Motokultivatori - opšta tema

Kako si postavio pitanje takav i odgovor.Na ovaj motor moze da se stavi menjac od ovog traktora. Odvrni menjac pa ga odozgo stavi na motor. Pa razmisljajte ljudi sta pisete i kako postavljate pitanja.Motor na slici je Dmb dizel od 8ks i montiran na malom labinu. Motor treba da je identican tvojoj Muti , pa prema tome ako si mislio ovaj motor na mutu da stavis moze i verovatno su 100% isti.U originalu pasuje i kinezski dizel od 5 i 8 ks. Do 500kg je fabrika deklarisala nosivost prikolice tako da ja nebih veci teret vukao. Za po ravnom i polako mozda moze i malo vise ali nebih nikad preterivao jer delovi nisu jeftini
 
Kako si postavio pitanje takav i odgovor.Na ovaj motor moze da se stavi menjac od ovog traktora. Odvrni menjac pa ga odozgo stavi na motor. Pa razmisljajte ljudi sta pisete i kako postavljate pitanja.Motor na slici je Dmb dizel od 8ks i montiran na malom labinu. Motor treba da je identican tvojoj Muti , pa prema tome ako si mislio ovaj motor na mutu da stavis moze i verovatno su 100% isti.U originalu pasuje i kinezski dizel od 5 i 8 ks. Do 500kg je fabrika deklarisala nosivost prikolice tako da ja nebih veci teret vukao. Za po ravnom i polako mozda moze i malo vise ali nebih nikad preterivao jer delovi nisu jeftini

Vica mislio sam na mojoj Muti (motor je labinoprogres) moze li da se stavi menjac od labina?
 
hm labin progres motor... tesko..... mozda: acme,dmb,rudjerini, nesto tako,ili mozda gresim,nego ta tvoja muta bi trebala da nosi 500 kg,bez problema jer izgleda dosta masivno kad uporedis sa hondom,ja sam hondom vucem preko 500 kg, uglavnom kad vucem nesto tezeonda poskidam dodatnene stranice, onda staje oko 350-400 cigli malog formata,pa oko pola kubika sljunka,nekih 17 -20 dzakova kukuruza u zrnu, i nikada do sad nisam imao nikakvih problema,jednom sam ga pretovario i bilo mi malo frka natovarili smo 950 kg uglja,i nas dvoje po 100kila,i vukao je,tako da eto od prilike da imas neki orjentir, a honda mi se cini ima dosta slabiji menjac i celu tu konstrukciju menjaca ako se nevaram,u odnosu na mutu...
Kolega ja sam sa hondom kosio i na kardanu imam remenicu precika 85 mm,ali sam kosio sa striznom kosom i islo je ok,e sad neznam za ovu tovju koliko treba, ja sam pravio remenicu sa jednim struarom,i nije bilo nesto paprena cena oko2000 din,odneo sam mu kultivator i kosu,da moza pravac remena da ,i dve remeniza da stavi pravac,i za 3 dana bilo je gotovo, i radi odlicno a tu istu remenicu koristim i za prskalicu,tako da mi radi ok,i prskalica i kosa dok je nisam prodao... pozz
 
6ld 360 je oznaka oba motora koji se ugradjuju na mali labin [ mundijal] sto je na slici predhodnoj. istovetan motor se ubacivao u mutu i Imt507 .Znaci da moraju biti isti i na bilo koji od ovih menjaca se moze ubaciti. Nema veze dal je lombardinijev ili je licencno DMb radio jer su identicni. Na samom tvom motoru mora biti plocica sa tipom motora i nekim jos podacima. Labin progres nikad nije radio motore nego je koristio ili lombardini ili DMB motore. Samo natpis oni stave
 
moj je lombardini motor, i cini mi se da bi menjac od labinprogresa mogao da se upasuje...bas cu da provjerim...
 
Bitan je samo tip motora a dal je lombardini ili DMB potpuno je svejedno jer su isti.Ako je 6LD 360 oznake mora da pasuje.To su 360 ccm motori od 7,5-8ks i svi pasuju u mali labin u originalu.to je labin progres mundijal koliko se secam. Ako je veci labinprogres SS on ima 10ks motor od 450ccm
 
Bitan je samo tip motora a dal je lombardini ili DMB potpuno je svejedno jer su isti.Ako je 6LD 360 oznake mora da pasuje.To su 360 ccm motori od 7,5-8ks i svi pasuju u mali labin u originalu.to je labin progres mundijal koliko se secam. Ako je veci labinprogres SS on ima 10ks motor od 450ccm

vidjecu bas to nego je ovamo nevrijeme iz kuce se izaci ne moze :)
 
Ma i kod nas je kisa od nocas jos i pada li pada. Srecom u radionici neprokisnjava . Slikaj tablicu ako nadjes. to je parce lima na bloku mozda 6x4 cm
 
hocu i javljam ti...

- - - - - - - - - -

11020328_1599046793666469_338604456_n.jpg


11020935_1599046773666471_1086470042_n.jpg


11051020_1599046746999807_1926906973_n.jpg
 
Ohooo misko ,pa kod tebe ja najaci motor koji je ubacivan .3LD 510 snage 12,5ks i to pravih. To mozes i u labin ss ubaciti ili bilo sta vece i ima da drobi samo. Samo sto se meni cini da i tvoj menjac na muti je prilicno jak kad je i dosad izdrzavao taj motor.
 
pa mozda i da pokusam neku prikolicu do 1000 kg da napravim da vidim stra ce biti, pa ako se menjac prospe da vidim da ubacim of labina... :cool:
 
Po motoru to moze povuci bas dosta ali nevalja to ipak tovariti previse.Po meni do 750kg je taman da sve bude kako treba a menjac nece trpeti toliko. On najvise trpi pri udarcima tockom pri vecem teretu ili neravnom putu.Ako se normalno salta i vodi racuna to moze dobro da posluzi. Taj motor je dosta redji sa ugradnjom i prilicno jaci od standardnih koji su ubacivani. Tako da pasuje i u veceg labina ili imt509. Samo mislim da je ovaj menjac od mute jaci i robusniji od labinovog. Samo je u labina SS drugaciji sistem kvacila . Teraj ti to normalno i cuvaj ima to da sluzi i sluzi. Treba naci samo podatke o koriscenju prikolice sa kardanom i koji je prenos diferencijala. Ako je ko za stariji tip onda dif od lade stare ili fiata pasuje ili bilo koji drugi koji ima prenos 4,1-1.
 
MIO Osjek nije razmišljao o kardanskim prikolicama pa sam problem rešio na ovaj način, može da spada i u temu "nikad ovako" ili "ne pokušavajte ovo kod kuće". :osmeh:





 
Neki (nepisani) prosek kaze da na svakih 6-7ks dodje 500kg tereta,kad se kaze teret i njegova vuca,ne misli se samo na ravno i asfaltirano tlo,vec propoisani nagib i neravan put,tako da ti mozes napraviti prikolicu i od 1.5t,a gde ces to vuci,e to je pitanje.Pravljenje prikolice nije bas samo naci osovinu,staviti sanduk i sediste,ima tu majstorije i zajebancije,pogotovo kad se radi prvi put,jos ako se sve kupuje od materijala,ta se rabota ne isplati.
Matke@ Radio sam i ja to,ali sa Valpadanom (14ks),kardanskom prikolicom i jednom vecom auto prikolicom,da li si vozio tu kombinaciju na nagibima 8 i vise % ?
 
Neki (nepisani) prosek kaze da na svakih 6-7ks dodje 500kg tereta,kad se kaze teret i njegova vuca,ne misli se samo na ravno i asfaltirano tlo,vec propoisani nagib i neravan put,tako da ti mozes napraviti prikolicu i od 1.5t,a gde ces to vuci,e to je pitanje.Pravljenje prikolice nije bas samo naci osovinu,staviti sanduk i sediste,ima tu majstorije i zajebancije,pogotovo kad se radi prvi put,jos ako se sve kupuje od materijala,ta se rabota ne isplati.
Matke@ Radio sam i ja to,ali sa Valpadanom (14ks),kardanskom prikolicom i jednom vecom auto prikolicom,da li si vozio tu kombinaciju na nagibima 8 i vise % ?

Potpuno se slažem. Prva prikolica je 0,6 m3, pravljena je, takvu sam je kupio, a druga je od prijatelja, veće zapremine. Prepravljali smo jednu i pošteno se namučili, nije to mali posao. Kod nas nagiba nema, ali su atarski putevi kao iz horor filmova, pružni prelaz je najveći prblem, zbog nagiba.
 
Obzirom da je motor dovoljne snage, najbolja opcija bi bila napraviti prikolicu sa menjacom(od nekog auta).
Znaci pogon bi isao sa prikljucnog vratila kardanom do menjaca koji bi trebao biti negde pozadi na prikolici.
Pri svemu bi ovom tockovi kultivatora bili isklljuceni i nebi opterecivali menjac vec samo sluzili za upravljanje.
Nekad su Italijani imali masovno takve prikolice za traktore.
 
Kod njega cak postoji izgleda izlaz fabricki za prikolicu jer postoji opcija sa kardanskom prikolicom. Samo sto je ovo prototip pa je pitanje sta se desava. Treba naci podatke za izlaz kardanskih osovina jer kod njega su dve i zasta je koja.Iza onog vucnika je jos jedan kardan, stim da se za kardansku mora vucnik taj skinuti i postaviti na menjac odozgo
 
dobro ja ne bih kardansku pravio, ja sam na selu, Zeta ravnica cista, nema uzvisenja, i mislim da nije potrebma ja bih neku do 900 kg nosivosti i to je meni puna kapa... nadam se da to ne bi bilo neko opterecenje ya ovaj menjac, jer meni je cilj da u toku pripreme drva mogu utovariti jedan metar drva na njoj...
 
Nazad
Vrh