Motokultivatori - opšta tema

znam regaci sve te cake sa okretanjem i zakretanje tockova i prosirivacima koristim oba kultivatora duzi niz godina pa onda netreba mi uvod ...a to karabudzenje izbegavamjer uglavnom bude kratkog veka ima i ja kazem za malog labina video sam i to vec na malom labinu menjac od nekog auta pa na diferencijal....nema vajde od toga sve je to kratkog veka,,ili po motor ili po menjac.... da je to tako valjano onda bi ga i fabrika pravila odma..a za raspon tockova kazem da je kod honde jednostavnije reseno izvuces osigurac pomeris tocak i vratis osigurac... a kod labinca 4 srafa obrces felnu tako vako.i opet 4 srafa...
 
Robi imas i na Goldoni to sa osiguracima, a imas i onu drugu jos bolju varijantu da su poluosovine na nutovima i sraf kojim ih stelujes na koliko hoces.
20140808171436.jpg
[/IMG]
dragan-jasenica-5.jpg
[/IMG]
 
okrenes remenicu da ti je klip na paljenju i stelujes oba ventila.imas napred na remenici zarez i na kucistu ventilatora i tu ti je klip u gornjem polozaju .kad okreces osetices kad se tesko okrece , tj sabija kompresiju i doteras do markacije priblizno i stelujes. skines deklo ventila i imas dve klackalice. pogledaj koja je ka usisu a koja prema izduvu. izmedju ventila i klackalice stavis spijun a gore otpusti kontra maticu i srafcigerom zakreci dok malo teze spijun neprolazi. za usis spijun 0,20 izduv 0,25. dotegnes kontra matice po stelovanju i okrenes par krugova i ponovis postupak radi kontrole. spijun mora teze da ide ali mora da klizi izmedju
nastelovao sam ventile sve kako si mi ti objasnio,ali ponovo ostao problem prilikom paljenja,nemoze da se povuce konop kad dodje na paljenje koliko zategne,diznu sam provjerio,ventile nastelovao i nista,kad upali radi fino i bez problema,jedino ima crnog i malo bijelog dima kad se stisne puni gas,sta bi moglo jos da pravi problem
 
nema sta da pravi problem sem sto ima punu kompresiju. ako ti je tesko ti izvadi jednu kariku pa nece zapinjati. dizel je to i u punoj snazi i cim stegne hladnoca je mnogo teze okrenuti. namotas remenicu skroz kontra od paljenja i povuci jako da u prvom paljenju kresne. ako tako nece to bi bio prvi slucaj da ja znam. rodjak nije znao kako se pali 509 a ludacki motor imao ,skoro nov. kako su mu pokazali da pali je radio do zime i kad je kontra okrenuo motor bacio ga na suprotnu stranu mkt. zato namotas remenicu skroz u levu stranu namotas kanap i iz zaleta ga trgnes najace sto mozes.pola gasa obavezno . svaki put ako neupali on nasisa nafte i ulja u karike i presisa i napravi takvu kompresiju da hoce ruke otkinuti. zato u prvom paljenju treba uspeti. jedina pomoc ti je ulje manjeg viskoziteta za hladnije dane. polusintetika 10w30 ti je sasvim zadovoljavajuce. ja sipam u kipora to
 
nema sta da pravi problem sem sto ima punu kompresiju. ako ti je tesko ti izvadi jednu kariku pa nece zapinjati. dizel je to i u punoj snazi i cim stegne hladnoca je mnogo teze okrenuti. namotas remenicu skroz kontra od paljenja i povuci jako da u prvom paljenju kresne. ako tako nece to bi bio prvi slucaj da ja znam. rodjak nije znao kako se pali 509 a ludacki motor imao ,skoro nov. kako su mu pokazali da pali je radio do zime i kad je kontra okrenuo motor bacio ga na suprotnu stranu mkt. zato namotas remenicu skroz u levu stranu namotas kanap i iz zaleta ga trgnes najace sto mozes.pola gasa obavezno . svaki put ako neupali on nasisa nafte i ulja u karike i presisa i napravi takvu kompresiju da hoce ruke otkinuti. zato u prvom paljenju treba uspeti. jedina pomoc ti je ulje manjeg viskoziteta za hladnije dane. polusintetika 10w30 ti je sasvim zadovoljavajuce. ja sipam u kipora to
zanm ali ja nijesam imao nikad problema sa tim do sad,ali problem je sto ti njega nemozes ni vruca ponekad poteci,ja stvarno imam snage,ali nema toga ko ce njega povuci kad se to desi,on vuce normalno 10 puta a 11 ga nemozes povuci nego oce ruku da okine,ulje sam zamijenio
 
Labin je fabrika u Hrvatskoj koja je radila motokultivatore po Goldoni licenci. A stavljali su dizel Lombardini motore i La 300 benzince.
 
znam regaci u svakom slucaju hvala... upucen sam u sve moguce kombinacije malog labinca u svakom slucaju hvala..ali eto ja imam onog sa donje slike taj fazon,onaj na gornjoj slici je dobra kombinacija taj ima i blokade ko honda to je extra kombinacija...
 
Evo moje masinice. Mali Goldoni sa Acme dizel motorom, ima blokade za okretanje, tockovi se steluju na ona 2 sarafa i ima invertor, znaci 3 napred 3 nazad, sve u fabrickoj boji i fabricko stanje. Mislim da ce ga kolega Nicul87 prepoznati :ppozdrav: :osmeh:
img20141120150655.jpg
[/IMG]
img20141120150705.jpg
[/IMG]
img20141120150716.jpg
[/IMG]
img20141120150729.jpg
[/IMG]
 
imam ja ruđerini motor na 507 bas 10 ks. a pre sam imo na lbincu 8. velika razlika i dosta mu znaci kad je malo jaci.

evo neka slicica tarupa od mute radilo se ovih dana malo
fotografija0740.jpg
[/IMG]
fotografija0744.jpg
[/IMG]
fotografija0745.jpg
[/IMG]
 
Imam imt 509,i ima jedan problem.Voda mu ulazi u menjac,ulazi na birac brzina.Bio mi je kod majstora letos i radjen mu je menjac.U njega je majstor stavljao italijanske delove.Kupio sam najkvalitetnije ulje u menjac 5 l.I pre neki dan ja pogledam da vidim koliki je nivo,kad sam izvadio merac ulje je bilo do vrha otvora(ne lici na ulje nego na mleko jer je pomesano sa vodom).
 
Nazad
Vrh