći da ore a gledao sam na YouTube snimke da ovi od 8ks sa manjom frezom opet ne urade freziranje kao ovi od 14ks sa vecom frezom.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo mene opet u ovoj temi,posle duzeg odustva.:osmeh:
Kupih danas povoljno hondu g42(f42)u odlicnom stanju,skoro pa nekoriscenu,sa frezom i jos nekim sitnicama,imam i dosta slika(postavicu sutra)
Posto nije dugo koriscena,skinute su gume i kaisi,ali je se to pogubljeno.Intresuje me koja je duzina onog kaisa sto ide od motora na menjac i koja je debljina,pretpostavljam da to moze da se kupi u prodavnici auto delova
 
Мене интересују фрезе копачице за фрезирање малињака, има ли ко искуства са њима. Видим да се неки модели са радном ширином од 60цм могу купити за 300 евра, вреди ли то за малињак од 50 ари?
 
F420 remen je 17x850 Li , bas kao sto ti je majstor Vica rekao , uzmi nazubljen ,nemoj ravan ,u bilo kojoj prodavnici delova je oko 300din i to od kvalitetnog proizvodjaca ,a u servisu za kultivatore su mi trazili 1200din..
Koliko sam uspeo da procitam tacna oznaka na mom remenu je 17x850Li B890Ld
 
Nazad
Vrh