Motokultivatori - opšta tema

Uzeo sam je, ova je malo starije sigurno nije od novijih inace bi cena bila vecaa.
Ovako na njoj je novv Kipor motor, ulja su zamenjena, nova korpa i lamela, novi nozevi-moticice.
Kvacilo sam probao razdvaja dobro.
Imam i slika ali ne znam da ubacimm :/
Inace dao sam moju Imt 506 i jos 700e

- - - - - - - - - -

https://www.dodaj.rs/image/mBsBP

https://www.dodaj.rs/image/mBpuG

https://www.dodaj.rs/image/mBxLe

Evo da probam nadam se da sam uspeo.
 
Postovanje,

ako moze informacija ko prodaje ovog kauboja330 u regionu, posto se ubih trazeci ali nalazim samo linkove iz Kine.

Najlepse zahvaljujem!
 
Elektro paljenje

Pozdrav za sve
Interesuje me
da li neko zna i koliko se krce cena ugradnje anlasera,dekompresije i diname na motokultivatoru Labin Progres od 14 ks?

Moyda nisam najadekvatniji za odgovor ali...

Pre tri godine sam radio na IMT509 elektro paljenje Motor 14ks...

Sve sam platio 300e bez diname. Covek koji mi je to radio je radio u DMB i radio je bas kao mehanicar na sklapanju motora za Alzirsko trziste za motorne pumpe. Svi ali svi delovi su novi Anlaser(mislim da je levokretni), venac, dekompresor, nov nosac filtera goriva, a kao gratis mi je produbio karter i stavio novu uljnu pumpu zasto ne secam se, ali kako on tvrdi kod fabrickih 509 je karter pri punom opterecenju suv...

Nemojte mi pricati kako je skupo, jeste ali sobzirom da je sve novo ne kajem se.

Uglavnom ako smatrate da je motor isti ili bar slican mogu da vam dam broj telefona coveka ali molim vas posaljite mi zahtev na mail

ivansokic03@gmail.com
 
Razmisljam da kupim motokultivator IMT507 dizel sa sve frezom i kosom. Zanima me vase misljenje i vasa iskustva, u vezi ovog tipa motokultivatora... Kakve su njegove mogucnosti, prednosti i mane na konkurenciju itd
 
Povoljno sam nabavio IMT 507 sa motorom Lombardini LA300 koji je zaribao, predpostavljam da dugo nije paljen pa se ulje zgusnulo od stajanja, pa kad su ga upalili, motor je otisao.
Ja sam kultivator dobio u delovima, naizgled u losem, zapustenom stanju, dugo je stajao tako rastavljen. Kad sam oprao, ocistio i rastavio pojedine skolopve video sam da su zupcanici u dobrom stanju skoro da nema tragova rada. Menjac nema ni malo lufta u 1, 2 i 3 brzini, mislim da su moticice prve fabricke na njemu jer su zanitovane.
Stavio sam 4.00-8 tockove. Promenio sam semeninge, sipao novo ulje u kultivator i menjac (Modrica HIPOIDNO sae 90)
Sad mi ostaje da nabacim nov motor, korpu kvacila, lamele i prirubnicu (to je ono sto nemam)
Kako se pokazao u radu Imt 507 koje su mu mane i vrline, nisam s njim nikad radio, na sta da obratim paznju u toku rada?
Zanima me kakva su Vasa iskustva sa Kipor dizel motorima od 8ks? Cuo sam da ima kopija i originala, sa i bez uljne pumpe...
 
Nisam čuo da Kipor nema uljnu pumpu.
Takođe, nisam ni čuo da se neko žali na njih.
178F koji ti ugrađuješ je nešto malo preko 5ks.
 
Nesto sam cuo da neki imaju neki nemaju uljnu pumpu i da su neki sa bosch diznom neki obicnom, znam za razliku izmedju originala i kopije, gde moze da se nadje otriginal, ovi iz Raske mi ne ulivaju neko poverenje kao trgovci
 
Pozdrav kolege. Neko vreme se nisam javljao , al evo me opet. Imam mutu sa la 300 motorom. Stari tip sa platinama . Uz određene bubice sprava sasvim dobro radi na otvorenim i većim baštama , ali oko voća i u plasteniku kao da se rvem sa mečkom ( srećom i mene ima pa je dobijam , ali jedva :haha:) . Razmišljao sam da kupim hondu , e sad unazad ima mnogo priče tipa nova polovna ... Nekoliko puta se pominju wema kultivatori , ali nigde odgovor da neko napiše iskustvo . Inače na menjač od honde f700 koji bi najbolji motor bio od kineza i kakva je sa kopačicama umesto točkova .
 
Matori je kupio Hondu F-600 pre cirka 40 godina. Imao sam tada ( do pre 5 godina ) vocnjak jabuka koji je bio gusto sadjen i zato je mogla samo freza da udje da obradjuje zemlju i da prska. Sa Hondom je cela povrsina bila frezirana,prskao sam sa njom,radio svoju bastu kao i usluzno kako je kad sta trebalo,mleo jabuke preko nje......tj.bila je zaposlena u fulu. Ja se ne secam da je ikad zatajila i da je bilo nekih problema sa njom.
Pre nekih cirka 8-9 godina crkao je motor posle eto tek 30-ak godina rada. Motor nisam hteo da radim nego sam ga skinuo i drzim ga u radionici kao ikonu jer je to vise nego odradio i zasluzio!!!!
Kupio sam novi motor i nabacio na istu sasiju i menjac. Zamena za taj F-600 je G-200 ( pricamo o originalu japancu a ne o kinezu ).
Kada sam izvadio jabuke ( pre 5 godina ) posadio sam 3 lanca visanja i ispod njih obradjujem sa Hondom ( znaci prolaz sa jedne i druge strane reda ) sto bi iznelo da od ta tri lanca jedan prefreziram sto nije mala povrsina za kultivator.
Eto za ovo vreme od kad sam kupio novi motor nikakvih problema nemam ( puj puj puj :osmeh: ) pali na zub,radi,ide,kapi ulja ne trosi ( svako prolece se menja pred sezonu i samo original ulje ),mali potrosac goriva. Jedno freziranje vocnjaka iziskuje oko 10 sati CISTOG freziranja ( koje odradim u dva dana ) i za to potrosi oko 6 litara benzina sto je nista!
Freziram sa motikama umesto tockova. Imam i vucnu frezu ali je po meni ona samo za neku basticu ili tako nesto manje zato sto ga fino optereti i zemlja mora biti pre nje ili orana ili kildirana ili uradjena prvo "prednjom" frezom da bi ona mogla da udje u zemlju ( pricam o Banatskoj crnici ).
Malo sam prosirio temu ali to je zato sto zelim da ti docaram koliko sam odusevljen sa Hondom i ne bih je menjao ni za koju masinu i svakom je preporucujem.
Da Bog pozivi Japance :haha:
 
I dalje nema iskustava sa wema kultivatorima , doduše meni više nije potrebno jer sam problem rešio tako što sam kupio od kolege Miroslava njegovu uspavanu (spavala dugo pod tremom) hondu F600 . Danas se probudila i evo je u prirodnom okruženju , radi ko japanac . Mirosti odlična je .
V0dIxv.jpg
 
Koje ulje ide u Dizel motor Kipor 178f?
Ako ga koristis i po hladnijem vremenu sipaj 10w30 a leti mozes 10w40 koju i ja koristim. Bitan je kvalitet ulja prvenstveno i redovno menjanje. Vodi racuna o filteru vazduha ako je uljani jer hoce da cupa zicice i uvlaci u motor. To sam resio mrezicom od komarnika iznad saca i vise nema problema dok je nekima to sahranilo motor

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh