Motokultivatori - opšta tema

Za toliko ce moci vuci ako nije blato . Ja sa hondom po tvrdom mogu tonu povuci zgodno ali po travi ili blatu je druga prica. Menjac ce podneti ali polako kad je teret i po neravnom
 
kolega mislimda je to ok,do tih 900 kg,ako kazes ravnica bez nagiba ,i naravno tovaris tako da teret prilagodis stanju,puta odnosno uslovima saobracaja :p :D tako da ako vuces po blatu manje tovaris,a po suvom tovatis kolko oces :D msm do nemislis da je dosta,ipak treba biti skroman :D jake su su masine ti motokultivatori,i sve to samo kad se pravilno koriste ima da traju i da rade samo zvoni da pita dal ima jos.. :D nemoras se bojati nece mu biti nista ako ga par puta pretovaris,samo nemoj pretovar cesto da radis cisti zbog svoje sigurnosti.. al masina ako s epokrlja to se opravi opet tako da ide to dalje.. :D
eto kako se tovari moja prikolica uglavnom ovako :


ovoga je samo jednom bilo daleko bila parcela koju sam kosio pa da neidem 2 puta oko 35 bala je bilo na prikolici(spediteru) i bilo je na kultivatoru oko 10-15 bala nesecam se vec tacno , ali je to istovareno pre slikanja znaci nekih 45-50 bala bilo




a ovo sam morao napraviti jer kad se vozi po mokrom sve baca blato gore na vozaca i suvozaca pa smo prljavi ko da se valjamo po blatu


i mogu reci da funkcionise moza sam trebao malo duze za nekih 5 cm,ali dobro je sa ovako jer kad se utera u veliku vodu na asvaltu sto ima i onda oce malo da baca,ali nije strasno kako je bilo sad je extra
 
Poslednja izmena:
Pa normalno ce da baca kad je sad brza ko djavo.Meni u frezovanju dok nisam stavio dodatne limove je letela zemlja u oci i preko glave. Znace blatobrani dosta samo nemoj toliko siriti tockove pod vecim teretom .Em se teze mota , em veca poluga i opterecenje na kuciste menjaca i lezajeve. Prikolica je drzi na rudi da se nemoze izvrnuti ili ako nema tu napravi granicnike koliko da moze naginjanje mkt spram prikolice. Tovaris i ti a izgleda i jos neko samo necu reci ko:haha:
 
ee pa spoljnja mera je skoro 70cm,tako mi stoji od uvek jedino kad krompir zagrrcem onda moram skupiti skroz,ali inace ovako teram ee ruda tj vucno oko je tako napravljeno da moze da se okrece skroz, nisam razmisljao o tim granicnicima ,jer ce onda nesto puci garant,ili taj granicnik ili testo drugo,dosta je ovako stabilan ,probavao sam i da ga suzim mislio sam i na to sto kazes da mu smanjim opterecenje na poluosovine, i to ali onda mi je nestabilan dosta, i ovako u oranju ima dosta cesto kad samo jedan tocak dovati zemlju onaj u brazdi :D :osmeh: a onaj drugi u vazduh desava se i to,zato mi ovako odgovara ovaj razmak da ga uvek ne sirim skupljam ovako je univerzalan :D :D ,a sa dizel motorom neznam sta je ista remenica je kao sto je i bila,ali daleko brze ide nego sa hondinim motorm, ide kao lud.:osmeh: tovarim ga sta da mu radim to mu je poso,posto nam je deponija na drugi kraj sela dok odem tamo i vratim se na plac samo mi je to 20-25 minuta + istovaranje ,pa zato ustedim na vremenu,ovkao napravim 4 asabinje ture,kad bi manje tovario napravio bi 5-6 puta po pola sata i eto mrak nemoze vise da se radi ,,,vuce nebuni se on stace to mu je poso...
IMALI NEKO NEKE SLIKE POSLOVA KAKO RADI SA MASINA DAJTE BRE LJUDI MALO DA VIDIMO NESTO (nemoj te svatiti da vicem nego ce na velika slova da obrate vise njih paznju ) samo kolega vica022 i ja postavljamo slike hahaha
 
Poslednja izmena:
picture-056.jpg
[/IMG]
picture-057.jpg
[/IMG]Evo zasto je toliko brza. Na hondinom G200 motoru izlaz za remenicu ide sa bregaste osovine i mah je 1800 obrta. Kod kipora i ovih kineza ostalih dizelskih izvod je direktno sa radilice i tu pravi 3600 obrtaja. eto u cemu je razlika u brzini. A kod mene je precnikom jos veca remenica od hondine tako da je jos brza. Sredio sam sistem kvacila nanovo ,mnogo jace nego je bilo i sa kontra strane da spanuje ka dole.Izgleda su ostali prodali mkt ili spavaju dubokim snom. Sad ce sezona posla pa ce ih razbude
 
Poslednja izmena:
mozes samo je skupa investicija. zamajac sa magnetom i bobina skupo. uzmes motoric od ventilatora od hladnjaka i malu remenicu i remen stavis i kad ti treba samo navuces na pogonsku remenicu. Za jedan far taman
 
Pozdrav svima, posle malo stelovanja karburatora 506-ica samo prede sa 0,35 l goriva radila 20 minuta (umesto 0,5l za 7-8 min) cenim da je to u redu , samo sto se na izduvu
skuplja ulje da li je to zbog jace mesavine ili je nesto drugo u pitanju
 
Prvo to je vazdusar motor koji tesko postize temperaturu pogotovu na leru. drugo predhodno je trosio ko tenk i dosta nesagorelog goriva zaostane u auspuhu. Ti motori jednostavno traze da se teraju bar oko 1/2 gasa do 3/4 stalno i sad ce trebati malo da se upregne pod opterecenjem i gas da to sve ogori i izduva van. tako da nije nista opasno ako i posle toga nebude curkalo ili nekih problema.
 
kao sto kolega vica kaze sad da mu ugovoris neko freziranje od 500-600 kvadrata i samo po gasu nekih 2-3 sata bez gasenja.i da napomene samo po gasu da se on zagreje onako muski i sve to da izduva... i nemas brige
 
Pozdrav svima, posle malo stelovanja karburatora 506-ica samo prede sa 0,35 l goriva radila 20 minuta (umesto 0,5l za 7-8 min) cenim da je to u redu , samo sto se na izduvu
skuplja ulje da li je to zbog jace mesavine ili je nesto drugo u pitanju
Svi motori koji koriste mesavinu,ako rade duze na leru ostavljaju ne sagorelo ulje,to su u principu visoko turazne masine (dobro kaze vica22,do 3/4 gasa u radnom rezimu),kad se planira odmor,ne gasiti odmah,vec par minuta na leru,da slozi takt,malo ventilator ohladi,pa gasiti.
 
Imam ovog labina 10 konja greeny planiram sa njim kositi ove godine ali nisam nabavio teg za njega.
Koliki mu teg na kosi treba ima li neko sliku ili podatke koje tezine ide taj teg?
flIpkXA.jpg
 
@kakanjac
Koliko vidim ovo kod tebe stoji kako treba, ne preteze ti motor nazad.
Najlaksa kontrola bi ti bila da uzmes potesnu vagu i da izmeris kojom silom dizes rezni prst na sredini kose.
Neka optimalna tezina bi ti bila oko 15kg pritiska.
Ako to nemas, ti ovde i nemas nrsto prostora gde bi mogao staviti neku vrstu tega. Eventualno da stavis neke trake debljine 20-30mm na telo kose sa jedne i druge strane pogona.
 
Ma to samo na slici izgleda da je ok ali posto kosim teren koji je neravan morao bi imati veci pritisak na noz.
Ovako se podize sa jednim prstom, kao klackalica je bez tega.
Pokusat cu nabaciti nekog zeljeza na sredinu pogona pa vidjet cu kako radi.
 
mozda bi trebalo probati sa malim tockovima,jer ja sa malim tockovima kosim, jer mi veliki neodgovaraju mnogo strmo stoje dupli prsti pa je malo problematicno kada naidjes na krticnjak ili tako nesto slicno,ai 1 je spora,ali druga je brza,sa velikim tockovima,ja sam probao sa i sa velikim i malim,i vise mi odgovara sa manjim ,i dobro ti kaze kolega nebi bilo lose da stavi klizace,i usmerivace otkosa,jer ces imati u sledecem prolazu imati problema da ti gusi pokosena trava...
|Vidim kosa je nova koja joj je bila cena ako nije tajna,?i jer je direktno nakopcan pogon ili imas neki adapter,jer mi se tako cini (ako se nevaram)??? ja imam drugaciju kosu,imas nekoliko slika unazad u pitanju je goldonijeva kosa i ja sam skinuo teg sa nje jer mi je bilo dosta tesko za okretati,pa mi je dosta cesto popucao nosac volana,ili stopa ili kako se vec zove taj deo sto se srafi na poklopac menjaca,ai ceo rezni aparat mi je dobio smokat na dole od tega,to sam vratio nazad u normalu,ali sam morao skinuti teg...e sad neznam koliko je tebi lagana u odnosu na motor,i sve to ali ja sam tako resio da ga skinem... meni je teg bio na kosi od oko 15 kg....
 
Moj motor je malo tezi pa vjerovatno zbog toga nema dovoljan pritisak na na nož, postavljao sam danas neki komad željeza 7 kg i cini se baš tamam tako da cu taj komad malo obraditi i postaviti ga ispod ovog lima na pogonu.
Tockovi su 10 - 5, nemam manje nisam negdje ni vidjeo da se mogu nabaviti manji.
Kosa je nova IMT je proizvodi orginal za labin ide bez adaptera.
Kupio sam je ovdje u blizini od trgovca koji se bavi nabavkom tih prikljucaka i masina.
Sa klizacima i usmjerivacima je trazio 900 km za nju bez njih sam je platio 850 km
Imao sam na muti te klizace pa nisu mi se nesto pokazali korisni kod kosenja ovih basta u kojima raste ona trava koja se splete, skinuo sam ih sa mute prije 15 god Boga pitaj gdje su sad.
 
Danas sam ugradio novi motor na F420. Motor sjeda u knap, ali imam problem sa remenom, pretegnut je, tako da cu morati malo pomjerati motor nazad. Kad pustim kvacilo, on opet nastavi da radi, a ako stavim za broj veci remen, onda je prevelik. Moracu malo odignuti motor, pa ga pomjeriti nazad. Ima prostora 2 cm na nosacu motora da se motor pomjeri napred-nazad, ali motor ne moze dalje od mjenjaca, jer jednim dijelom udara u mjenjac. Medjutim, ako ga malo odignem, pa pomjerim nazad, mislim da ce moci. Je li neko imao slicno iskustvo? Mogu li ikako smiriti gas, da se remenica bukvalno ne pomjera? Kvacilo spanuje remen na dole, bukvalno da gura od sebe.
IMG_4639.jpg
IMG_4655.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh