Motokultivatori - opšta tema

Moze to da radi na taj nacin, e sad sto se tice upotrebljivosti za transport, treba malo proraditi matematiku, da se vidi koje kombinacije brzina glavnog i tog pomocnog menjaca bi bile upotrebljive.
Ladin menjac ima isto ovu konfiguraciju..
 
Gornje ima može da ima motorni broj obrtaja, rikverc i oko 3 puta usporeno.
Donje ima ukupno četiri različita broja obrtaja.
Btw i Tbh prijatelju iz bratske države ti samo tražiš a ništa ne daješ. Čak ne želiš da pritisneš ni dugme ' zahvali se' :ppozdrav:
 
Nisam siguran Fak loznca prikolice dal su od lade nive koristile diferencijal i 16 ke gume ali u imale ispod sedista reduktor koji je obrtao smer kardana koliko mi se cini. Menjac ladin mozes ubaciti i 4 brzina je kod svih priblizno direkni prenos 1 prema 1. Za blokadu napred da razblokiras moze se napraviti plocica metalna koja se podbije pod uske koje ostaju podignute i nema opasnosti da uskoci neka blokada tad
 
Tek poceo na forumu pa nisam jos razradio ponasanje hahah, tu sam i da dam ako mogu nesto :osmeh: .Uglavnom zahvaljujem na info.

- - - - - - - - - -

vica022 Da cetvrta brzina je prakticno bez redukcije ,izracunao sam da bi sa ladinim menjacem i gumama 16 imao 15 do 20 brzina u zavisnosti jel menjac 4 ili 5 brzina i imao bih velik izbor sporih i brzih tako da je to savrseno ,samo da ga nabavim ,a to za blokade sam citao na forumu to cu morati napraviti ,jer cuh da zna sama da se ukljuci jedan tocak i cimne u stranu a to pri brzoj voznji bi bilo zanimljivo.
 
Pomoc, muta gorenje koristim samo sa kosenje, kvacilo je jako tvrdo sta moze biti problem rastavljano lani na oci je sve ok podmazan druk sajla ispravna, jedio me muce oprugice koje natezu lamelu da neko nije stavljao nesto jace jer sam lani kupio frezu i bilo je vec tvrdo a sada cii mi se i tvrdje help
 
Што би рекли ови на вашарима са рингишпилима : ИДЕЕЕМОООООО
26698dec76bdc8623f395d48adabf913.jpg
57d77366e8bec864d3c9d29f71456bd0.jpg
1decd4dfc7f25dbca696a3820440c99f.jpg
4c1d5d7219d737b58245cca816e48461.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Meccanica Benassi RL 304 sa Lombardini 520 motorom.
Sta moze da joj bude problem? Pre nekih tri, cetiri godine sam je osvezio (karike, filteri, ulje, ulozak dizne....) i jako malo je koristim. Pocela je da zeza skoro. Snage joj nikako ne fali kad je ispravna, vec ima neki problem koji joj remeti gas i koji joj samim tim oduzima i snagu. Kada je zaustavim, periodicno izbacuje plavi dim, pogotovo na leru tj malim obrtajima.
Cini mi se da dok je hladna da skroz ok radi (i tada dimi), ali cim se zagreje, ovo su simptomi. Opet kazem, daleko od toga da nema snage i daleko od toga da nije radila mnogo ozbiljnije do sada bez da joj fali snaga kada je ispravna.

 
Koja pumpa? Goriva?

Setio sam se jedne sitnice, ako je uopste sitnica. Oblaznuo mi je cep za pritezanje gde se sipa ulje tj glavni cep na vrhu. Jel moze tu da gubi kompresiju tj pritisak pa zato gubi snagu?
 
Cep nema nikakve veze sa pritiskom ulja nego da isparenja uljna ispusti napolje i da mozes naliti ulje. Bos pumpicu odnesi na remont i skini i diznu nek ti proveri ujedno i zameni filter nafte obavezno ako nisi skoro menjao
 
Pumpa visokog pritiska jako tesko strada, a ako se to desi, najcesce je zbog vode u gorivu, koja zakorodira element pumpe i eto belaja.
Secam se da ti je i na testeri voda napravila problem, pa evo i sada.. Mozda tocis gorivo na problematicnoj pumpi.
Gde skladistis masinu.

Za svaki slucaj prvo proveri brizgaljku, da ti majstor pri tom osvezenju 'uvalio' dobar deo..
 
Kada mi je prvo mastor vratio kopacicu, nisam mogao da upalim zbog loseg uloska dizne. Ja to reklamirao i on zamenio i stavio novu. Dan danas generalno jako tesko palim. Namestim polozaj koji smatram najboljim (tacka pre nego sto zaleti zamajac...ili kako da se izrazim) i onda sipam malo mesavinu nafte i ulja, i onda kada povucem, stvori se ta eksplozija koja izazove paljenje i posle radi.

Poslednje dve godine je skladistim napolju ali delimicno pokrivenu.
Da li bosiste rade ove pumpe kao kod traktora i kola, ili moze i majstor da zameni elemente?

EDIT: Sad sam zvao majstora koji mi je radio ovu kopacicu. Rekao je da elemente prosli put nismo dirali, i da ce doci da skinemo pumpu i da skine i element. Onda ce ovih dana ici u nabavku delova u Cacak ili okolinu, pa ce kupiti taj element.
Filter goriva sam menjao, kao i ulozak dizne.
 
Ako ta mašina stoji napolju, pa i 'delimično' pokrivena, onda dalja analiza nije potrebna.
Tako kvalitetna mašina ipak zaslužuje neki 'stambeni' prostor. Nemoguće da nema suvo mesto, neki ćošak itd. gde bi mogla da ćuti do sezone.
Po meni je to i najbolja freza od svih freza ovde na forumu..
Samo ti je korozija/kondenzacija problem..
Kako god da je popraviš neće dugo ako ne bude dobila 'stan'..
 
Neunistiva je stvarno. Godinama nam je to bila jedina mehanizacija. Vukla sve i svasta i opet je funkcionalna. Vukla drva svojom prikolicom, frezirala, vukla dzakove sa sljivama i kada ju je majstor osvezavao, kaze da je u odlicnom stanju i da je cuvam.
 
Radovi u toku. Dizna kompletna skinuta i odneta kod bosiste na proveru, takodje skinuta i bosch pumpa zbog zamene elementa koji kosta oko 30ak evra. Skinut i poklopac ventila sa sve cepom da strugar popravi navoje ili napravi nove, i ventili da se nasteluju. Filter goriva je skoro nov, skinut rezervoar i curi preko filtera kroz crevo pod solidnim mlazem, sto je dobro. Filter vazduha takodje proveren. U njemu je skoro novo ulje, a zicani filter nije prljav. Uskoro ce ovo biti gotovo, pa da se kopacica proba.

 
Ne znam dal je vreme i mesto ako gresim nek moderatori brisu i unapred se izvinjavam...prodao bih ove nozeve ne koristim ih pa me zanima cena....u hrvatskoj su oko 120 evra polovni....kao i moji.kod nas je mozda i manje....ko zna nek me obavesti o ceni i ako nekome trebaju.
nozevi-motokultivator-mio-standard-slika-41643102.jpg
 
jako tesko ces ovo prodati bez obzira na cenu. prodavale su se ovakve freze za 30-40 evra i stajale mesecima na oglasu...
 
Samo da javim da je juce za 15ak minuta namontirana freza. Ja sam mislio da ona sasvim fino radi dok nije pocela snagu da gubi, ali sada posle zamene elementa na bosch pumpi i zamene uloska dizne, razlika je neverovatna. Prima gas kao luda, nema ni gram dima ni na leru ni u toku punog gasa, stabilna je skroz, pali iz prvog povlacenja i izbaci vrlo mali taman dim u trenutku. Prezadovoljan sam. Cekam da malo vlaga spadne pa da je probam i u radu.
 
Nazad
Vrh