Motokultivatori - opšta tema

Na NIS pupmi sam kupio sae80 crvene je boje,nezna tacno koliko kosta,ali znam da imaju.. a tu polu tecnu mast neznam...
 
Kolega koliko si platio ovaj motor ako nije tajna ??

Kako su se pokazali generalno ovi zamenski motori ??
Da li neko ima iskustva sa njima?
Zamenio bih na mojoj f420 , razmisljao sam da uzmem kipor dizel , ali trenutno finansije to ne dozvoljavaju , naisao po oglasima na ove motore ,ali ih niko do sad nije spominjao da li su losi ili dobri ..

http://www.kupujemprodajem.com/Motor-honda-6-5-ks-8302660-oglas.htm#photoBig
Izvinjavam se, nisam na vrijeme procitao poruku. Ovako stoje stvari, a tajni nema. :)
Motor nisam kupio solo, nego je dosao na sjeckalici za granje, pa sam ga skinuo sa nje, a povremeno ga vratim kad imam sta da isjeckam. :) U pitanju je Honda GX 160, Made in Japan. Honda Gx je odlican motor i nov u BG kosta oko 350 evra. Taj motor sa linka nisam nigdje vidjao na masinama, i iskreno mu nesto ne vjerujem. Medjutim, medju zamjenskim motorima ima jedan koji je malo skuplji od ovog, a mnogo dobar, kosta oko 150 evra. U pitanju je Loncin motor, G200. Sjeda na F420 bez prepravki, ima 6,5 ks i 200 kubika. Spojicu te sa jednim korisnikom koji je kupio taj motor, mislim u Somboru i on mi je rekao da mu radi odlicno. Ugradio ga je na F600 i frezira pola hektra sa njom. Dizel na F420, to mislim da nije srecno rjesenje..
 
Hvala , mislim da mi je jeftinije uzeti neki zamenski nego sredjivati ovaj moj...
Vjerovatno. Ja cu ako Bog da sutra kupiti mjenjac F600, pa kad skupim nekih novaca, kupicu Kipor dizel. Iskreno, toliku sam odbojnost stekao prema starim i polovnim motorima, da rijecima ne mogu opisati. Kupio sam tri polovna motora i dva su bila ocajna. Treci je GX160 i on je dobar, ali iako je polovan, nije star, pa je morao biti ok. Kupio sam i dva Honda mjenjaca i neurekli se. :)
Valjda ce i treci biti kao prethodna dva..
 
U cega je najbolje da potopim karburator honde f600, stigao je pre par dana, ali mu treba ciscenje jer dugo nije koriscen? Da li to raditi sam ili odneti da neko drugi, strucniji uradi?
 
Posto niko jos ne kaci snimke a lepo je vreme evo 506 u akciji freziranja baste
http://youtu.be/A3IcXlxI-aU

- - - - - - - - - -

U cega je najbolje da potopim karburator honde f600, stigao je pre par dana, ali mu treba ciscenje jer dugo nije koriscen? Da li to raditi sam ili odneti da neko drugi, strucniji uradi?
Ima da se kupi sredstvo u spreju za ciscenje karburatora, ako se razumes oko karb najbolje je rasklopiti staviti u neki sud i poprskati obilno sredstvom za ciscenje ostaviti 3-4 sata da deluje posle toga uzmi staru cetkicu za zube i ocisti sve delove, ako je mnogo zaprljan ponovi postupak. Ako neces da se zezas da trazis sprej moze i cist benzin.
 
Mi smo danas probali da freziramo, ali i dalje ima previše vlage u zemljištu.
Hvala na odgovoru, danas je čovek kupio nov u prodavnici, namestili ga i sve je ok.
Gledao sam wurth sprej za ciscenje karburatora, da li ga je neko koristio za ciscenje ? Moze da se koristi i za 2T i 4T motore.
 
Mi smo danas probali da freziramo, ali i dalje ima previše vlage u zemljištu.
Hvala na odgovoru, danas je čovek kupio nov u prodavnici, namestili ga i sve je ok.
Gledao sam wurth sprej za ciscenje karburatora, da li ga je neko koristio za ciscenje ? Moze da se koristi i za 2T i 4T motore.
Nisam koristio taj sprej, al nisam do sad cuo da se neko zalio na wurth.
 
Moze se na hondu nabaciti GX 160 ili 200 bez problema i vrlo dobro odradjuje posao. Cak i kopija sluzi dobro. Komsija je na staru G42 hondu ubacio GX160 koja je bila pumpa za navodnjavanje 5 god. Kupio vecu pumpu a ovaj motor prebacio na hondu i radi samo tako. Tako da i zamenski motori mogu ubaciti i posluzice jako dobro uz malu potrosnju.Samo pratite ulje da bude uvek na mah i nema problema
 
probao sam da frezujem bastu za vikend i imam problem. Nisam puno frezirao i nemam iskustva ali sa mojom hondom (loncin motor) nesto mi tesko ide... u stvari to je kopacica sa tri reda motika na svakoj strani ,postavio sam slike dosta davno. Na motoru imam jednu remenicu dimenzije kao sto je bila i na original hondi a na menjacu je standardna remenica. Problem je da mi mnogo brzo ide freza, oce da mi izleti iz ruku i moram da je svom silom vucem unazad. Tegove sam skinuo... Kada sam zakacio debeli lanac na koji sam povremeno stajao freza se dobro ukopa i pocne mnogo bolje da sitni zemlju. E sada neznam sta je problem i kako da uskladim da freza sporije ide i dobro frezuje zemlju. Motor radi bez problema i u drugoj i trecoj brzini, nista ga ne gusi ali u drugoj mi je sporiji i slabo sitni zemlju. Razmisljao sam da naprevim neku platformu na rotoru od setvospremaca na kojem bi stojao dok freyujem pa da malo usporim frezu...nemam pojma sta da uradim...
 
Ona se "kroti" ovim crtakom (stapom) kao i sve moto kopacice,odredjenom silom delujes ruckama na dole i tako regulises njen prohod,sto je vise pritisnes ona ce sporije ici,mora se imati i malo iskustva...ovako,da je vuces nazad i sl.,pokidace ti ruke i zeludac.

 
Neobradjuje time jer je to parce sipke povijeno nazad. Time kocis frezu da bi se ukopala i prilagodjavas i brzinu i dubinu frezovanja. Bez te sipke nema posla a moze posluziti bilo kakvo parce flaha debelog da se pricvrsti pozadi na nosac. Sta bi radio u ledini koja nikad nije orana a puna panjeva i korenja od bagrema i dzanarike. To upravo secka i cupa moja honda vec 7 dana. Nesecam se sad GM80 koja je honda kod tebe u pitanju na koju si montirao loncin. Jel to bi f600 ili g42.jer ako je brza sad znaci da je brza duplo zbog direktnog izlaza za remenicu na motoru i sa radilice.frezujes 2 brzinom a kad postignes dubinu onda prefrezujes 3 ako moze motor to da trpi mada cisto sumnjam .Sto je tvrdja zemlja ides sa manjim gasom koliko da motor radi tecno i vise je kocis .Visina one ralice se steluje otprilike kad je na motikama honda i vodoravno stoji ,ralo dohvata zemlju ili ako hoces dublje podignes ga uvis par santimetara da nedohvata. Uglavnom kad frezujes da vodoravno stoji a ne nageta napred ili nazad previse jer ode kicma .Moras doci na obuku :haha::ppozdrav:
 
E ljudi,opet ja :) Ugradio sam u agriu 1600 motor od acme i fercera kao mali! E sad,danas sam imao problem :D (znaci da ne fercera :D ) Ugasim motor da ispusim cigaretu i da ga upalim nece nema sanse,kad zavrtim motor cuje se od kompresije onaj vazduh i to se bas dobro cuje. Jel moguce da je do svjecice?
 
Na slikama je spaner Honde F400. Sto se tice spanera, on je podesen odlicno, stavio sam jacu oprugu i ona je super. Medjutim, kad pritisnem kvacilo, nece bas da se zaustavi remen. Prvo, kako da spaner jos malo spustim ka zemlji, mogu li nekako skratiti sajlu kvacila? Drugo, kako da podeseim remen da kad pritisnem kvacilo, bukvalno oblijece oko remenice motora i da ne pravi prenos?
Fotografija sa stisnutim kvacilom
IMG_4779.jpg

Fotografija bez stisnutog kvacila
IMG_4778.jpg
 
Kolega imate 4 šrafa kojima je pričvršćen motor, otpustite ih i podesite položaj remena, pomeranjem motora napred ili nazad.
 
Kolega imate 4 šrafa kojima je pričvršćen motor, otpustite ih i podesite položaj remena, pomeranjem motora napred ili nazad.
Nece ici drug, motor je sjeo kao ukljesten. Rupe na nosacu motora jesu fleksibilne, ali motor ne moze nigdje. Dosao je do kraja rupa, pa ne moze napred, a ako bih htio da ga pomjerim nazad, onda mu mjenjac motora ne dopusta. Objasnjavao mi je korisnik vica, moze se sa limicima srediti da kad priticnim kvacilo, remenu postavim granicnike od limica i oni ce da ga koce. Ali mene zanima, kako da napravim da spaner ima veci hod kad pritisnem kvacilo. Kad stisnem kvacilo, spaner ide ka zemlji (sve se jasno vidi na slikama). Izvlacio sam onaj mali komad iz rucice koliko sam mogao (mislim na onaj metalni dio sto se moze zavrtati i odvrtati u rucici) i sa njime sam dosta postigao, ali vise nema kuda ni on. Znaci, cilj mi je kad pritisnem kvacilo da se spaner jos neka 2 cm spusti ka zemlji.
 
Peobaj da zategnes malo sajlu od kvacila ,tu na buziru gde ulazi u rucku , ja na f420 kad stisnem rucku spaner zacese dole o onaj poklopac kaisa ,a zategao sam ga gore na sajli kod rucke
 
Peobaj da zategnes malo sajlu od kvacila ,tu na buziru gde ulazi u rucku , ja na f420 kad stisnem rucku spaner zacese dole o onaj poklopac kaisa ,a zategao sam ga gore na sajli kod rucke
Sve sam istrosio druze, nemam vise gdje da zatezem, jer sam taj dio odrvnuo do kraja. Mozda kad bi buzir bio duzi 1-2 cm ili sajla za toliko kraca?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh