Motokultivatori - opšta tema

eto ti se lepo vidi gde je koji. rekao sam ti za sliku i napisa vec da bi smo se lakse sporazumeli. usisni ventil ti je onaj blizi filteru vazduha jer odatle usisava. izduvni blizi je auspuhu jer tu izduvava. da sam rekao levi ili desni doslo bi do nesporazuma jer ima motora kod kojih je polozaj filtera i auspuha drugaciji a nisam bio siguran za taj motor tacno reci. nekad je teze tacno odrediti koji je koji i dovoljno je skinuti filter ili usisnu granu i vidi se otprilike gde je koji ventil.ovde su svega 2 i lako se okom vidi gde je koji
 
eto ti se lepo vidi gde je koji. rekao sam ti za sliku i napisa vec da bi smo se lakse sporazumeli. usisni ventil ti je onaj blizi filteru vazduha jer odatle usisava. izduvni blizi je auspuhu jer tu izduvava. da sam rekao levi ili desni doslo bi do nesporazuma jer ima motora kod kojih je polozaj filtera i auspuha drugaciji a nisam bio siguran za taj motor tacno reci. nekad je teze tacno odrediti koji je koji i dovoljno je skinuti filter ili usisnu granu i vidi se otprilike gde je koji ventil.ovde su svega 2 i lako se okom vidi gde je koji
to sam ukapirao,nego mi cudno na ovu klackalicu ostavljeno rupa sa navojima,pa da nije tu bio kakav saraf koji je ispao pa da on nedje ne glavi,ali racunam da bi morao nesto polomiti
 
- - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

ja nevidim nijednu rupu sa navojem na klackalici nego na glavi ove rupe sa navojima za stezanje ventil dekla. kad skines svoje deklo na motoru videces
 
Pozdrav kolege. Da ne otvaram novu temu, jedno pitanje za vas poznavaoce: Imam bastu od 6 ari i par godina freziram u prolece jednom malom frezom Al-ko hobby sa Brigs/Stratton motorom, 40cm kopacice, slaba je ali malo po malo i zavrsim posao. Razmisljam da nabavim neku polovnu, malo jacu, mozda dizelku, pa sta bi bile vase preporuke. Ne zelim one benzinke IMT jer imaju ljudi u komsiluku pa vidim kako se muce sa karburatorom kod njih, moja nema tih problema ali je ne bih vise mucio nego samo bih je koristio za freziranje krompira u redove. Sta mislite o ovim modelima
http://www.kupujemprodajem.com/Muta-Gorenje-8KS-dizel-AKCIJA-17029219-oglas.htm?filter_id=4859767
http://www.kupujemprodajem.com/Honda-Mio-620-17026880-oglas.htm?filter_id=4859767
http://www.kupujemprodajem.com/Goldoni-8ks-16985999-oglas.htm?filter_id=4859767
http://www.kupujemprodajem.com/moto...zel-8-ks-16971722-oglas.htm?filter_id=4859767
 
Poslednja izmena:
ako vec hoces sa vucnim frezerom svi modeli su dobri jedino honda tu nece moci da odradi. hondin vucni frezer je jako tezak i nije dobar po sami motor i prenos preko kaisa. ako radi samo sa moticicama umesto tockova onda je za bastu najbolja i najdublje frezuje od svih. ovaj goldonac nije skup a sa original je motorom i mozda po meni najbolja solucija ,sem sto se mora frezer naci za njega ,ali i sa tim troskom uklapa se po ceni sa ostala 2
 
Ne znam jesi li zainteresovan za ove motokultivator sa postavljenih oglasa ili si dao primjer samo. Ako si zainteresovan za ove oglase moj predlog ti je da ovog iz prijepolja zaobidjes jer je teški prevarant, živi nedaleko od mene i znam čime se bavi. Ja imam goldonija kao ovaj sa oglasa, skoro isti. Ekstra freza. Pre sam probao sa dmb 8ks i mitinga freza i ta kombinacija nije išla zato sto ide dosta brzo i loše isfreza a i tesko je za motor. Goldoni ti je od ovih najkvalitetniji i u najorginalnijem stanju.
 
vica022 nisam te razumeo je li po tebi honda ili goldoni najbolji za bastu? alen1972 u principu samo sam naveo ove freze kao modele a ne kao konkretne koje me interesuju, a za tog iz Prijepolja sam video da ima gomilu oglasa i jasno mi je da je neki preprodavac...Znaci vasi glasovi idu Goldoni frezi, hvala obojici na savetima :). Vucna freza je , predpostavljam, freza koja ima moticice pozadi i kad frezira vucna snaga motora ide na tockove, prakticno samohodna? To znaci da ovaj model to nije http://www.kupujemprodajem.com/benassi-8-konja-16970139-oglas.htm
 
ajd ovako ,posto vidim da si u krusevcu ili okolini nebitno to je planinski kraj. za radove pod kosinama i usponima motokultivator je bolji za radove .njima se pozadi dodaje freza a ide na sopstvene tockove .u ovom slucaju i honda je to jer ona je i motokopacica i motokultivator. motokopacice kad frezuju njima se skidaju tockovi i umesto njih stavljaju se nosaci sa moticicama i pozadi jedna da kazem sipka kojom se regulise dubina i brzina frezovanja. od ovih koje si naveo na slikama samo honda radi i jedno i drugo. ovi ostali [ muta, goldoni, labin ] su motokultivatori i mogu samo frezovati uz vucni frezer pozadi i on ide plice u zemlju. obicno do 15cm. a sa motokopacicom se moze i dublje sto je bolje za manje baste. ja imam hondu malo modifikovanu koja ide i do 30cm u dubinu kad frezuje ali to retko radim. ali sa motokopacicom treba ipak malo prakse i teze je raditi nego sa vucnim frezerom. medjutim honda kao motokopacica je jedna od najboljih i najizdrzljivijih masina. ali sa vucnim frezerom kao na slici tesko frezuje jer frezer ima mnogo komplikovan prenos gde dosta snage gubi bespotrebno. ako ista hoce da sahrani motor honde onda je to frezer. i moguce je koristiti ga samo u meksim zemljistima. zato moj glas dajem goldoniju posto je sve na njemu original a nije nalickan za prodaju. muta nije losa kao i imt 507 ili mali labin i svi su oni po meni tu negde u klasi. najbitnije je da je u dobrom stanju pogotovu menjaci jer delovi su skupi
 
goldoni ti je zakon jas ako ima blokade za okretanje milina.1 spora frezira kako volis. ja imam 507 al je brzi u prvoj neg goldoni.
 
pa nemozes porediti ovog i goldoni ko jugo i golf,po meni je laksi za rad sa vucenom frezom,delova ima ako ode neki zupcanik semenik je sica,tu nemas straha.
 
Da shvatam. Ovaj benassi covek ceni 1250eura, a maltene identicnu ima moj komsija koji je i meni ranije par puta frezirao i uzimao sam je i ja i radio sa njom, lakse sam nju dizelku upravljao nego onu moju malu al-ko, cak on frezira po komsiluku i gde je ledina, neorano a tek u meko kada se preore u jesen samo moze da napravi ko prasinu...Znam da vecina vas ima vise zemlje nego ja i zato preferirate vucne, ali na osnovu svega recenog mislim da bi mi neka jaca motokopacica tipa ovaj benassi ili slicno zavrsavala posao, jer kazem u ravnici sam i basta ima odlicnu zemlju jer sam navukao vise kamiona tenje tako da je super rastresita
 
- - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

ja nevidim nijednu rupu sa navojem na klackalici nego na glavi ove rupe sa navojima za stezanje ventil dekla. kad skines svoje deklo na motoru videces
izvinjavam se,na tu sam rupu i mislio ima saraf m6 ili m8,a nema nikakav saraf nego prazna rupa,pa neznam zasta je,i treba li tu da ide kakav saraf
 
Ma Rile batali te motokopacice to je S...e,uzmi bolje polovan labin progres i da te bog vidi.
rhrj82.jpg

kdo6r9.jpg

244b1wg.jpg
 
ee ovako druze radio sam i sam hondom sa vucenom frezom,i onom mesto tockova,i sa malim labinom radim jos uvek...ee sad honda to je sve super i ok samo je to fabricka greska sto ima mnogo prenosa i kajs uglavnom crkne pregori podere se kada je preveliko opterecenje... ali kvalitetan kajs radi posao ja dok sam radio uslizno sa hondom kajs je negde oko 1000 dinara malo kvalitetniji i skoro celo prolece izdrzi oko 20-30 ari.. + transpor u medjuvremenu...dok kod malog labina tih problema nema ali za transport nije ni u ludilu previse je spor...jos ako imas koji evro viska nabacis dizelasa i nemas brige.....mnogo je bolji i stedljiviji nego fabricki benzinac...i stedljiviji je i od honde...ii glas ide vucnoj frezi....mnogo lakse za rad i lepse uradi posao ......e sad ako oces taj krompir ogrtati i imas potrebe za transportom ee onda ode glas hondi...ako ti treba masina za tih 6 ari baste i malo transporta i jos nekih sitnih poslova moj ti je savet honda.mozes tockove siriti i suzavati na vise nacina nego kod malog labina...msm imas veci izbor razmaka izmedju tockova..sto ti je za ogrtanje odlicno....e sad sve u svemu moras odluciti za sta ti treba masina...
 
Robi89kao sto sam rekao freza mi treba samo za freziranje tih 6 ari baste, ne za transport. Kao i ostali i tvoj glas ide vucnoj frezi i potpuno razumem zasto, snaga i lakoca u radu su prednost kod njih. Medjutim vidjao sam ranije coveka koji radi freziranje za pare i koji je kod mene u komsiluku u prolece frezirao baste a ima neku vucnu frezu, dal je labin ili imt nesto zeleno uglavnom, ne svidja mi se postupak rada on se grdan savije skroz dok radi sa njom, dok ponavljam moj prvi komsija ima motokopacicu benassi dizelka, 80cm sirina rada, sitni zemlju ko od sale i lako i lepo ide, moze jednom rukom da je drzi. Videcu u narednom periodu, slabo ima polovnih kod mene po oglasima vecinom kod vas po Vojvodini, moram da vidim posto su i nove.
 
Robi89kao sto sam rekao freza mi treba samo za freziranje tih 6 ari baste, ne za transport. Kao i ostali i tvoj glas ide vucnoj frezi i potpuno razumem zasto, snaga i lakoca u radu su prednost kod njih. Medjutim vidjao sam ranije coveka koji radi freziranje za pare i koji je kod mene u komsiluku u prolece frezirao baste a ima neku vucnu frezu, dal je labin ili imt nesto zeleno uglavnom, ne svidja mi se postupak rada on se grdan savije skroz dok radi sa njom, dok ponavljam moj prvi komsija ima motokopacicu benassi dizelka, 80cm sirina rada, sitni zemlju ko od sale i lako i lepo ide, moze jednom rukom da je drzi. Videcu u narednom periodu, slabo ima polovnih kod mene po oglasima vecinom kod vas po Vojvodini, moram da vidim posto su i nove.
Ja sam prije par dana kupio u Novom Sadu mjenjac honde F400. Nisam ga jos testirao u radu, ali mjenjac salta perfektno. Na njega cu da stavim motor Honda GX160. Za manje para ne mozes kupiti nista bolje od Honde F400 ili F600. F600 je jos jaca, ali je F400 prakticnija, jer sa njom mozes i izmedju redova kukuruza. Prikljucaka za Hondu ima na izvoz, imas u Knjazevcu agrokik koji prave ptikljucke. Mjenjac sam platio 150 evra sa frezacima od 80 cm. Za 130 evra mozes kupiti nov kineski Loncin motor (kopija pomenute Honde) koji je odlican, sto znaci da za 280 evra imas motokopacicu koja ne samo da ce raditi tih tvojih 6 ari, nego mnogo vise. Naravno, ne moze ona da frezira ledinu, prvo ili stijanje ili oranje zemljista, pa onda freziranje. Moze da frezira i preko 20 cm u dubinu. Ali i ona koja frezira leginu nece dugo raditi, unistice se.. Nemoj bacati pare, kupi Hondu! I da, vucna freza za vani je najlosiji izbor. Ona previse sitni zemlju i zemlja posle kise postaje beton, dok kad freziras motikama koje idu umjesto tockova, one ostave male komadice zemlje koje kisa razbija i pravi jako pogodno tlo..
 
Jel postoji fabricka prikolica kardanka za IMT-507,a ako ne postoji jel neko video da je neko napravio ali da se obrtaji tockova na prikolici poklapaju sa prednjim na frezi dakle da vuku jednako sva 4 tocka?
 
ee ovako druze radio sam i sam hondom sa vucenom frezom,i onom mesto tockova,i sa malim labinom radim jos uvek...ee sad honda to je sve super i ok samo je to fabricka greska sto ima mnogo prenosa i kajs uglavnom crkne pregori podere se kada je preveliko opterecenje... ali kvalitetan kajs radi posao ja dok sam radio uslizno sa hondom kajs je negde oko 1000 dinara malo kvalitetniji i skoro celo prolece izdrzi oko 20-30 ari.. + transpor u medjuvremenu...dok kod malog labina tih problema nema ali za transport nije ni u ludilu previse je spor...jos ako imas koji evro viska nabacis dizelasa i nemas brige.....mnogo je bolji i stedljiviji nego fabricki benzinac...i stedljiviji je i od honde...ii glas ide vucnoj frezi....mnogo lakse za rad i lepse uradi posao ......e sad ako oces taj krompir ogrtati i imas potrebe za transportom ee onda ode glas hondi...ako ti treba masina za tih 6 ari baste i malo transporta i jos nekih sitnih poslova moj ti je savet honda.mozes tockove siriti i suzavati na vise nacina nego kod malog labina...msm imas veci izbor razmaka izmedju tockova..sto ti je za ogrtanje odlicno....e sad sve u svemu moras odluciti za sta ti treba masina...

Robi ide labin brze nego 509 samo moras napraviti prenos na kardan,znaci iz izvoda na kultivatoru direktno na diferencijal prikolice.a sto se tice suzavanja tockova mozes i kod labina samim okretanjem felni a ako ti je to malo ja imam distancere na velikim tockovima onim za oranje.
 
Nazad
Vrh