Motokultivatori - opšta tema

Katalog je veci od 20mb. Nece da se salje mailom. Probaću da ga ubacim ovde u dokumentaciju

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

- - - - - - - - - -

http://www.megafileupload.com/aasa/katalog_rezervnih_delova_IMT-509.pdf
Probajte odavde da skinete katalog
 
Kolege interesuje li mozda nekog imam da prodam frezu za sneg imt model fabricki pravljen za imt 509,ali je preikljucak preradjen za mali labin,radi odlicno ispravan je potpuno stoji vec jedno vreme a snega kako vidim slabo ima pa bih ga prodao da mi nestoji dzaba,zivim na cosku pa sam ga najvise zbog toga kupio ,sirina je 90 cm...ako treba ubacicu sutra slike
 
hahaha lopata imam hvala bogu :osmeh: raznih zahvata sire,uze dublje,plice,sa drskom bez drske hahahha ko kako zeli :haha:,tako da eto ipak aako bi nekom mozda odgovarala na prodaju je i dalje
 
Шта мислите, дал' би на 509, поред чеоне косе (1,6м) могао да закачим и бочну, коњску? Видим оглас за коњску која са точкова преноси осцилације на прут па ми паде на памет да би могао да тако имам радни захват око 3м само ако има снаге. Чеону косу, на малим точковима, тера на пола гаса.
 
Prava 'forumska' ideja..
Ako ti je malo 1.6, mozes ceonu kosu prosiriti na 2.2(po 30cm sa svake strane) i to ce sigurno da radi.
 
Ako ti je malo 1.6, mozes ceonu kosu prosiriti na 2.2(po 30cm sa svake strane) i to ce sigurno da radi.
Ви'ш то нисам знао. Имам два косиона механизама па ћу у понедељак да одем до села да видим како то да искомбинујем. А отприлике да ми за толико и недостаје тежине на врху.
С' друге стране на овој коњској се седи!
 
Ja ti preporucujem da prodas oba kosiona mehanizma, a za novac koji dobijes(jos malo dodas) kupis kosacicu IMT407.
Osim ako imas bas mnogo snage koju zelis da nekako utrosis. U tom slucaju, kosenje sa 509 je pun pogodak..
 
Isto mislim da je to najbolja opcija. Neka jednostavna i lagana mašina za rad, malo manji učinak, ali odmornija leđa i ruke.

Dobro bi bilo da imamo para za mašine sa velikim zahvatom poput onih što pravi breilmaier, ali 509 to nikad ne može biti i što se prije shvati bolje po zdravlje. :osmeh:
 
Ја косим само јутро луцерке на равном терену па су ми занимљивије саме техничке комбинације од главног посла. Управо сам прегледао на ЈТ окретач "Сунце" и балирку за мототкултиватор и сад ми је то интеренсантно. За 407 знам да је одлична за кошење ал' колико се сећам то је бензинка и није баш јефтина.
 
Ako imas samo to jutro, nabavi teg za 509 i uzivaj u 'tehnickom' kosenju. Slazem se da bi balirka bila odlicna na 509, i sam sam razmusljao o tome.
Има тег на погону ал' као да треба још 2-3 кг. Додуше то је са точковима 12, мода би са 14 било кнап јер би била мало нагнутија.
А та роло балирка је скупа ко око и половна. Можда неки овакав хенд мејд https://www.youtube.com/watch?v=u_98fbquyZ0
Има и ручна https://www.youtube.com/watch?v=Z6nBDl1sJus
 
Danas sam nešto bio dokon i gledao razne snimke na youtube pa primjetih da amerikanci na mnogo malih dizel motora imaju ugrađene grijače kao na autu. Uglavnom na raznim varijantama yanmar-a, tj. ovim kineskim motorima što se i kod nas koriste na agregatima i motokultivatorima.

Je li neko od forumaša pokušavao da postavi nešto slično i kako se pokazalo?
 
Pozdrav drugari,

kako sam odnedavno postao vlasnik Labina SS dao sam se prvo u čitanje par stotina ispisanih stranica o njima i ovde i kod komšija na forumu i mogu Vam reći da sam saznao dosta o njima a i o drugim mtk, međutim, pošto sam samo običan (IQ) čovek moram priznati da imam i dosta konfuzija u svetu mtka, pa se nadam da ću uz Vašu pomoć polako to i razjasniti.
Na Labinu i prikolici su došle gume 5.00-15 u po meni veoma lošem stanju, ok to se menja i to je normalno, ali imam nedoumicu o korišćenju istih u freziranju, dali ostaviti tu dimenziju ili menjati, praviti metalne ili .......Da napomenem da bih ga više koristio u freziranju po voću i manjim delom za baštu gde bi dubina bila poželjna, šta sa tegovima i proširivačima, a evo i slike sadašnje situLacije

2016-01-30%2014.01.31.jpg
2016-01-30%2013.49.35.jpg


Čitah i da se od auto felni mogu praviti odgovarajući met.točkovi, pa me konkretno zanima od kojih kola, tj.dimenzije,kačenje, neka fotka bi svakako pomogla itd itd itd
nadam se da nisam prezahtevan ::namigivanje::::namigivanje::::namigivanje::
 
Mislim da za nase podnevlje grejac nije potreban jer retko temperatura ide preko -10 stepeni a dotle bar Kipor dizel pali bez problema. Bar mi je dosad palio ali doduse zimi ga nekoristim tako da mi to nije potrebno. Po meni je bitnije nasuti redje ulje za zimske uslove 5w40 ili 10w40 sto mnogo doprinosi i paljenju i laksem startovanju a pozeljno je i za uljnu pumpicu. Americke zime su surove a oni dosta ovih motorcica koriste za ciscenje snega i koje kake zimske zezancije pa otuda im je verovatno i potreba za time. Nafta sa aditivima protiv zgrusavanja dosta doprinosi startu ili do 5% benzina u nafti kad su mrazevi. Grejalica da odgreje ulje ili slicno isto mogu dosta olaksati start.
Sto se labina tice te 15 col gume su prevelike i uopsteno su smrt i za motor a pogotovu transmisiju. Za frezovanje i 12 col su takoreci velike jer se prilikom frezovanja prednji kraj prilicno podigne i plus ako je pod kosim terenom moze doci i do pada pritiska ulja i ozbiljnijih problema. Prosirivaci se ubacuju po potrebi ali u transportu prikolicom ih treba izbegavati. Po meni je najbolje za frezovanje da nabavis ili manje original 12 col gume ili napravis od auto felgi jos manje precnikom za oko 5cm i dobio bi jos bolje isfrezovano i dublje po potrebi
 
Dobro to stoji i mnogi su to potvrdili i u praksi, gledao sam one iz Knjaževca met od 10coli cena oko 14.000 pa mi iskreno uši crvene od cene, ali od kojih kola da uzmem felne pa da pravim dok se budžet ne popravi (kaže premijer uskoro):osmeh:
Mislim da je neko postavljao slike kako je to uradio, ali....
 
Drugar je koliko se secam na imt509 stavio felge od 13 -14col koje je modifikovao na nosac felge. Na felgu odozgo je napravio samo poprecne sare od L profila. Time je usporio 509 tako da je radio bez reduktora koji ga inacve usporava. Izmeri precnik i spoljasnji i izmedju dva suprotna vijka na nosacu felge pa cemo uporediti jer imam nesto skinutih felgi od 13 i 14 col. Mislim da bi felga sama za metalne tockove od 14col bila taman mera za frezovanje
 
Evo imam ja jednu sliku kako to izgleda na 507:osmeh:mislim da je felna 13col.

A evo i jedni na 509 za ekstremne uslove

Par postova iznad bilo je govora o izradi grabulja za mtk,pa evo po meni jedno mnogo bolje resenje od sunca
https://www.youtube.com/watch?v=tbs_AFFohMU
https://www.youtube.com/watch?v=2qLl9Uc8weE
A sto se balirke za mtk tice raspitivao sam se iz radoznalosti pre par god,i nasao u italiji jednu firmu koja ih proizvodi i cena je tada bila oko 6000e.
 
Vico izmeriću sve samo dok odem do skrovišta, nesmem ništa ostaviti tamo da prenoći, ovi neradnici sve pokupiše.
Al aj da pitam još nešto, oni gumeni čepovi kod menjača vide se na drugoj slici, kako se zovu? Moram ih zameniti al nemam nikakvog kataloga da im znam tačno ime, pa i namenu onog čepa sa strane :)
Marko hvala i tebi na slikama, izgleda baš široko:)
 
Nazad
Vrh