Motokultivatori - opšta tema

prvo što sam od davnina zamerao urednicima ovog foruma a i sličnim je što dozvoljavaju članovima da se sakrivaju iza izmišljenih nadimaka a ne iza svog krštenog imena i prezimena, jel kako svatiti komentare ljudi koji se kriju iza pseudonima,
e sad opet moram da odgovorim čoveku koji se predstavlja kao vica 022
druže tebi i tvojim istomišljenicima niko nebrani da dotične mašine tj honde stavite i u ram ako hoćete ali samo nemate pravo da govorite o tome šta su imt ovi inžinjeri tj iženjeri ove države uspeli da konstuišu ili ne jer o tome neznate baš ništa, ti i većina ovde nemate nikakvo pravo da o tome govorite

i molim admina da se umeša malo u ovakve diskusije
 
Poslednja izmena:
Ja neznam ko se iza cega skriva kad si vec iz Iriga,Rume, Hrtkovaca ili ko zna odakle. Predstavljam se svojim nadimkom koji mi potice iz prezimena.A konkretno mi napisi sta su to Imt -ovci konstruisali ,poboljsali ili bilo sta uradili na 506. Ti osporavas jednu od najmocnijih ,najkvalitetnijih i najprodavanijih mkt u svetu cijim se inzenjerima ceo svet divi. razmisli prvo sta kudis a sta hvalis jer mozda sam ja glup ali ceo svet nije. Italijanima samo mogu skinuti kapu i pokloniti se posle japanaca
 
Ja sam imao 504 pa prešao na 506 i to je bilo sa konja na magarca. Nisu mi se nešto kvarile ali troše mnogo i lagane su za npr malinu, samo skakuće a nikako da siđe u dubinu. Prođe dan u jednom međuredu. Sad imam labin sa kineskom kopijom kipora 5ks i potrošim 4-5 puta manje goriva količinski + razlika u ceni i uradim daleko brže a bez drhtanja ruku. Nemam prikolicu i netreba mi za transport. A bilo bi i previše sporo u transportu.
 
Ja sam Irižan rodom (kod mene nema varijante ko zna odakle) u Hrkovcima Živim od 92 g a prezime mi je Urban onako kako i piše ovde na forumu a što se freza tiče nisam na kraj pameti imao da omalovažavam hondu i slične mašine ali su one JAPANSKA pamet a imt je naša i tu je velika razlika i tu prekidam svaku dalju raspravu...
 
Zar imt motokultivatori nisu rađeni po licenci njemačke firme Agria? Modeli iz pedesetih i šezdesetih godina prošlog vijeka.

Sa motorima dmb 21 maj, koji su opet u većini slučajeva kopija Lombardini motora?

Slažem se da je preuzeto mnoštvo u to vrijeme dobrih rješenja, ali za 30-40 godina na mašinama koje su radili nisu napravili nikakve izmjene sem nešto malo kozmetičkih.

Naše pameti, bar što se tiče razvoja tu nije mnogo bilo. Uostalom i honda je rađena u Osijeku, muta u Sloveniji (čiji mjenjač su oni kopirali), goldoni u Labinu i opet dolazimo do tužne istine da smo sve što valja i ne valja kopirali i reklamirali kao "domaće".
 
Hvala na trudu i argumentima.

Pretpostavljam da je delove za IMT relativno lako naci. Kako stoje stvari za Hondu (MIO)?
 
I za hondu imas prilicno prodavnica. Posto si iz Futoga imas u NS prodavnicu za hondu i servis ujedno a nabavljaju delove za sve skoro .Saradjuju sa Mio standard iz Osjeka gde i vode poreklo ove honde. Originalnih Hondi skoro da nismo ni videli. Ceo Imt program je prekopirana Agija i to veoma zastareli modeli. Kao i vecina stvari u nasoj industriji. Iskreno mi je zao ljudi koji su radili u takvim firmama i u startu su znali da to nemoze dugo. Toliki inzenjeri po firmama koji nisu ni jedan deo niti bilo koju manu otklonili a dicimo se time. Iskreno volim Srbiju ali moramo biti objektivni i da nesto sto je davno prevazidjeno i izbaceno iz proizvodnje netreba kopirati nego ili poboljsati ili novo konstruisati . Najzalije mi je DMB fabrike koja je isto licencom proizvodila motore ali i solidnog kvaliteta i koji se mogu jos uvek boriti na neki nacin sa bar konkurencijom ovde. DMB mkt nikad nije zaziveo u vecem broju samo zbog jako loseg kvaliteta menjaca koji je ko od meke zice radjen. Zar mi neznamo proizvesti kvalitetan zupcanik ili nesto slicno. Ali nekome to nije odgovaralo kao i za vecinu fabrika koje su radile pa je lakse unistiti ,negoli unaprediti.
 
Ne znam da li je informacija 100% tačna, ali mislim da je MIO Osjek stopirao proizvodnju. Delova ima na tržištu, ali novih, originalnih, delova...
 
Ulje u menjacu IMT 506s

Dobro vece svim forumasima.
Imam jednu nedoumicu u vezi kultivatora IMT 506s masina je stajala od 1996 godine pre par dana je bila kod majstora popravljeno sve sto je trebalo, majstor je u
menjac sipao mineralno motorno ulje 15-40 Optima Modrica supervisc u uputstvu citam da u menjac ide sae 80 ili sae 90 , da li moze da ostane u menjacu 15-40 ili majstor nema veze sa mehanikom.Hvala:sta:
 
Pre svega dobrodosao na forum...15w - 40w, je motorno ulje i mnogo je redje od SAE 90.Ulje u vecini menjaca mora biti gusto da bi ga zupcanici razbacivali po kucistu menjaca,tako da ne znam zasto ga i dalje zoves "majstor"
 
Što se tiče našeg IMT iz Knjaževca njegovi inžinjeri se nisu proslavili.Ja imam IMT 509 sa dosta priključaka i kardanskom prikolicom i nije mi jasno da od 60 godine nije bilo nikakvih inovacija.Problem 509 su nezgrapne ručke,sajle se dosta teško montiraju,blokada točkova,Ja imam neki katalog da su umali 509 DIF koji je imao diferencijal.Gledajući kako se sad na Agriji imaju umesto sajli poluge koje se jednostavno skidaju.Još me je iznenadilo što u uputstvima o rukovanju koji su u upotrebi od možda 80 godini nema podatka da kod okretanja ručk poluga menjača obavezno mora biti na položaju X ne na O jer dolazi do silovanja menjača,
 
haha ovaj urban se razume u hondu ko marica u onu stvar,e ceovece vecina koja ima hondu prvo je imala imt 506,pa je presla na hondu a ti naglasavas da je imt 506 extra masina nemoze hondi ni da prismrdi bez ljutnje,a covek koji pita za savet sta da kupi ,mi smo izneli nasa misljenje sta DA ,i sta da NE kupi,jer znamo kakva je masina,jer ce samo zivce pokidati,i za coveka koji kupuje prvi motokultivator,ili bilo sta honda je zakon,
Ali vidim da si neki zagrizeni neadertalac bez ljutnje onda nek te imt 506 sluzi ceo zivot.dok verovatno drugo nisi probao,tako da....bez ljutnje... pozdrav,i mislim da si se na forumu pojavio cisto da remetis taj red i mir koji je bio, nek te 506 sluzi dugo..a svako moze da kaze sta oce tako da ostavi ta ta tvoj prava,i zivce za imt 506 trebace ti veruj mi podrav
 
Vidim da se ovde vodi ozbiljna polemika. :sjasi:
Pisao sam u temi Imt 506 - motokultivator, ali nisam dobio odgovor, pa post kopiram ovde.

Nemam IMT 506, ali prepravljam originalnu kosu od Honde pa se nadam da će neko moći da mi pomoge.
1) Kojih je dimenzija donja letva na kosi sa 12 duplih prstiju mislim da je zahvat 130 cm ?
2) koliki je žleb između donje letve i duplog prsta, u njega koliko sam shvatio dolazi rezna letva koja je 50x6mm, pretpostavljam da nije puno više od toga.
Za sada toliko, ako nekome nije problem da proveri.
 
URBAN voleo bi???
matke neznam kako ces to ustepi ali nek ti je sa srecom posto su skroz drugaciji tipovi msm po konstrisanju pogona...
ja u svom postu nisam hteo nikoga uvrediti ko ima 506 ali jednostavo razlike su velike... nek sve masine sluze dugo dugo...
 
Matke ako nista probaj sad 3 -eg u Rumi na vasaru. prolecni su najbolji i mozda se zadesi neka takva.

Donja letva nije problem, SIM u Primorskoj u NS prodaje i seče materijale do 30 mm debljine.
Čeličnu letvu sam pronašao u Temerinu, sada imam sve samo da neko proveri dimenzije. Da li je moguće da niko u temi nema IMT 506 i kosu od 130 ?
 
Vidim da se ovde vodi ozbiljna polemika. :sjasi:
Pisao sam u temi Imt 506 - motokultivator, ali nisam dobio odgovor, pa post kopiram ovde.

Nemam IMT 506, ali prepravljam originalnu kosu od Honde pa se nadam da će neko moći da mi pomoge.
1) Kojih je dimenzija donja letva na kosi sa 12 duplih prstiju mislim da je zahvat 130 cm ?
2) koliki je žleb između donje letve i duplog prsta, u njega koliko sam shvatio dolazi rezna letva koja je 50x6mm, pretpostavljam da nije puno više od toga.
Za sada toliko, ako nekome nije problem da proveri.

Kosa od 130cm je 17 zuba.
Ostala pitanja ne razumem..
 
Nazad
Vrh