Motokultivatori - opšta tema

Trazis li ti nov ili polovan kultivator? I sta sve misliš da obradjujes sa njim?
Samo novo! Kupujem ga prvenstveno zbog obrade plastenika. Imam ja i malu Hondu, nesto poput F400, ali mi treba i jos jedna jaca masina sa prikolicom.

- - - - - - - - - -

Kolko znam antor je turcin
A posto je nov labin,pa za te pare bolje kupi traktor i radi ko covek
Antor je na FPM-u, a Labin za 2850 evra ima na sebi Lombardini motor. Jeste traktor bolje rjesenje, ali ipak kultivator ima svoje prednosti.
 
Neces se od novog vajditi,on ce te lepo sluziti godinu 2,al onda pocinju problemi,los je to kvalitet i imt i labin
Najbolje naci polovno,al da je dobro ocuvano,tj da nije mnogo radio,il polovno pa remontovati,izacice dosta jeftinije a daleko kvalitetnije,a sve ti je to isto,a ako se za labinca odlucis kupis one platike to je50e u prodavnici i hvalis se u selu da si kupio nov
 
Neces se od novog vajditi,on ce te lepo sluziti godinu 2,al onda pocinju problemi,los je to kvalitet i imt i labin
Najbolje naci polovno,al da je dobro ocuvano,tj da nije mnogo radio,il polovno pa remontovati,izacice dosta jeftinije a daleko kvalitetnije,a sve ti je to isto,a ako se za labinca odlucis kupis one platike to je50e u prodavnici i hvalis se u selu da si kupio nov
Ali, koje godiste kupiti polovnog Labinca? Ne razumjem zbog cega je nov los? Mislis da su nove generacije loseg kvalieteta? Mislis da je nov Goldini mnogo dobar i ovaj danas sto se proizvodi?
 
Poslednja izmena:
Svi kazu da su polovni izdrzljiviji od novih. Kupis polovan uradis remont i eto ti, i manje para i sigurnije je. Nema nikakve inovacije pa da kazes da taj novi vredi toliko vise.
 
Iskljucivo pre 90,jednostavno losije su komponente sad,radi se sve od losijeg materijala
Nema bas veze sa ovim,ali je slicno,moj teco je radio godinama u imt(traktorski pogon)i kaze da je se pre90god svaki deo testiro,i koji je imo najmanju gresku je bacan na gomile iza fabrike(namenjeno za pretapanje),i kad je se zaratilo,svi ti delovi su utroseni,a kaze cak i ti skart delovi su puno bolji nego ovi sto se ugradjuju nakon 2000,tako je isto i sa motokultivatorima
 
Hvala svima na odgovorima, do proleca cu morati da pronadjem neko adekvatno resenje ili sredim moju za hondu f620, nije mogla da izdrzi celu godinu. Da li neko zna nekog dobrog majstora za kosacice, mora generalno sredjivanje ?
 
Iskljucivo pre 90,jednostavno losije su komponente sad,radi se sve od losijeg materijala
Nema bas veze sa ovim,ali je slicno,moj teco je radio godinama u imt(traktorski pogon)i kaze da je se pre90god svaki deo testiro,i koji je imo najmanju gresku je bacan na gomile iza fabrike(namenjeno za pretapanje),i kad je se zaratilo,svi ti delovi su utroseni,a kaze cak i ti skart delovi su puno bolji nego ovi sto se ugradjuju nakon 2000,tako je isto i sa motokultivatorima
A, nasao sam jednog covjeka koji iz Italije uvozi Goldonija. U ekstra stanju su, Lombardini motori. Polovni jesu, ali nisam siguran koje godiste je u pitanju. Da li i za Goldoni vazi prije 90-tog godista ili samo za Labin i IMT?
http://www.pik.ba/artikal/14109390/goldoni-140/
To je taj.. U prevodu, kosta oko 1750 sa frezom. U opisu covjek pise da nikad nije radjena generalka motora, a iskreno zaista izgleda ocuvano. Uvoz iz Italije..
 
Poslednja izmena:
Meni ovo izgleda sasvim u redu. Malo je jaka cena, ali ipak je to original Goldonac.
Obzirom da prodavac daje garanciju od godinu dana, uzmi onaj koji najlepse izgeda i to je to. Imaju i elektorstart, sto je takodje veoma korisno.
Mislim da kod Goldonija ne vazi ta prica da su starije serije bolje-ipak su oni ozbiljna fabrika kod koje prava kontrola ipak postoji.
 
Naravno da za goldonce nevazi ono,to je samo za nase proizvodjace
Nije ovaj los,al ipak mislim da je ono previse para za ovakav mtk
Ma nezaleci se,neverujem da tio treba pre prolece,ma prati oglase i izletece nesto povoljno
I ako ces labinca il goldonca uzmi sa okretnim ruckama,ako nameravas da kosis sa njim
 
A, nasao sam jednog covjeka koji iz Italije uvozi Goldonija. U ekstra stanju su, Lombardini motori. Polovni jesu, ali nisam siguran koje godiste je u pitanju. Da li i za Goldoni vazi prije 90-tog godista ili samo za Labin i IMT?
http://www.pik.ba/artikal/14109390/goldoni-140/
To je taj.. U prevodu, kosta oko 1750 sa frezom. U opisu covjek pise da nikad nije radjena generalka motora, a iskreno zaista izgleda ocuvano. Uvoz iz Italije..
Ali na ovoj masini ne moze ceona kosacica, samo vucna? Ako nisi na ravnici tesko ces sa njim.
 
Po meni je kupovina motokultivatora sa motorom koji je konstruisan prije 40 godina promašena investicija.
Jeste da ga je lako promijeniti i dostupne su mnoge zamjene kako benzinci tako i dizelaši, ali mene lično bi to odbilo od kupovine.
Ja se iskreno ne slazem sa tobom. Jeste da ruzno zvuci star 40 godina. Ali su tada masine pravljene da traju, a sada se samo stancuju nove. Jeftinije da kupis drugo nego da popravis. Pricam uopsteno ne samo za motokultivatore.
 
@Alen1972
Dizelaši su uredu, ali ti benzici bez obzira da li je riječ o originalu ili kopijama koje smo mi pravili su mi među najgorim mašinama sa kojima sam se susreo. Konstrukcijski imaju dosta falinki i ako se samo malo ne pazi gotovi su. Ti IM motori (kod nas LA) se masovno skidaju i mijenjaju kineskim dizelima koji iako su kopije yanmar motora pokazuju kao mnogo bolji. Mnoge stare mašine su nepoderive i radiće sigurno još po 20 godina, ali ove definitivno nisu u toj kategoriji.
 
Benzina nikada ne bih uzeo, prvo sto te uvek nesto zeza oko paljenja a drugo troše vise od dizela. Benzinca nisam nikad imao ali vidim iz price samo problemi oko paljenja. Kod dizela ti ne pada na pamet da neće upaliti i ne možeš ga pregrejati ako ga iole održavas. Čitavu zimu ne palim kultivatore a u prolece oba upale iz prvog povlačenja kanapa.
 
@Gorstak
Ovaj gore sam vidio na pik.ba, jos odavno, ali me je odbio iz dva razloga; benzin i nejak. Ja imam 4 masine u kuci koje trose bezolovni i mjesavinu, za sada 4, jer jos nisam kupio motornu pilu i krajnje je vrijeme da nadjem dizelaza. :-D
Treba mi jaca masina, a trebace mi i prikolica, jer imam sumu odmah iza kuce. :)
Na Hondi koji posjeudjem imam sve prikljuce koje je Honda izbacila za manje kultivatore, ali ne mogu sa njom orati u plateniku.
Iskreno, ima lijepih novih kultivatora, naoko super izgledaju, ali ja ne znam kakav je kvalitet. Znam samo da da moj komsija ima IMT 509 i on je treca generacija. Vozio ga je njegov djed, njegov otac i sada on. Jos uvijek mu odradi neki servis na mjenjacu i samo udara vozi.. Ja bih kupio novu masinu kad neki kreditic sredim, ali me je konstantno strah za dijelove.

- - - - - - - - - -

@alen1972
Sto se tice benzina, imam dva Hondina benzin motora (G28 i GX160); i da, Honda je opet medju njima najbolja, ali ova g28 nece upaliti dok je ne zagrijem. Kad upali, on zaista perfektno radi, a star je 40 godina. Cesto im svjecice odu..

- - - - - - - - - -

Kako god, masinu treba kupiti i korisiti je da bi se dokazala njena maksimalna isplativost. Ne treba ih mnogo ni zaliti, pa dokle traju traju.. Danas trendovi stalno nose nesto novo, ne moze covjek ni pohvatati sta izlazi na trziste. Znam samo da je raniji kvalitet bio mnogo bolji i da je sve duze trajalo. Sto se tice novog Imt, tj. FPM za njega imam sve dijelove u blizini. Jedna firma blizu Tuzle radi FPM, a druga Labin. Ta sto radi FPM je mnogo jaca znalacki, jer se bavi samo time, a ova druga radi samo prodaju Labina i glavni su uvoznici.
 
nerazumem sto baciti preko 2000e za nov kultivator jos na kredit jel ti zarađujes snjim dnevno 100e. imo sam 509 ku to je sluzilo nepitaj,menjo je za tomu 419 on nemoze da prismrdi kud je ona izvlacila.menjac nikad diran.za 1500 mozes naci nesto tako sa prikolicom da se sit naradis. ili labin okretne rucke ima ga drugar gledo sam ga kad ga je uzo to san snova,sad ga je tako sredio da ni fabricki neizgleda bolje,mislim da ce ga uskoro prodavati bice u oglasima ako nije otiso.
 
@Gorstak
Ovaj gore sam vidio na pik.ba, jos odavno, ali me je odbio iz dva razloga; benzin i nejak. Ja imam 4 masine u kuci koje trose bezolovni i mjesavinu, za sada 4, jer jos nisam kupio motornu pilu i krajnje je vrijeme da nadjem dizelaza. :-D
Treba mi jaca masina, a trebace mi i prikolica, jer imam sumu odmah iza kuce. :)
Na Hondi koji posjeudjem imam sve prikljuce koje je Honda izbacila za manje kultivatore, ali ne mogu sa njom orati u plateniku.
Iskreno, ima lijepih novih kultivatora, naoko super izgledaju, ali ja ne znam kakav je kvalitet. Znam samo da da moj komsija ima IMT 509 i on je treca generacija. Vozio ga je njegov djed, njegov otac i sada on. Jos uvijek mu odradi neki servis na mjenjacu i samo udara vozi.. Ja bih kupio novu masinu kad neki kreditic sredim, ali me je konstantno strah za dijelove.

- - - - - - - - - -

@alen1972
Sto se tice benzina, imam dva Hondina benzin motora (G28 i GX160); i da, Honda je opet medju njima najbolja, ali ova g28 nece upaliti dok je ne zagrijem. Kad upali, on zaista perfektno radi, a star je 40 godina. Cesto im svjecice odu..

- - - - - - - - - -

Kako god, masinu treba kupiti i korisiti je da bi se dokazala njena maksimalna isplativost. Ne treba ih mnogo ni zaliti, pa dokle traju traju.. Danas trendovi stalno nose nesto novo, ne moze covjek ni pohvatati sta izlazi na trziste. Znam samo da je raniji kvalitet bio mnogo bolji i da je sve duze trajalo. Sto se tice novog Imt, tj. FPM za njega imam sve dijelove u blizini. Jedna firma blizu Tuzle radi FPM, a druga Labin. Ta sto radi FPM je mnogo jaca znalacki, jer se bavi samo time, a ova druga radi samo prodaju Labina i glavni su uvoznici.

sorry, nisam upratio, mislio sam da tražiš samo za plastenik i sl.

ali dobro, ti tražiš krkan mašinu, evo ti prijedlog i za to:

http://www.pik.ba/artikal/13614918/valpadana-blitz-120/

i to ti je uvoz iz Švedske, mana joj je da nije radila pa speklo sve, treba je "uhodati"

to je i dizel i sila, težak je izgleda 160 kg, što je garancija da može sa svačim da se uhvati

ali iz jednog drugog razloga želim da pogledaš te slike; u pozadini se vidi jedan stariji motokultivator

e, to ti je Howard Gem - najbolji mtk od svih koji su postojali ikada i vjeruj mi, ljudi koji rade i znaju nešto i dan-danas trče da ga se dočepaju
ovaj Howard Gem na slici iza Valpadane ima tvrdo spoejnu frezu i ništa drugo ne možeš kopčati, imaju englezi doduše varijantu da iza freze kače plugove za redove i zagrtače pa tako odmah uz frezanje i siju Krompir,luk i sl.)
za njega se govori da je Australiju podigao na noge, to je čudo od mašine,
Ali ima jedna i vatijanta Howard 700 kod kojeg su okretne ručke, špere, spori-brzi hod, dvije brzine i rikverc naravno, eh, da,
ok, to su mašine iz 60-tih i 70-tih ali svako će ti ozbiljan odmah kupiti novi mtk u koji prstom upreš ako bi dao taj Howard

imam često priliku da koristim BCS, Ferari, S.E.P, iznajmim i frezam manje površine, ne može to pera odbiti ovim starinama
 
Nazad
Vrh