Motokultivatori - opšta tema

Људи приметио сам да ми 509 мало вуче у десно? Да ли има неко штеловање јер не бих желео да се то појача

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ako malo vuce najverovatnije ili ispustenija guma ili kriva ona ili felga najpre. Zameni mesta tockovima pa vidi dal ce vuci u kontra stranu
 
tesko ces naci menjac dobar...lakse je da se urade novi zupcanici...do sada sam otvorio bar 50 menjaca...nijedan ama bas nijedan nije imao sve ispravne zupcanike
ako ti je skupa izrada zupcanika onda navaruj ostecene zube tvrdom elektrodom i gas..
 
Dva "konkretna" pitanja:
1. Da li su vođice ventila iste i na usisnom i na izduvnom ventilu motora Honda G150 ?
2. Da li su vođice ventila iste na motoru Honda G150 i Honda G200 ?
 
konkretan odgovor hehe
1...da vodjice izduvnog i usisnog ventila su iste
2..vodjice nisu iste na motorima g150 i g200
3... vodjice sa ubacivanjem i rajbovanjem na fabricku meru ti je 600din po komadu....
ako planiras sam da ih menjas(ne preporucujem)....stare vodjice razbusuj i kod strugara pravi nove na meru...
 
Hvala druze na savetu...
nasao sam delove na netu... jedina mi muka hocu li ja to znati sastaviti opet(tako da radi...\)
I razmisljam da puno ja tu imam nekih sitnih nedostataka...
pa razmisljam, ako bih nasao neku bez motora, pa da od dve sastavim jednu...
tesko ces naci menjac dobar...lakse je da se urade novi zupcanici...do sada sam otvorio bar 50 menjaca...nijedan ama bas nijedan nije imao sve ispravne zupcanike
ako ti je skupa izrada zupcanika onda navaruj ostecene zube tvrdom elektrodom i gas..
 
Poslednja izmena:
Prati oglase bude nekad neka rastavljena u delove a imo je jedan u Rumi sto dotetuje kulticatore u rifuzi

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
stavio sam slike ispod vasih postova u temi 'valpadana' . sta ste uradili sa onim vasim menjacom?
 
Imam frezu labin progres al330wb i imam problem sa aktiviranjem invertera. Stoji kao poluga iza menjaca koja se gurne napred ili pozadi u zavisnosti sta radimo kako razumem. Letos smo je aktivirali za kosenje ali samo napred kad je gurnuto hoce da prima brzima pa prakticno kosim sa jednom brzinom samo koja je prespora jer freza jedva da ide ali kosi dobro. Sad mene zanima sto ona nece da radi kad pomerim polugu pozadi jer kako razumem treba da dobijem tada 3 brzine za kosenje pa me zanima do kakvog je to problema doslo ? Da li ja nesto radim pogresno ? Nov sam u ovome pa me razumite da se do sada nisam susretao sa takvim stvarima ::traktor::
 
Pozz svima. Hocu da uzmem zglavan plug za 509. Imam neki nabudzeni konjski cini mi se. E sad da li mora da bude bas plug za 509 ili moze da se radi sa plugom za 506 ili neki drugu frezu, Pitam prvenstveno zbog zahvata pluga itd. Kacenje je najmanji problem preraditi.
 
Imt plugovi za motokultivatore su ja mislim svi isti model pluznog tela samo se rudica za vucu menja zavisno od modela,a zahvat i dubina se lako steluju prema motokultivatoru. Konkretno ja sam isti plug vukao i sa 506 i sa 509.
 
Ima neke male vizualne raziike u plugu za 506 i 509. Ovaj od 506 je uvek jeftiniji pa rekoh zasto da placam skuplje ako ne moram.
 
Ako je samo to u pitanju onda nema dileme. Jos jedna stvar za kolege koji imaju Kipor motor na svom motokultivatoru. Da li je neko primetio da je uljni filter toliko krupan da be filtrira ama bas nista, malte ne kao mreza za komarce. To nije ni blizu filtera. Sad razmisljam da se pravi neki adapter i da se montira pravi filter ulja. Ima li neko dobru ideju?
 
Nazad
Vrh